Hipologia
Wegetarianizm - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Wątek: Wegetarianizm (/showthread.php?tid=513)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


Re: Wegetarianizm - Charlie_the_Unicorn - 09-13-2010

No cóż można nie lubić mięsa ale jako istoty wszystkożerne czasem go trochę potrzebujemy, choć rzecz jasna nie tyle co pokarmu roślinnego jako potomkowie naczelnych... Poza tym w samym jedzeniu mięsa nie widzę nic złego biorąc pod uwagę że zwierzęta same zjadają siebie nawzajem więc czemu my je zjadając mielibyśmy robić coś złego? Jeśli zaś o mnie chodzi to sam większości mięs nie lubię, zwłaszcza jak żylaste, postrzępione albo z tą przezroczystą substancją której nazwy nie znam, ale np. dobrym hotdogiem nie pogardzę Smile


Re: Wegetarianizm - maku - 09-13-2010

Charlie_the_Unicorn dobrym hotdogiem nie pogardzę Smile
No ale w tym akurat to chyba zbyt wiele mięsa nie ma.


Re: Wegetarianizm - Jacob Spahis - 09-13-2010

Jak mawiał Bismark - ludzie nie powinni wiedzieć jak się robi parówki i politykę... (miało nie być Adzia, to go nie maSmile)


Re: Wegetarianizm - Martha - 09-13-2010

Charlie_the_Unicorn Poza tym w samym jedzeniu mięsa nie widzę nic złego biorąc pod uwagę że zwierzęta same zjadają siebie nawzajem więc czemu my je zjadając mielibyśmy robić coś złego?

O tym samym dziś pomyślałam. Różnica jednak polega na tym, że człowiek jest istotą myślącą, a zwierzę nie. Zwierzę kieruje się instynktem i "wie", że potrzebuje np. mięsa. Człowiek natomiast może zdecydować z czym czuje się lepiej i jest to tylko i wyłącznie jego sprawa. Smile


Re: Wegetarianizm - Jacob Spahis - 09-13-2010

Ja wegetarianizmu nie krytykuję, a do tego powoli i systematycznie staję się mistrzem kuchni wegetariańskiej, skoro nie mam dla kogo robić potraw mięsnych (dla mnie samego mi się nie chce). Smile


Re: Wegetarianizm - Jerzy Leon Święch - 09-13-2010

Zwierzęta jedzą mięso tylko dlatego, że drapieżniki są jedyną możliwą stworzoną przez naturę formą sanitarnego eliminowania chorych i słabych przedstawicieli innych gatunków. Ich mięsożerność czemuś służy w przeciwieństwie do ludzkiej mięsożerności Smile

Spahisi nieźle się "zabawiali" w Afryce np. Smile


Re: Wegetarianizm - Maria Masaz - 09-14-2010

Mnie hidusi właśnie nauczyli weg. i dobrze się z tym czuje....och trochę brakuje Indyjskiej kuchni Wink.
pozdrawiam


Re: Wegetarianizm - Jacob Spahis - 09-14-2010

Prawdziwa, kuchnia staropolska była prawie wegetariańska - podstawą były kasze i sosy, grzyby oraz ryby słodkowodne. Na mięso stać było nielicznych. No ale nie była też porywająca, bo przypraw mało.


Re: Wegetarianizm - Maria Masaz - 09-14-2010

lubię kaszę szczególnie gryczaną z grzybkami - mmmm, hinduska kuchnia fakt opiera się właściwie na samych przyprawach - bywało ostro Smile


Re: Wegetarianizm - Jerzy Leon Święch - 09-14-2010

Jeżeli do pokarmu musimy dodawać przyprawy to znaczy, że nie jest to jedzenie naturalne. Niestety żyjąc w naszym klimacie nie mamy innej możliwości.
Jedynie mieszkanie między zwrotnikami pozwala na naturalne żywienie. Smile
Pikantne jedzenie ma swój konkretny cel. W lecie nas chłodzi a w zimie rozgrzewa. Smile


Re: Wegetarianizm - Maria Masaz - 09-14-2010

Dla nich naturalne...pieprz...naturalny, chilly - naturalne, papryka ostra i parę inych jak ginger , niektóre te zielska, warzywa np robione w zaprawie (wielki słoi wszystkiego co ostre i co z ziemi wyrasta - raz posmakowałam i podziekowałam Wink lub zmielone. Oni od dziada pradziada tak jedzą (zresztą łagodność i ostrość kuchni indyjskiej zależy od regionu - tak mówili), wege są również od pokoleń.
Smile


Re: Wegetarianizm - rozbrykany kucyk - 09-16-2010

Martha
Charlie_the_Unicorn Poza tym w samym jedzeniu mięsa nie widzę nic złego biorąc pod uwagę że zwierzęta same zjadają siebie nawzajem więc czemu my je zjadając mielibyśmy robić coś złego?

O tym samym dziś pomyślałam. Różnica jednak polega na tym, że człowiek jest istotą myślącą, a zwierzę nie. Zwierzę kieruje się instynktem i "wie", że potrzebuje np. mięsa. Człowiek natomiast może zdecydować z czym czuje się lepiej i jest to tylko i wyłącznie jego sprawa. Smile

wiesz, mnie się wydaje że nie problem w jedzeniu ale w samym zabijaniu- samo jedzenie mięsa nie jest złe, tylko sposób zabijania jest zły... i właśnie tu powinno włączać się nasz humanitaryzm, inteligencja, człowieczeństwo itd- powinniśmy dbać o to by zwierzę umierało godnie i w miarę bezstresowo- wiadomo utopia..no ale skoro już są jajka od kur z wolnego wybiegu to poczekajmy jakieś 100 lat :| może znajdzie się mięso od kurczaków "usypianych" :roll: ja trzymam za to kciuki oczywiście.


Re: Wegetarianizm - Jerzy Leon Święch - 09-17-2010

Nieśmiało zapytam jaki sposób zabijania jest DOBRY???


Re: Wegetarianizm - Martha - 09-17-2010

Jerzy Leon Święch Nieśmiało zapytam jaki sposób zabijania jest DOBRY???

Czy w ogóle zabijanie jest dobre?
Mamy takie prawo: pozyskiwać pokarm zwierzęcy. Ale nie mamy prawa nadużywać tego prawa.

rozbrykany kucyk może znajdzie się mięso od kurczaków "usypianych"

Myślę, że kucykowi chodziło przede wszystkim o okrucieństwo zabijania zwierząt. Ktoś może powiedzieć: "skoro i tak idzie na rzeź to po co mamy się nim przejmować?". Oczywiście ja się z tym nie zgadzam. Jeśli człowiek juz zabija zwierzę to niech go nie męczy (np transportując w karygodnych warunkach). I tak samo z samym momentem uśmiercania...kiedy zwierzę męczy się jeszcze przez kilka godzin nim skona...


Re: Wegetarianizm - rozbrykany kucyk - 09-17-2010

Martha świetnie rozwinęła moją myślSmile)

żadne zabijanie nie jest dobre...ale jeśli już "muszą" :roll: to niech wybierają mniejsze zło...