Hipologia
Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Wersja do druku

+- Hipologia (https://forum.hipologia.pl)
+-- Dział: Kategoria (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chów koni - i wszystko, co z nim związane (https://forum.hipologia.pl/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie (/showthread.php?tid=169)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - branka - 01-07-2009

Ci co mają Winteca 500 - normalnie da się w nim poskakać i pojeździć cos ujeżdżeniowo? Kurcze, bo ja dalej nie wiem jakiego wole, boje się, że 2000 będzie za bardzo jak rzep, ale wygląda fajniej niż 500... Te 500 sa jednak tańsze, a musze też kupić puśliska i strzemiona, bo mam wszystko koszmarnie stare.. I nie wiem co lepiej, czy 500 mi wystarczy? Może ktoś jeździł w obydwu?


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Julia z Orla - 01-08-2009

W moim 500 się dało wszystko, i skakało się dobrze i Lki i Petki, ujeżdżeniowo się da pracować bez problemu. Mi wystarczyło przez ostatnie 9 lat do wszystkiego, skoki, praca na płaskim i kilkugodzinne tereny (i dodatkowo deszcze, śniegi i błota mu nie szkodzą wcale). 2000 jest po prostu chyba bardziej bajeranckie. A nie ma u ciebie sklepu, który by ci dał oba do testu?


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Ewa Polak - 01-08-2009

Ja mam pytanie?? jestem młoda ale starej daty... 8) i jakoś nie mam przekonania do Winteców. W sumie to nie mogę nic powiedzieć na te siodła bo nie jeździłam, co gorsza - nie badałam organoleptycznie łapkami :lol: ale sama myśl że jest zrobione z tworzywa jakoś strasznie mnie zniechęca... Czy te siodła na prawdę są takie fajne?? Czy nie odparzają koni?


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - jasmina - 01-08-2009

może założone bez czapraka byłoby w stanie odparzyć, ale z czaprakiem- nie powinno.

ja tez mam winteca, chwale sobie, naprawde dobre siodłoWink

tworzywo fajna sprawa, bardzo ułatwia pielęgnacje.
jedyne co mi się w wintecu nie podoba to to ze ten najszerszy łek z normalnych wcale taki szeroki nie jestTongue


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - branka - 01-08-2009

Hidalgo chce mi wysłać jedno. Ale spytam u ciebie w Oxerze, bo oni mieli Winteci i zawsze mi dawali rózne rzeczy do przymiarki.


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Julia z Orla - 01-08-2009

Przez cały czas użytkowania ani razu mi się nie przytrafiło odparzenie i czy obtarcie konia (odparzenie to nawet nie wiem za bardzo jak, musiałabym tak jak pisze Jasmina jeździć bez czapraka). Wczoraj przywiozłam to siodło ze stajni, bo chwilowo w nim nie jeżdżę i serio, jak na tyle lat używania to wygląda bardzo bardzo dobrze (a kupiłam je używane już kilka latek!). Jakość. Za to nie odważyłabym się kupić żadnego innego syntetyka.


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - branka - 01-11-2009

We wtorek dostane Winteca 2000 na próbę - jest to nówka, więc mogę pojeździc max godzine - jak mi będzie pasować to zostaje, a jak nie to odeslę. Zastanawiałam się który wole model i rozmawiałam z panem z Hidalgo i stwierdziłam, ze chce spróbować 2000Tongue Mówił, że róznice między 500 i 2000 sa takie, że drugie jest głębsze, bardziej komfortowe i ma inny materiał(niektórzy go wolą inni nie). W ogóle by mi się udało, bo on mi je wtedy chce sprzedać taniej o ponad stówe i jeszcze będe mieć miarkę gratisTongue(bo brązowe słabo schodzą i było kupowane jeszcze po kursie 3,40 - a ja chcę brązoweSmile ).


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Lutejaxx - 01-14-2009

DuchowaPrzygoda pytała o mcClellana więc wklejam tu fotkę (yhm chociaż SPRóBUJEWink)jak ja nim siodłam i jeśli jakieś uwagi czy pytania to proszę
[Obrazek: s6301218sf5.th.jpg]


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Lutejaxx - 01-14-2009

o kurdę, malutkie zdjęcie jak dla mnie trochę....może Klara powiększy?
Jak nie to znajdę lupę. Big Grin
Ja nawet takich zdjęć nie umiem wstawiać....


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Julia z Orla - 01-14-2009

Ania, i co z tym Wintekiem? Przetestowany?


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - branka - 01-14-2009

Dzisiaj przyszedł. Wygląda fanie, choć ma czarny łęk i nie wiem czy nie będzie za wąski. Ale mam miarkęTongue
Jutro jadę testować ale musze szukać przede wszystkim stajni... bo koń nie chodzi na wybieg, zabije mi sie w boksie. Musze coś do końca tygodnia wymyślić!


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Cejloniara - 01-15-2009

Sorki za OT ale nie mogę się powstrzymać.
Aniu, dlaczego przestali wypuszczać konie??


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Lutejaxx - 01-15-2009

DuchowaPrzygodo ale przeciez jak sie kliknie to sie powiększaWink moge spróbowac wstawić najwieksze jak sie daWink ale szkoda mi było rozjeżdżać forumWink

[Obrazek: s6301218cw4.jpg]


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - branka - 01-15-2009

Bo nagle nie mają czasu - właścicielka pracuje gdzie indziej, przyjeżdża do koni jak już jest ciemno a ma ich za dużo(koło 20) i nie puszcza, bo sie nie wyrabia. A rano przychodzi taki staruszek, który koni nie pusci bo si eboi i tylko karmi - przestał nawet ścielić. A ona nie chce zatrudnić pracownika innego. Konie cały dzień teraz są same, jeden prywatny miał kolke niedawno i nikt nic nie zauwyazył. Zaraz jadę oglądac stajnie, którą wybrałam, że tam chciałabym miec konia najbardziej - troche duża dla mnie i z wielką halą - wole kameralne, ale w sumie poniewaz to poza miastem jest, to moźe unikne snobów - bo oni wola płacić 9 stów w takiej inne stajniTongue No i sa ładne tereny i wybiegi i ściela podobno porządnie, itp.
Dobra, koniec off- topaTongue Ruszam do boju, zdobywac wrocławskie stajnie.


Re: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie - Lutejaxx - 01-15-2009

Mazazel wybacz..ja tak zawsze mam z komputerowymi sprawami....gubię się, mimo, że już kilka razy byłam w temacie. Tak jak w swojej puszczy....błądzę notorycznie! Sad
Bez konia nigdy nie wybieram się do lasu sama..!

No tak, ok, moje siodło leży podobnie więc chyba jest ok. A tak swoja drogą uwielbiam kulbaczkę, na początku trochę ciężko się przestawić na tą dziurę..ale potem jest idealna do dłuugich terenów! Big Grin