Hipologia

Pełna wersja: Zapraszamy na szkolenie „BEZ KOPYT NIE MA KONIA” 26-27.02.11
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Notabene - przy okazji wyszedł z podziemia, czyż nie jest to miły zbieg okoliczności?
No, już dawno miałem się "odczarować" z pseudonimu do imienia i nazwiska, jakoś tak schodziło...
Jednak teraz, poznawszy osobiście cząstkę zacnej stowarzyszeniowej społeczności, postanowiłem nie zwlekać.

Cejloniara pyta o refleksje. Entuzjazm starałem się zawrzeć w grafomańskiej próbce pseudopoezji. Co zaś tyczy "kopytnej świadomości" może starczy mój ostatni opis na gg: wróciłem z kursu - drżyjcie, końskie kopyta!
A na serio - pomału przetrawiam ogrom przekazanej nam wiedzy i planuję strategię prowadzenia 24 kopyt w mojej stajni, a właściwie na pastwisku. Mam o tyle komfort psychiczny, że 8 kopyt należy do Katarzyny, która też była na kursie. Zatem zrobimy konsylium.

Chcę jeszcze wspomnieć o jednej rzeczy. Cieszy mnie, że pomimo (zapewne nieświadomych) prób podprogowego wdrukowania nam przez niektórych uczestników, że podkowy i podkuwanie nie są takie złe, Magda i Dorota dowodnie wykazały wyższość kopyt bosych i zdrowych ponad wszelkie próby ich sztucznego usztywniania. I dzięki Im za to!
Ech - ja też trawię te kopyta... Smile
A koniarze chyba zawsze już będą się dzielili na zwolenników kopyt kutych i nie kutych - jeżeli jedno i drugie będzie robione dobrze, to będzie naprawdę wspaniale w naszym końskim świecie...
Niestety nie zdołałem dotrzeć.
Zatrzymała mnie praca.
Czego bardzo żałuję zwłaszcza, że problem kopytowy dotyczący mojego zwierza jest dość skomplikowany.
Mam jednak nadzieję, że kiedyś będzie powtórka.
Maku, zgłaszaj na maila do Pani Prezes, że chcesz powtórkę, kilka innych takich osób się zbierze i powtórka z pewnością będzie!! Smile
Spoko. Prezes czuwa. Maku już zapisany Smile
Bartek, po prostu jestem pod wrażeniem - poemat niesamowity.
Cieszę się , ze jesteście zadowoleni z kursu. Bardzo się cieszę. Ale to też i Wasza zasługa - ekipa kursowa była po prostu przednia.
zazdroszczę Wam tych szkoleń Smile
Napiszcie coś więcej o sciółce w boksie a kopytach ? plissssssss
Ściółka ma być czysta i sucha.
... a im krótszy kontakt kopyt ze ściółką i boksem - tym lepiej. :mrgreen:
kopyt i całego konia Smile

no staram się tak trzymać. Codziennie wybieram grubsze a raz w tyg mam wywalane do czysta
Ciapek ma sprzatane codziennie z racji chorego płuca, amoniaku itp. Nowa słoma i zero moczu, bobków itp itd. Kopyta zeszłej wiosny były paskudne, gniła strzałka itp. Wtedy nocował w stajni. Wyleczyłam preparatem do wymion krowich. Teraz ma stały dostep do boksu i chodzi po dworze 24h / dobe. Kopyta suche, rewelacjaSmile
Szkoda, że nie mogłam być.
Teraz nie przepuszczę.
W kwietniu odbędzie się drugi kurs "Bez kopyt nie ma Konia" :!:
Zainteresowanych informuję, że tydzień przed świętami w lubuskim zorganizowane zostanie kopytne szkolenie.
Początek w piątek o 17:00 a koniec w niedziele o 17:00.
Niebawem ogłoszona zostanie oficjalna informacja.
Czy ktoś się wybiera? :lol:
Uczestniczyłam w tym szkoleniu.Można je określić jednym slowem-super.Podziękowania dla organizatora i osób przekazujacych nam wiedzę- za trud i profesjonalnośc.
Gdyby ktoś nie wynalazł, to zamieszczam informację o szkoleniu. Skierowane jest ono do wszystkich miłośników koni, nie tylko dla tych, którzy chcą uczyć się strugania. Wiedza przekazywana na szkoleniu jest niezbędna dla każdego koniarza, rozwieje wiele wątpliwości i odpowie na wiele pytań.

SH PHB zaprasza na kurs „BEZ KOPYT NIE MA KONIA” 15 - 17 kwiecień 2011 r.


Stowarzyszenie Hipologiczne Pro Hipico Bono i Trener Wojciech Mickunas zapraszają na drugie już „szkolenie kopytne” - szkolenie przygotowujące do kursów werkowania bosych kopyt - prowadzone przez doświadczonych „strugaczy naturalnych”:
„BEZ KOPYT NIE MA KONIA”


Mówi się obrazowo, że koń ma 5 serc, z których 4 to końskie kopyta - co oznacza, że odgrywają one niezwykle ważną rolę w układzie krążenia. Tę rolę mogą dobrze spełniać jedynie wtedy gdy są zupełnie zdrowe. Życie w cywilizacji sprawia, że końskie kopyta na ogół nie mają się dobrze. Możemy to zmienić jeśli kopyta będziemy rozumieć!
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, co robić aby Twój koń miał zdrowsze kopyta - zapraszamy na nasz kurs. Nasi wykładowcy w przystępny, zrozumiały dla każdego zainteresowanego sposób, przedstawią jaki wpływ na kopyta ma sposób utrzymania konia, żywienie i pielęgnacja oraz co każdy z nas może zrobić w kierunku poprawy zdrowia "4 serc".

Termin: 15 - 17 kwietnia
Miejsce: Stadnina Bronków http://www.bronków.pl
Prowadzą: lek. med. wet. Dorota Bogusz, mgr inż. Magdalena Mamczarz


Kurs wprowadzający, na poziomie elementarnym, dla wszystkich tych, którzy dostrzegli, że KOPYTA TO PODSTAWA i teraz pragną zdobyć wiedzę o tym, jak przyczynić się do dobrego funkcjonowania kopyt u swojego konia. Ta dziedzina „koniarskiej wiedzy" bardzo się ostatnio rozwinęła na świecie, nadchodzi czas, aby i u nas przestała być znana jedynie garstce „wtajemniczonych".
Program kursu obejmuje WYKŁADY oraz POKAZ PRAKTYCZNY WERKOWANIA - ćwiczenia z udziałem uczestników kursu.

Program:

1. Budowa i funkcjonowanie kopyta w aparacie ruchu.
Z czego składa się kopyto?
Jak działają i współdziałają poszczególne jego elementy?
Zdrowe kopyta to podstawa zdrowia konia.

2. Koń jako zwierzę ruchu. Rola ruchu w prawidłowym działaniu kopyta i patologie wynikające z jego braku.
Model kopyta dzikich koni - dlaczego dążymy w tym kierunku?
W jaki sposób kształt kopyta i jakość strugania wpływa na jakość i komfort ruchu konia?
Mój koń często się potyka i nie chce iść do przodu - dlaczego?
Mojemu koniowi gniją strzałki - jak je leczyć?
Mój koń ma chore trzeszczki, mój koń przeszedł ochwat - czy to wyrok?

3. Żywienie i jego wpływ na kopyto. W jaki sposób żywienie wpływa na jakość kopyt?
Efekty niewłaściwego żywienia.
Jak i czym żywić, by otrzymać optymalną jakość rogu?
Rola suplementacji - co i jak podawać?

4. Szkoły werkowania - krótki przegląd.

5. Co mówi nam kopyto?
Przegląd zdjęć, omówienie i dyskusja. Mile widziane zdjęcia kopyt koni uczestników kursu.

6. Pokaz werkowania.

Koszty:
cena kursu: 460,00 zł (uczestnictwo, materiały szkoleniowe, certyfikat)
cena kursu dla członków SH PHB: 350,00 zł

Wpłaty:
STOWARZYSZENIE HIPOLOGICZNE PRO HIPICO BONO
BANK PEKAO S.A. I O. W ZIELONEJ GÓRZE
Nr konta: 35 1240 2018 1111 0010 3763 5434
65-120 Zielona Góra, ul. Zjednoczenia 118 b

Prosimy o rezerwację noclegów i wyżywienia we własnym zakresie.

Koszty:
- noclegi na miejscu: 25,00 - 60,00 zł za dobę
- wyżywienie całodzienne: 40,00 zł
- śniadanie 15,00 zł
- obiad 20,00 zł
- kolacja 15,00 zł
Rezerwacja noclegów:
Stadnina Bronków - Katarzyna Przewłocka 68 391 31 85
Agroturystyka tuż obok - Ewelina Potoniec 68 391 31 65

Dodatkowe informacje:
Berenika Orłowska 667 554 930
prezes@hipologia.pl
Stron: 1 2