Hipologia
Konie..nasze konie :) - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Konie..nasze konie :) (/showthread.php?tid=145)



Re: Konie..nasze konie :) - branka - 01-03-2009

O jakie ostatnie ładne Smile
A Indiana jest naprawdę duuży Confusedhock:

Dzisiejszy spacer(oj ale było furkotania i caplowania - wiał potężny wiatr, latały ptaszki, szczekały psy, biegały sarenki - a Branka non stop kita w górze łeb w chmurach i frrrr :lol: dopiero po jakiejś pół godzinie zechciała zauważyć, że ma kogoś na grzbiecie i że mogła by już sie zamknąć 8) ).
[Obrazek: p1010570hj1.jpg]
[Obrazek: p1010569fq4.jpg]


Re: Konie..nasze konie :) - Emila - 01-03-2009

Aniu, czy mogę zadać Ci intymne pytanie? gdzie jest Twoja stajnia?


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 01-03-2009

W Wilczycach.
Ale te pola to tylko pozory, bo konie chodza na dwór na grudę :evil: I chodzą coraz mniej(ale na szczęście chodzą). I odkąd się skońćzyły trociny a w tartaku więcej nie mają na razie, to mają ścielone słomą ale nie wystaczająco moim zdaniem Sad Ja muszę sobie dościelać codziennie. No ale jak na Wrocław to stajnia i tak jest przyzwoita i sympatyczna, konie dostają dobrze jeść, są dobrze traktowane, itp.


Re: Konie..nasze konie :) - Emila - 01-03-2009

he he, spokojnie nie planuję najazdu z animalsem na stajnię. Tak z ciekawości pytam bo może wpadłabym odwiedzić nowe kąty. Ja ze swojej stajni jestem bardzo zadowolona. Mamy super tereny, polne drogi, łąki pola lasy itp, gruda tylko czasem jak jakaś ścieżka bardziej uczęszczana. No i jak już wspomniałam pub wiejski na naszej trasie Big Grin, ja nie piję, żeby nie było, bo wiadomo prowadzę, ale Indianin czasem na jedno kopytko :lol: .


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 01-03-2009

A gdzie jest Twoja stajnia? Daleko ode mnie?
Wpadaj do nas, Branka sie ucieszy jak ktoś przyjedzie ją odwiedzić - pod warunkiem,, że będzie miał marchewkę - bez tego nie zostanie wpuszczony 8)


Re: Konie..nasze konie :) - Emila - 01-03-2009

Piskorzów koło dzierżoniowa, Góry Sowie. Jakieś 60 km od wrocka. Dyponuję jabłkami domowej roboty Big Grin . Mogą być?


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 01-04-2009

Jabłuszka - mniam mniam.
Dzisiaj we Wrocławiu wreszcie mamy prawdziwą zimę. Na razie jest dość ciepło, ale sypie mocno od rana - gorzej bo w nocy ma być ostry mróz - ale myślę, że konie sobie poradzą, mają tłuszczyk, futerko i dużo słomy naścielone. Nie sprzątaliśmy dziś też wyjątkowo boksów, tylko słoma poszła na wierzch, żeby im grzało od spodu.

Oto konia na wybiegu:
Niech was nie zmyli niby gładka powierzchnia ziemii - w rzeczywistości jest tam okropna gruda, a konie chodzą powoli i ostrożnie i badają ziemię przed każdym krokiem(choć też biegały trochę, szczególnie BrankaTongue)
[Obrazek: p1010587yd8.jpg]
[Obrazek: p1010603bl2.jpg]
W grupie cieplej:
[Obrazek: p1010583kq3.jpg]
Tu tyłkiem do wiatru Smile :
[Obrazek: p1010586te2.jpg]
A to koleżanka mojej koni, która bardzo chciała bym zrobiła jej zdjęcie:
[Obrazek: p1010594td2.jpg]

Ostatnie zdjęcie mi obróciło coś, spróbuje je potem poprawić, by było prosto.


Re: Konie..nasze konie :) - Emila - 01-04-2009

Ale was zasypało, u nas tylko trochę prószyło. U nas większość koni też ma tylko dosypywaną słomę, poza niektórymi hotelowymi bo właściciele muszą mieć czysto w boksie i koń nie może stać na gnoju. A mój niech stoi Tongue, ma dużo słomki na wierzchu to co mu tam. Na szczeście grudy nie mamy, na ponad hektarowym pastwisku nie zdążyłą się zrobić. Ach ta zima


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 01-05-2009

Teraz to musicie mieć śnieg, u nas jest tyle, że aż ciężko do stajni dojść, a Piskorzów od Wrocławia tak daleko nie jestSmile Konie podobno szalały jak głupie w śniegu rano i baaardzo sie im on podobał Big Grin


Re: Konie..nasze konie :) - Emila - 01-06-2009

Bryku bryku po śnieżyku Big Grin
[Obrazek: 170552.jpeg]


Re: Konie..nasze konie :) - Guli - 01-10-2009

Znalazłam stare zdjęcie Kuby z 2007 roku, z czasów kantarowych.

Prawda , że kon prawie westowy? :lol:

[Obrazek: westernzu4.jpg]

A jaki był szczupły Confusedhock:


Re: Konie..nasze konie :) - branka - 01-11-2009

No, wyglądał jak koń, a nie jak pulpecik :twisted: Mam tak samo z Branką - na straszych zdjęciach taka smukła, umięśniona i w ogóle - a teraz taki grubasek szerszy jak wyższy :lol:


Re: Konie..nasze konie :) - Cejloniara - 01-12-2009

Trzeba przyznać, że ładne mamy te konie :-)


Re: Konie..nasze konie :) - Guli - 01-12-2009

Cejloniara Trzeba przyznać, że ładne mamy te konie :-)

Kuba chyba tak nie uważa Big Grin

[Obrazek: jezykwn5.jpg]


Za cofaniem tez nie przepada .
Za to dobrze odżywiony chyba jest Big Grin

[Obrazek: cofaniesu3.jpg]

Ale powoli udaje nam się ugięcie

[Obrazek: ugieciegl2.jpg]


Re: Konie..nasze konie :) - Emila - 01-12-2009

Indiana, pseudonim Johny Bravo
[Obrazek: 173518.jpeg]

[Obrazek: 173519.jpeg]