Hipologia
Konie..nasze konie :) - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Konie..nasze konie :) (/showthread.php?tid=145)



Re: Konie..nasze konie :) - branka - 02-15-2009

Ile ten dzieciak ma lat? Big Grin


Re: Konie..nasze konie :) - Krystyna Kukawska - 02-15-2009

Ten dzieciak ma 9 miesięcy.


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 02-15-2009

Pikny Big Grin Nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda mały fryz Smile Teraz juz wiem.


Re: Konie..nasze konie :) - Krystyna Kukawska - 02-15-2009

Za dwa miesiące urodzi się Kaszmira braciszek albo siostrzyczka.Wtedy zrobię fotki i zobaczysz jak wygląda taki całkiem malutki fryzik.


Re: Konie..nasze konie :) - Guli - 02-16-2009

Rzeczywiście śliczny koń.

Tak przy okazji.

Co daje lonżowanie 9-cio miesięcznego źrebaka?


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 02-16-2009

Moja koleżanka, z którą w przyszłosci mam nadzieję trzymac Brankę(tylko musi wybudować gabinet i skończyć budowe domu - bo to wet i będzie mieć gabinet dla małych zwierzów i wtedy postawi stajnię na 4 konie - na więcej raczej nie, bo chcemy by miały sporo miejsca na pastwisku i zeby nie było w tydzień zadeptane przez tabun koni) chce kupić sobie fryza własnie młodego jak już postawi swoja stajenkę. Pewnie będzie w wieku takim jak ten Twój Smile
A źrebaka fryza zobaczę baaardzo chętnie Smile


Re: Konie..nasze konie :) - Jarosław Pietrzak - 02-20-2009

No to takie nasze



(nie wiem czy mi nie wyszły tutaj za duże te zdjęcia, proszę o info to wtedy to zmienię- jak mi kto powie jak Big Grin )


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 02-25-2009

Dagmara Matuszak Faktem jest, że lonżowanie - na okręgu - stanowi dla źrebięcego aparatu ruchu zbyt duże obciążenie. Faktem jest też (są bardzo ciekawe francuskie badania na ten temat), że zarówno nagłe odsadzanie, jak i wychów w stadzie pozbawionym rówieśników lub (co logiczne, chociaż rzadko brane pod uwagę) składającym się wyłącznie z koni w młodym wieku, znacznie zwiększa występowanie u dorosłych koni zachowań takich jak tkanie.

Może dlatego moja konia jest dość nerwowa. Była odzielona gwałtownie od matki i nie miała równieśników do wychowywania się. I choc nie tka normalnie, to macha głową góra-dół - tak jakby tka jak człowiek się kiwa jak ma chorobe sierocą. Ale robi to tylko jak stoi albo jak inne konie wychodza ze stajni a ona nie. Jak to robi ma potem bardzo napięte mięśnie na szyi i jest sztywna i obolała na jeździe. Bardzo tego jej nawyku nie lubię, ale co zrobić... Chowu bezstajennego jej nie zapewnie, bo nie mam gdzie.


Re: Konie..nasze konie :) - Lutejaxx - 02-28-2009

obiecałam gdzieś zdjęcia z cofania...
Luna cofa bez problemów , mimo, że mój dosiad jest nie najlepszy...
Tutaj jest w kantarku, ale można i na lince, lub zupełnie bez.

Jakby ktoś umiał mi pomóc wstawić zdjęcia powiększone to proszę...?


[Obrazek: 0ad75fd53e917d90m.jpg]

[Obrazek: 6ec7120386b19d7bm.jpg]

[Obrazek: 493d5edc295da633m.jpg]


..


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 03-02-2009

Mój koń by sie tak w życiu nie cofnął chętnie Wink

Musze wam powiedzieć, że jutro wezmę aparat do stajni i zrobię zdjęcie szalonego folbluta w akcji Big Grin Branka teraz wyczynia takie cuda i akrobacje w powietrzu, że aż trudno uwierzyć, że sie przy tym nie zabija. A jakie sprinty cwałem prezentuje 8)
Ją to na prawde nalezałoby na tory dać - mogłaby sobie tak galopować w przód idiotycznie jak to ona lubi Big Grin Dzikie pędzenie w te i na zad po wybiegu to świetne zajęcie jej zdaniem. Dzisiaj jak tak poszalała i do niej podeszłam by ją przeprowadzić na inny wybieg, to kłusowała koło mnie z nogami w kosmos i kitą zarzuconą na zad. Omal pasażu nie zrobiła Big Grin
Jak jej troszkę kondycję zbuduje to wezme ją na jakis solidny galop po łąkach. Będzie radość, że hej.


Re: Konie..nasze konie :) - Lutejaxx - 03-02-2009

Ania Guzowska Mój koń by sie tak w życiu nie cofnął chętnie Wink

Aniu ona nie cofa się w życiu, tylko w koralu :lol:


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 03-09-2009

Hehe dobra uwaga.

Uwaga uwaga, mój wielce szanowny koń kończy dzisiaj 10 lat!!!
Stara baba z niej już :lol: Z tej okazji za chwilę zrobię jej pysznego tora - kupiłam już marchewki, jabłka i bananki Big Grin Do tego na urodziny dostanie zestaw ziół, olej z dorsza(podobno bardzo dobry na okres zmiany sierści, bo ma dużo witaminy A i E) i bryłę soli himalajskiej Big Grin Co prawda jestem dalej chora, ale juz troszke mi lepiej więc zaraz sie ciepło ubieram i jade na chwile do stajni z mamą, bo urodzin konia nie opuszczę, szczególnie że to okragły jubileusz Smile


Re: Konie..nasze konie :) - Ela Rapta - 03-09-2009

Jejku tyle już ma lat Confusedhock: A nie wyglada Big Grin to wszystkiego najlepszego dla Twojej koni Big Grin A tak w ogóle to ona już ma to co najlepsze - to jesteś TY.
Życzę jej zawsze zielonych łąk, przyjaciół nie tylko końskich, dużych padoków, zawsze pełnego żłobu, ładnych kopyt, wygodnego siodła i dużooo wolnego.... hi hi i czego sobie tam jeszcze życzy Big Grin

Wszystkiego naj, naj Branka Smile życzy Roksa i Ela


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 03-09-2009

Dziękujemy Big Grin Zrobiłam torta(a raczej sałatkę), potem dam tu zdjęcie. Ide tymczasem wręczyc jej prezenty Big Grin

PS Niby 10 lat to kwiecie wieku dla konia Smile Ona się trzyma świetnie, ale to może dlatego że ja tak mało jeżdżę 8) Nie robi prawie nic tylko sie leni, hehe


Re: Konie..nasze konie :) - Ailusia - 03-09-2009

O, wszystkiego najlepszego! Myślałam że jest młodsza! Smile
Zawsze pełnego żłobu lepiej nie życzę :lol: ale wielkiej łąki na pewno! Big Grin