Hipologia
Podkuwanie koni skraca im życie ? - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chów koni - i wszystko, co z nim związane (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Podkuwanie koni skraca im życie ? (/showthread.php?tid=415)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-08-2010

Bartel Za pozwoleniem - jeśli mogę prosić o pisanie mojego pseudonimu jak w oryginale, tj. wielką literą; będę wielce zobowiązany. Dziękuję.

:lol: zatem prosze o to samo jak w moim orginale Tongue tyle ze małą literą
a bedzie radośnie


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-08-2010

hahaha sen, dobre!!!!

w takim razie ja poprosze o zwracanie sie do mnie z jak najwieksza liczba błedow...np. Dóchowa, albo cus takiego....

tyle,ze ja juz zmykam Sad ...


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Bartosz Marchwica - 04-08-2010

sen
Bartel Za pozwoleniem - jeśli mogę prosić o pisanie mojego pseudonimu jak w oryginale, tj. wielką literą; będę wielce zobowiązany. Dziękuję.

:lol: zatem prosze o to samo jak w moim orginale Tongue tyle ze małą literą
a bedzie radośnie
A proszę uprzejmie.
Na szacunku do samego siebie buduje się szacunek innych ludzi.
Każdy ma prawo wyboru, żyjemy w (podobno) wolnym kraju.

Co do Twojej radości :lol: widzę, że tylko o to Ci chodzi. Tak jak podejrzewałem, Twoje wpisy mało mają wspólnego z rzeczywistością. Tyle, że radość kosztem innych, bywa, że kiepsko się kończy.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Cejloniara - 04-08-2010

Ej ej! Miało być merytorycznie, nie ad personam i złośliwie! po sachne pyszac tyk Smile


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Bartosz Marchwica - 04-08-2010

Cejloniara Ej ej! Miało być merytorycznie, nie ad personam i złośliwie! po sachne pyszac tyk Smile
To tylko merytoryczna informacja na temat "uradośniania" forum.


Pisz, Moja Droga, jak Ci rozum dyktuje. Smile Nie mnie to oceniać. Apel apelem, każdy jednakowoż "orze jak może". Tylko błagam, nie przenośmy animozji z wątku na wątek. Po cóż?

Wracając do tematu. Również jestem ogromnie ciekaw kopyt "spod ręki" sna. Może na żywo można gdzieś te efekty obejrzeć? Chciałbym zobaczyć - niczym ów biblijny niewierny Tomasz.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Cejloniara - 04-08-2010

O raju! Jaki poważniak Smile już nawet pożartować z uśmiechem nie można... nudy Smile

aha, i dla Ciebie Bartel, Pani Moja Droga SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Bartosz Marchwica - 04-09-2010

Cejloniara O raju! Jaki poważniak Smile już nawet pożartować z uśmiechem nie można... nudy Smile

aha, i dla Ciebie Bartel, Pani Moja Droga SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile
Ależ można!
Dla mnie złośliwość zawsze stanowiła miarę inteligencji, Droga Pani. :wink:

Wróćmy do kopyt i ich podkuwania/niepodkuwania.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Joanna Misztela - 04-09-2010

Bartel myślę , że zdjęć się nie doczekasz. Sen jest niestety typem osobnika z którym jakakolwiek dyskusja przebiega bardzo ciężko. Negacja, puste słowa i podlinkowane strony. Żadnych własnych wniosków.
Ja na zdjęcia koni sen( tudzież gora na innych forach) jak i warunków ogólnych jego stajni czekam bardzo długo i chyba jest to czekanie bez końca.
No ale być może nas w końcu pozytywnie zaskoczy i sciągnie sen z powiek Big Grin


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Karolina Jaskulska - 04-09-2010

a tak mysłalam ostatnio o użytkowniku "gora" i taki mi się dziwnie znajomy wydawał Tongue


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Bartosz Marchwica - 04-09-2010

Joanna Misztela Bartel myślę , że zdjęć się nie doczekasz. Sen jest niestety typem osobnika z którym jakakolwiek dyskusja przebiega bardzo ciężko. Negacja, puste słowa i podlinkowane strony. Żadnych własnych wniosków.
Ja na zdjęcia koni sen( tudzież gora na innych forach) jak i warunków ogólnych jego stajni czekam bardzo długo i chyba jest to czekanie bez końca.
No ale być może nas w końcu pozytywnie zaskoczy i sciągnie sen z powiek Big Grin
Już nie zamierzam czekać. Zakończyłem wszelakie dyskursy z tym panem.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-14-2010

joanno myslisz myslisz i nic lepszego juz nie wymyslisz
no i zle myslisz ,niebawem cie zaskocze i pewnie nie tylko

czytał ktos KP 2/2010 str 42 O trzeszczkach -naturalnie?
jak nie -przeczytac koniecznie

nawiązując do tematu cyt.
jak wiadomo kopyto ma kształt stożka ,znaczy to ze podczas wzrostu zwieksza sie nie tylko długosc ale i średnica ,a nie jest to możliwe gdy kopyto jest podkute metalem,tym bardziej ortopedycznie ,na dluzsza mete znaczy to ze gdy podkowa jest obecna na kopycie ,kopyto sie powoli zmniejsza tj zaciesnia takze jesli kopyto jest nieprawidłowo strugane i nie ma kontaktu z wodą ,co ma miejsce u wiekszosci koni .
Pierwsze kucie dla kopyt jest najgorsze bo opór stawiany przez kopyto jest relatywnie niewielki {we wnetrzu kopyta znajduje sie wystarczajaca ilosc przestrzeni skladajacej sie z elementów miekkich tj.naczynia krwionosne,tkanka limfatyczna,chrząstka itp}
przy kazdym kolejnym kuciu srednica kopyta sie zmniejsza ,wnetrze puszki sie zwęża i dochodzi do deformacji..kości itp.


puszka kopytowa to fenomen natury,zapewnia ochrone i amortyzacje wstrzasów,spełnia funkcje pompy krazeniowej ,waży ok 500-800 gramów w zaleznosci od rasy konia,podkowa waży ok.800 gram ,mamy zatem 2-krotne zwiekszenie siły działającej na stawy palca oraz całej nogi,co jest niebezpieczne podczas szybkich chodów konia ,mozna to porównac do cwiczen z obciążeniem ..

jaki trener pozwoliłby swoim zawodnikom biegac sprintem np na boisku z ciężarkami przyczepionymi do kostek??? dla zdrowia


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Jacob Spahis - 04-14-2010

sen jaki trener pozwoliłby swoim zawodnikom biegac sprintem np na boisku z ciężarkami przyczepionymi do kostek???
Pudło sen. Są takie metody treningowe w celu poprawienia zdolności motorycznych. I są stosowane, i to w dodatku dość powszechnie.


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-14-2010

pudło z dobrym dnem ,tak spahis ,znasz troche fizyki?
ludzie wymyslają różne głupstwa aby sie nie nudzic ,szkodząc zdrowiu ...czytaj KP 2/2010 str 42

czasami taki efekt jest pożądany i tylko pomyśl jak to odbija sie na zdrowiu nóg i całości organizmu Smile

np konie wyscigowe specjalnie sa podkuwane aby zwiekszyc dlugosc wykroku podczas galopu-cwalu
i np kuce islandzkie ,rasy Tennessee ,obdarzone niezwykłymi chodami ,czesto podkuwa sie podkowami treningowymi o wiekszej masie co zmusza je do uzycia wiekszej siły podczas ruchu a to celowe obciążenie konczyn nie redukuje oczywiscie uszkodzen stawów,tkanek ...


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Lutejaxx - 04-14-2010

Spahis rozbawiles mnie tym pudłem, to dobrze dzieki....a co jest w nim, moze znajde cos tam dla siebie?????

jeszcze chwilka a czesc forumowiczow bedzie musiala poddac sie terapii z powodu uzaleznienia od rozmow ze snem hahaha... Smile

przed laty jak trenowalam z chłopakami samoobrone to musialam biegac z takimi ciezarkami, a i w silowni tez na kostki zaczepialismy takie specjalne....i nie mam problemow z nogami..a troche lat minelo. Nie wiem czy pisze na temat, bo jednak skoncentrowalam sie na tym pudle./a nie na śnie...za wczesnie na sen/
SPAHIS lubie mocne odpowiedzi, z ktorych mozna wyszarpnac czasami jakis prezent. Smile


Re: Podkuwanie koni skraca im życie ? - Cejloniara - 04-14-2010

Proponuję założyć wątek "Użytkowanie konie skraca im życie?" Smile Big Grin