Hipologia

Pełna wersja: Nowe programy w LL, oraz L WKKW- co sądzicie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W związku z wprowadzeniem nowych programów w LL. L WKKW, chciałam się zapoznać z Waszym zdaniem, co o nich sądzicie? Czy aby ktoś nie przesadził z wymaganiami dla młodych koni? Obecnie kl. L (WKKW), to odpowiednik kl P (w ujeżdżeniu).
Nikt nic nie pisze, więc ja się wypowiem z perspektywy jeźdźca bez sukcesów sportowych, zwykłego zjadacza suchego chleba, marchwi, a czasami nawet - o zgrozo - cukru.

Czworobok "przerobiłem" na papierze (rysuję czworobok, a potem ołówkiem śledzę ruchy) i w realu. Prawdę mówiąc nie widzę nic niepokojącego. Jest trochę inny niż dotychczasowy, może bardziej ciekawy (bez robienia niepotrzebnych kilometrów), ale oprócz żucia z ręki nie ma nic nowego. Nie wydaje mi się by były tam jakieś szczególnie trudne elementy.
Wg mnie obecne programy ujeżdżeniowe LL i L WKKW nie są wcale wyolbrzymione względem wymagań od konia i jeźdźca. Generalnie nie rozumiem wszechobecnej burzy wokół tego tematu, ponieważ dlaczego nie można oczekiwać tu od konia tak naprawdę nic więcej niż podstawowego nastawienia na pomoce, a od jeźdźca świadomego ich używania? Być może trudniej będzie teraz ujechać w L klasie RK , ale może to i lepiej dla zawodników i koni, że poprzeczka stoi ciut wyżej :wink: .
Popieram zdanie Ani. Pamiętam swój pierwszy czworobok w WKKW, kl P jechany 27 lat temu. Program był o wiele trudniejszy niż obecne wymagania w tej klasie, mnin. kontrgalop przez cały czworobok, wolty 10m.,kłusy wyciągnięte, cofanie itp.Moje pytanie wzięło się stąd, że właśnie na innych forach zrobił się szum, a ja tak nie za bardzo wiem o co? :roll: