Hipologia

Pełna wersja: Ogłoszenie warte uwagi!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno mój tata szukając czegoś w sieci natknął się na takowe ogłoszenie:

"Jesli zalezy ci na szczesciu konia a nie mozesz utrzymywac go dozywotnio to zgłoś sie do nas.
Prowadzimy gospodarstwo agro-turystyczne w centrum Polski , w małej ale bardzo ustronnej miejscowosci wśród hektarów lasów i łąk.Rozbudowujemy sie w nowe stajnie , poniewaz posiadamy własne konie, do własnych potrzeb.Zależy nam na ich dobru, dlatego też nie brak u ans owsa, siana i marchwi.Chetnie przyjmiemy twojego konia pod opieke zapewniając mu dom i miłość.Konie sa codziennie szczotkowane i dbamy o ich kopyta.co miesiąc odwiedza nas kowal i weterynarz.Nie brak tu równiez dzieci ktore chetnie zajmuja sie dopieszczaniem i spacerami z konmi.Nie prowadzimy działalności kupna i sprzedaży na rzeź, wiec jesli chcesz sprzedać nam konia na kg to stanowczo odmawiamy.Posiadamy koniowóz wiec nie ma problemy z transportem.Jesli sie zdecydujesz , zadzwoń o każdej porze
502-372-860 begin_of_the_skype_highlighting              502-372-860      end_of_the_skype_highlighting bądź 0 24 265 - 21 - 27

Brzmi prawie jak raj dla koni!!!! Lecz po wyszukaniu numeru telefonu w sieci ukazuje się następująca informacja....

http://katalog.pf.pl/Dobra/Skotak-El%C5%...5-m19.html

przypadek? czy ludzka bezczelność?
Pozostaje tylko mieć nadzieję że nikt nie był na tyle naiwny by się na to nabrać.
Mechanizm jest zadziwiająco prosty - ktoś oddaje konia poniżej ceny rzeźnej, chcąc zapewnić koniowi starość; nabywca sprzedaje konia po cenie właśnie rzeźnej w wiadomym celu. Czysty zysk i podejście głęboko nieetyczne. Okropne.
Makabryczne. No i chyba nielegalne?
Legalne.
Udało mi się zdobyć maila do tych Państwa. Napisałam z zapytaniem o szczegóły i warunki przyjęcia koni.
Podzielisz się informacjami?
Otóż konia można 'oddać dożywotnio' (wtedy zapewniony jest transport) lub wstawić w płatny pensjonat. Państwo zajmują się hodowlą koni hobbystycznie (15 klaczy hodowlanych), a hodowlą bydła i świń zarobkowo.
Z kolejnej wymiany mejli wynikło, że można tam przyjechać i obejrzeć wszystko na własne oczy. Jeśli jest wśród nas jakiś dociekliwy płocczanin to może podjechać i zobaczyć (bo a nuż to prawda, że jakiś koń w potrzebie mógłby znaleźć tam dom). Nic więcej się nie dowiem (no chyba, że zapytam wprost).
Witam,
Ogłoszenie warte uwagi więc chciałabym się podzielić pewnym ogłoszeniem.
Do sprzedania za 1500zł wyjściowo, końcowo może to być nawet 1/3ceny jest klacz czystej krwi arabskiej ze świetnym rodowodem, dawała piękne konie. Niestety rok temu wykryto u niej paraliż i nie do końca wiadomo jak to się skończy, może dać źrebaka i żyć długo, ale może pewnego dnia położyć się i już nie wstać. Klacz ma z tego co pamiętam 15lat, jej właściciele powiedzieli, że leczenie jest za drogi i bezsensowne ;| nie oceniam... Klacz to Zaborka po Borek...może ktoś widzi sens ratowania tej klaczy, papier imponujący...ja niestety mam daleko do Krakowa i sama podróż wyniosłaby dużo więcej niż chcą za klacz.
-pozdrawiam Kamila\chętnym info na pw