Hipologia
Zmiana silnika forum - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: O Forum - porady, porządki, aktualności (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Wątek: Zmiana silnika forum (/showthread.php?tid=220)

Strony: 1 2


Zmiana silnika forum - Lutejaxx - 03-04-2008

Witam wszystkich,

chciałbym poinformować, że nosimy się z zamiarem zmiany silnika forum na nowszy model. Zmiana ta planowana jest na piątek (7.03.2008), dlatego w godzinach 10~16:00 proszę nie pisać nic i nie logować się na forum.


p.s.
Jeszcze dwa słowa komentarza. Zmiana silnika oznacza wymianę mechanizmów które obsługują forum, a których nie widać na zewnątrz. One odpowiadają za to że forum działa; wymieniamy na lepsze bardziej nowoczesne. Zmianie ulegnie również delikatnie wygląd, ale podstawowe funkcje zostaną na swoich miejscach. Forum będzie miało nowy adres: hipologia.pl, na starym adresie będzie przekierowanie tak aby nikt się nie zgubił.

Pozdrawiam.
Bartek


Re: Zmiana silnika forum - Klara Naszarkowska - 03-07-2008

Jak widzicie, prace nad nową (lepszą!) wersją forum trwają :-)

Do wieczora powinny się zakończyć prace nad stroną techniczną. Teoretycznie wszystko powinno działać prawidłowo, jednak to jeszcze przemiany w toku... Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość! Jak już wszystko się ustabilizuje, zaktualizuję wątki informacyjne. No i będzie czas na zadawanie wszystkich pytań :-) Ale wierzę, że wszystko pójdzie gładko.


Re: Zmiana silnika forum - Lutejaxx - 03-07-2008

Witajcie ponownie,

forum już działa na nowym silniku, wszystko się udało. Mamy też nowy adres (hipologia.pl),
na starym adresie jest mądre przekierowanie (nawet stare linki będą działały) także na pewno nikt nie będzie miał problemów.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy.


Re: Zmiana silnika forum - Lutejaxx - 03-07-2008

Jeszcze jedna informacja, ale bardzo ważna, gdyby ktoś miał problemy z zalogowaniem się na forum, proszę o kontakt ze mną na maila: bartlomiejkoper at hipologia.pl


Re: Zmiana silnika forum - Ailusia - 03-08-2008

A tak przy okazji... czy tytuł "konie chcą nas zrozumieć", to taki żart? Bo to jakby inaczej brzmi, niż "konie chcą nas rozumieć" Wink


Re: Zmiana silnika forum - Gaga - 03-08-2008

hm może i jestem ślepa ... ale gdzie można się wylogować?
znaczy nie widzę przycisku "wyloguj"... :-(


Re: Zmiana silnika forum - Klara Naszarkowska - 03-08-2008

W lewym górnym rogu, pod napisem "Konie chcą nas rozumieć", na zielonej tincie.


Re: Zmiana silnika forum - Guli - 03-08-2008

Elegancka szata Smile

Sporo mozliwości w ustawieniu konta .
Nawet Przyjaciele i Wrogowie , choc jeszcze nie widze praktycznego zastosowania Smile

No i udało mi sie wreszcie cos kliknąc i ujawnic się Big Grin

A jakie pliki mozna dołączyc do postu?

p.s.

Co to za [Bot] Google pojawia się co jakis czas?

Na dodatek w kolorze fioletowym?


Re: Zmiana silnika forum - Lutejaxx - 03-09-2008

Odnośnie Googlebota - jest to taki robot, który czyta strony, rejestruje ich treść dzięki czemu można ją później wyszukać, więcej na ten temat http://pl.wikipedia.org/wiki/Googlebot.


Re: Zmiana silnika forum - Gaga - 03-10-2008

Dziękuję
... jak myślałam - jestem ślepa ;-)


Re: Zmiana silnika forum - Guli - 03-10-2008

bartek Odnośnie Googlebota - jest to taki robot, który czyta strony, rejestruje ich treść

Tego to chyba nawet Lem nie przewidział.
Dziwacznie czuję się widząc tego niemego szpiega.

Czy on będzie już zawsze?
Confusedhock:


Re: Zmiana silnika forum - Cezary Szamreta - 03-10-2008

z Lemem masz rację - on naprawdę ciekawe roboty wymyślał (szkoda, że nie jest tak modny, jak ongi - bardzo był twórczy), ale wirtualnych robotów to nie pamiętam, choć matrixa to dziadek Lem właśnie wygenerował ("Kongres Futurologiczny" - polecam).

Czy będzie zawsze? Zawsze w sieci ktoś siedzi, śledzi i rejestruje, ten przynajmniej robi to fair i się loguje, a nie np. udaje "gościa".


Re: Zmiana silnika forum - Ailusia - 03-16-2008

No dobrze, to ja chciałabym wiedzieć co dziwnego robi obecne forum z awatarami, na przykład moim. Przypominam że wygląda tak:
[Obrazek: DSCF1436-2.jpg]
Że niby zmniejsza? Ale dlaczego się wyżywa na moim akurat? Wink


Re: Zmiana silnika forum - Cezary Szamreta - 03-16-2008

moim zdaniem obrazek skaluje się do szerokości - mojemu awatarowi nie zaszkodził, a twój obrazek mimo iż mniejszy - nadal mi się podoba ;-)


Re: Zmiana silnika forum - Klara Naszarkowska - 03-17-2008

Ailusia,
spróbuj wpisać właściwe-prawdziwe wymiary avatara w odpowiednie rubryczki.
Może wtedy nie przeskaluje?