Hipologia
Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Konie chcą nas rozumieć (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Wątek: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw (/showthread.php?tid=1070)

Strony: 1 2 3


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 11-21-2012

Sekret 2. tydzień treningu
WTOREK 20 listopada 2012 r.
Wtorek to lekacja startowa. Najpierw była rozgrzewka - 10' stęp, 3' kłus, 1' galop, 3' kłus, 1' galop. 2' kłus. Tutaj ćwiczenia wykonują w ciągu - między kłusem i galopem nie ma przejścia do stępa. Tempo ćwiczeń jest bardzo wolne. Sekretowi ten system się podoba, bo zawsze parska po ćwiczeniach (ma tak w chwilach kiedy się szczególnie rozluźnia). Smile

A potem krótkaa lekcja gimnastyczna i koniec. Cały trening trwał 40'.


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 11-21-2012

ŚRODA 21 listopada 2012 r.

Dzisiajszy plan treningu jest następujący:

Rozprężęnie
10' stęp;
10' kłus w tym dwa galopy po 1'
10' stęp.

Ćwiczenia ujeżdżeniowe. Pięć ćwiczeń rozluźniających po 2' i 1' przerwy między ćwiczeniami. Poszukuję filmów z nagranymi ćwiczeniami, żeby zaprezentować.

10' stęp.


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 11-27-2012

I kolejny tydzień minął jak z bicza strzelił. Wtaję w poniedziałek rano, a jak się kładę to już piątek wieczór. Wink

Sekret jest jednak w ciągłym treningu według reguł, które sam sobie ustaliłem - zobaczymy z jakim skutkiem.

Rozpoczynamy 3. tydzień treningu.

Dzisiaj w planie praca gibkościowa.

I. Po rozprężeniu - 10' stęp, 3' kłus, 2' galop, 3' kłus, 2' galop, 10' stęp

Następuje punkt II. - pięć ćwiczeń gibkośiowych po 2' każda, z przerwami 50" między ćwiczeniami.

Na zakończenie 10' stęp i trochę stretchingu.

Łączny czas pracy to około 50'.


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-04-2012

Relacja raz w tygodniu jest frustrująca. No ale co zrobić.

Zaczynam 4. tydzień treningu.

Dziś w planie trening gibkościowy. Smile A jutro mam nadzieję napisać nieco więcej. Smile


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-13-2012

Natłok obowiązków i trochę pogoda (podłoże) - spowodowały, że obecnie zawiesiłem trening konia. Co to oznacza :?: Oznaczo to tyle, że po wznowieniu rozpocznę, ale cofając się o tyle tygodni (plus jeszcze jeden tydzień) ile trwała przerwa. A więc jeżeli przerwa potrwa dwa tygodnie - cofnę się o trzy tygodnie w treningu. Niedobrze...


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-17-2012

Wznawiam trening. Przerwa trwała tydzień, a zatem cofam się o tydzień, plus jeden. Dwa tygodnie wstecz to trening według wzoru z... trzeciego tygodnia (skończyłem czwarty tydzień, zaczynam więc jakbym skończył drugi)... Pogoda powinna być łaskawa. Wracam do dzieła. Mam nadzieję, że wszystko się wyrówna, bo ilość obciążeń na koniec roku jest godna...

Ps. Zawsze jednak staramy się równać do najlepszych. Oczywiście wyrównanie jest skrajnie trudne. Smile


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-18-2012

3. tydzień treningu eksperymentalnego (bo wymyślonego przeze mnie). Smile

WTOREK 18 grudnia 2012 r.

Dzisiajszy plan treningu jest następujący:

Rozprężęnie
10' stęp;
10' kłus w tym dwa galopy po 1'
10' stęp.

Ćwiczenia ujeżdżeniowe. Pięć ćwiczeń rozluźniających po 2' i 1' przerwy między ćwiczeniami.

10' stęp.

I na koniec film - jeszcze nie mój. Wink


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-19-2012

ŚRODA 19 grudnia 2012 r.

Dzisiajszy plan treningu jest identyczny z wczorajszym pod względem czasowym, ale inne będą ćwiczenia w trakcie następujący:

Rozprężęnie
10' stęp;
10' kłus w tym dwa galopy po 1'
10' stęp.

Ćwiczenia ujeżdżeniowe. Pięć ćwiczeń rozluźniających po 2' i 1' przerwy między ćwiczeniami.

10' stęp.

I na koniec film z moimi ulubieńcami. Wink


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-19-2012

I jeszcze jeden bardzo, bardzo interesujący film. Zasługuje na szczególną uwagę, bo choć długi (ponad 20 minut) to zawiera ciekawych komentarze przy części kombinacji lub błędach popełnionych przez tą parę na krosie. Film czasami jest wstrzymywany, a czasami puszczany w zwolnionym tempie by wyjaśnić jakąś sytuację.

:lol:


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 12-21-2012

Wczoraj Sekret nie chodził pod siodłem, a jedynie biegał po placu ze swoim przyjacielem rajdowym Mikronem zaklinani przez Dzieweczkę. No i dla rozrywki skoczył parę razzy stacjonatę w obukierunkach i jedną krosówkę. Jestem dumny! Big Grin


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 01-03-2013

Podobnie jak Adiutant - Sekret wznawia treningi. Smile


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 01-09-2013

Sekretny też ma kamerę. Oczywiście, że to ta sama kamera co kamera Adiutanta, ale jednak ma. I zapis się pojawi. Smile


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 01-12-2013

Krótki film z zimowych manewrów nocnych. Smile


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 01-13-2013

A teraz fragment treningu na Sekrecie. Zadanie polegało na prowadzeniu konia dosiadem w możliwie najbardziej precyzyjny sposób. Podoba się :?:


Re: Sekret - trening ukierunkowany konia wkkw - Jacob Spahis - 01-24-2013

kolejny film z Sekretem. Zachęcam do oglądania i komentowania. Big Grin