Hipologia Portal
Witaj, Gość
Użytkownik Hasło
Szukaj na forum
Statystyki
 Użytkownicy: 580
 Najnowszy użytkownik: Basiarz
 Wątków na forum: 1,114
 Postów na forum: 36,154

Pełne statystyki
Użytkownicy online
Aktualnie jest 39 użytkowników online.

0 Użytkownik(ów) | 39 Gość(i)
Ostatnie wątki
Forum: Konie chcą nas rozumieć
Odpowiedzi: 170, Wyświetleń: 127,287
MariaRivera 09-30-2022, 10:32 AM
Forum: Chów koni - i wszystko, co z nim związane
Odpowiedzi: 80, Wyświetleń: 39,255
unikori 12-23-2019, 02:09 PM
Forum: Pleplanie, integrowanie się i inne pogwarki
Odpowiedzi: 0, Wyświetleń: 1,185
Jacob Spahis 07-11-2019, 12:47 PM
Odpowiedzi: 2, Wyświetleń: 1,817
Jacob Spahis 07-09-2019, 08:31 PM
Odpowiedzi: 0, Wyświetleń: 1,005
Marzena Tamul 10-23-2018, 03:20 PM
Odpowiedzi: 0, Wyświetleń: 1,567
maku 09-11-2018, 03:48 PM
Odpowiedzi: 4, Wyświetleń: 7,499
Piotr Sabiniarz 07-01-2018, 05:30 PM
Odpowiedzi: 21, Wyświetleń: 10,388
Jacob Spahis 04-04-2018, 10:01 PM
Odpowiedzi: 5, Wyświetleń: 13,283
Marta Suchocka 07-26-2017, 12:09 PM
Odpowiedzi: 10, Wyświetleń: 16,649
Marta Suchocka 07-26-2017, 12:07 PM
"Odtworzenie zdolności bojowej"
przez Jacob Spahis, 07-11-2019, 12:47 PM
Sam temat wywołuje uśmiech, a przynajmniej ma wywołać. Do dzieła.

Historia. Moja sprawność została obniżona do poziomu... :lol: Byłem przez rok w szpitalu, to pozytywy, ale jest również ciemna strona... :twisted: Od roku nie siedziałem na koniu! :roll:

:lol: :lol: :lol:

Trzeba podjąć ćwiczenia i teraz garść szczególnie interesujących.
1. Pływanie
2. Hipoterapia

Sam temat wywołuje uśmiech, a przynajmniej ma wywołać. Do dzieła.

Historia. Moja sprawność została obniżona do poziomu... :lol: Byłem przez rok w szpitalu, to pozytywy, ale jest również ciemna strona... :twisted: Od roku nie siedziałem na koniu! :roll:

:lol: :lol: :lol:

Trzeba podjąć ćwiczenia i teraz garść szczególnie interesujących.
1. Pływanie
2. Hipoterapia

Antropomorfizacja konia
przez Jacob Spahis, 07-09-2019, 10:00 AM
Witam czytelników po dłuższej przerwie!

Ostatnio dużo "podróżowałem". Nie wnikając w szczegóły, przynajmniej póki co, zacząłem rozważać problematykę antropomorfizacji koni. Big Grin
Antropomorfizacja konia
przez Jacob Spahis, 07-09-2019, 10:00 AM

Witam czytelników po dłuższej przerwie!

Ostatnio dużo "podróżowałem". Nie wnikając w szczegóły, przynajmniej póki co, zacząłem rozważać problematykę antropomorfizacji koni. Big Grin

Złamanie kości dodatkowej nadgarstka - doświadczenia w gojen
przez Marzena Tamul, 10-23-2018, 03:20 PM
Przypadek - 3-letni folblut, w trakcie gonitwy płotowej przewróciła się na przeszkodzie (niestety za mocno zaszarżowała - za wczesne i za wysokie wybicie, upadek z podparciem na nadgarstek). Efektem jest złamanie kości dodatkowej nadgarstka i o ile weterynarz mówił, że tego typu pęknięcia pozostawia się do samodzielnego wygojenia, to tutaj rozważane jest jednak śrobowanie ze względu na sporą szczelinę. Dodatkowo jest jeden odprysk.
Jakie macie doświadczenia w gojeniu tego typu kontuzji?
Czy stosowaliście ostrzykiwanie bądź preperaty na szybszy wzrost kości - z jakim efektem?
Dylematem jest tu oczywiście transport i to, czy przewozić niezwłocznie czy czekać w obawie o potencjalne dalsze uszkodzenia.

Przypadek - 3-letni folblut, w trakcie gonitwy płotowej przewróciła się na przeszkodzie (niestety za mocno zaszarżowała - za wczesne i za wysokie wybicie, upadek z podparciem na nadgarstek). Efektem jest złamanie kości dodatkowej nadgarstka i o ile weterynarz mówił, że tego typu pęknięcia pozostawia się do samodzielnego wygojenia, to tutaj rozważane jest jednak śrobowanie ze względu na sporą szczelinę. Dodatkowo jest jeden odprysk.
Jakie macie doświadczenia w gojeniu tego typu kontuzji?
Czy stosowaliście ostrzykiwanie bądź preperaty na szybszy wzrost kości - z jakim efektem?
Dylematem jest tu oczywiście transport i to, czy przewozić niezwłocznie czy czekać w obawie o potencjalne dalsze uszkodzenia.

Przechowywanie słomy siana
przez maku, 09-11-2018, 03:48 PM
Czy moglibyście się podzielić swoimi doświadczeniami z przechowywania słomy i siana na zewnątrz?
Czy miał ktoś z was do czynienia z plandeką z flizu?
Przechowywanie słomy siana
przez maku, 09-11-2018, 03:48 PM

Czy moglibyście się podzielić swoimi doświadczeniami z przechowywania słomy i siana na zewnątrz?
Czy miał ktoś z was do czynienia z plandeką z flizu?

Adiutant - trening specjalny konia wkkw
przez Jacob Spahis, 03-09-2017, 12:10 PM
Witam ponownie PT Czytelników!

Postanowiłem kontynuować opis treningu wkkw jednakże na wyższym poziomie, lecz w nieco zmodyfikowanej formie. Podstawowa modyfikacja polega na tym, że opis będzie w znacznym stopniu teoretyczny. Przyczyną jest upadek zdrowia (kleszcze/borelioza); ostatecznie jednak w końcu nadejdzie pozytywny finał (w co wierzę).

Na początek podziękowania dla przyjaciół (wsparli mnie znacząco w trakcie terapii i dalej to czynią) i dla nieprzyjaciół (umocnili mnie wewnętrznie). Dziękuję!.

Osobne podziękowania - choć nas nie czytają - dla Przyjaciół z Kliniki. Spędziłem tam wspaniały czas (kilka tygodni) nie rozmawiając ani trochę po Polsku. Byłem w Bawarii, w Augsburgu w klinice leczenia boreliozy wraz z Niemcami, Holendrami, Francuzami, Włochami, Szwedami i Finami i innymi. Przeżyłem mnóstwo przygód i poznałem cudownych ludzi. I jesteśmy w kontakcie!

Póki co to historia. Wracam na ziemię do treningu.

Trening specjalny ma swoje zasadnicze etapy treningowe, które opiszę w miarę ich pojawiania się. Zasadniczym okresem treningowym jest cykl olimpijski, w naszym przypadku to lata 2017-2020. Ten okres nazwałem okresem generalskim.

Rok 2017 to rok poolimpijski a w moim zamyśle to rok generała Dowbor-Muśnickiego. To rok dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W swoim czasie jeszcze garść informacji.

Pierwszy okres szkoleniowy - zimowy 2016/17 to roboczo nazwany przeze mnie okres "PATROL". PATROL potrwa do wiosny i opiera się na treningu LSD. To trening dla konia i dla mnie - trening równowagi i czucia.

CDN

Witam ponownie PT Czytelników!

Postanowiłem kontynuować opis treningu wkkw jednakże na wyższym poziomie, lecz w nieco zmodyfikowanej formie. Podstawowa modyfikacja polega na tym, że opis będzie w znacznym stopniu teoretyczny. Przyczyną jest upadek zdrowia (kleszcze/borelioza); ostatecznie jednak w końcu nadejdzie pozytywny finał (w co wierzę).

Na początek podziękowania dla przyjaciół (wsparli mnie znacząco w trakcie terapii i dalej to czynią) i dla nieprzyjaciół (umocnili mnie wewnętrznie). Dziękuję!.

Osobne podziękowania - choć nas nie czytają - dla Przyjaciół z Kliniki. Spędziłem tam wspaniały czas (kilka tygodni) nie rozmawiając ani trochę po Polsku. Byłem w Bawarii, w Augsburgu w klinice leczenia boreliozy wraz z Niemcami, Holendrami, Francuzami, Włochami, Szwedami i Finami i innymi. Przeżyłem mnóstwo przygód i poznałem cudownych ludzi. I jesteśmy w kontakcie!

Póki co to historia. Wracam na ziemię do treningu.

Trening specjalny ma swoje zasadnicze etapy treningowe, które opiszę w miarę ich pojawiania się. Zasadniczym okresem treningowym jest cykl olimpijski, w naszym przypadku to lata 2017-2020. Ten okres nazwałem okresem generalskim.

Rok 2017 to rok poolimpijski a w moim zamyśle to rok generała Dowbor-Muśnickiego. To rok dowódcy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. W swoim czasie jeszcze garść informacji.

Pierwszy okres szkoleniowy - zimowy 2016/17 to roboczo nazwany przeze mnie okres "PATROL". PATROL potrwa do wiosny i opiera się na treningu LSD. To trening dla konia i dla mnie - trening równowagi i czucia.

CDN

Gdzie są wszyscy ?
przez Drakan, 06-05-2016, 01:14 PM
Hej, fajne forum tu kiedyś było ... Ostatnio jak widzę po blogu Spahisa przyszedł czas na blog Jacka Mroza - obaj piszecie świetnie Big Grin , ale co się stało z forum ???? Gdzie tematy, dyskusje, gdzie są ludzie ??? Nie ma o czym rozmawiać ?
Gdzie są wszyscy ?
przez Drakan, 06-05-2016, 01:14 PM

Hej, fajne forum tu kiedyś było ... Ostatnio jak widzę po blogu Spahisa przyszedł czas na blog Jacka Mroza - obaj piszecie świetnie Big Grin , ale co się stało z forum ???? Gdzie tematy, dyskusje, gdzie są ludzie ??? Nie ma o czym rozmawiać ?

Boże Narodzenie 2015
przez Wojciech Mickunas, 12-23-2015, 08:10 AM
Od pojawienie się Facebooka mało kto zagląda na Hipologię . Jeśli ktoś tu zajrzy to trafi na życzenie :
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Pomyślności w roku 2016 Smile
Boże Narodzenie 2015
przez Wojciech Mickunas, 12-23-2015, 08:10 AM

Od pojawienie się Facebooka mało kto zagląda na Hipologię . Jeśli ktoś tu zajrzy to trafi na życzenie :
Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Pomyślności w roku 2016 Smile

gry i zabawy
przez tamirxo, 06-25-2015, 04:41 PM
Witam wszystkich. Pilnie potrzebuje kilka gier i zabaw integracyjnych o tematyce jeździeckiej ale bez udziału koni. Bardzo proszę o propozycję. Grupa wiekowa 12-17 lat.
gry i zabawy
przez tamirxo, 06-25-2015, 04:41 PM

Witam wszystkich. Pilnie potrzebuje kilka gier i zabaw integracyjnych o tematyce jeździeckiej ale bez udziału koni. Bardzo proszę o propozycję. Grupa wiekowa 12-17 lat.

Wielkanoc 2015
przez Wojciech Mickunas, 04-03-2015, 03:48 PM
Tym wszystkim , którzy zaglądają jeszcze na Forum hipologia.pl
życzę Błogosławieństwa Bożego na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.
Brak odpowiedzi
Wielkanoc 2015
przez Wojciech Mickunas, 04-03-2015, 03:48 PM

Tym wszystkim , którzy zaglądają jeszcze na Forum hipologia.pl
życzę Błogosławieństwa Bożego na nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Boże Narodzenie 2014
przez Wojciech Mickunas, 12-23-2014, 01:57 PM
Moi Drodzy ! Wszystkim którzy tu jeszcze zaglądają i tym którzy przestali zaglądać , życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2915 Roku Big Grin
Boże Narodzenie 2014
przez Wojciech Mickunas, 12-23-2014, 01:57 PM

Moi Drodzy ! Wszystkim którzy tu jeszcze zaglądają i tym którzy przestali zaglądać , życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w Nowym 2915 Roku Big Grin

Strony (112): 1 2 3 4 5 112 Dalej