Hipologia

Pełna wersja: problemy z zagalopowaniem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej proszę o radę- a mianowicie dotyczy ona moich problemów z zagalopowaniem, mam dość upartego konia i czasami trudno nam dojść do porozumienia potrzebuje on bardzo silnego impulsu do tego żeby zagalopował a mnie już braknie sił-gdy już uda się zagalopować gdy tylko przejdę do półsiadu koń automatycznie przechodzi do kłusa albo w połowie ściany ujeżdzalni sam z siebie nagle przechodzi do niższego chodu. Strasznie to dla mnie przygnębiający stan-cały czas jestem w tym samym punkcie...... Sad proszę o pomoc-pozdrawiam wszystkich Frumowiczów
Jak zachowuje się bez jeźdźca, jak bez siodła, czy ogłowia ?
Jest duzo przyczyn takiego zachowania .
Ucząc w szkólkach po wiekzości ta przyczyna była jedna - totalna niechęć do jazdy .
Nie wiem jak jest z Twoim koniem ale skoro nie mozecie sie dogadać to chyba warto wrócić do podstaw i odrobić zaległe prace domowe.
Ale trzymam kciukiSmile
I znowu to samo Big Grin Nie ma upartych koni, są tylko jeźdźcy, którzy nie potrafią czegoś zrobić i zwalają winę na konia, bo jest "uparty", "leniwy", "flegmatyczny" i "nie chce mu się pracować".

Cytat:warto wrócić do podstaw i odrobić zaległe prace domowe.
Dobra rada. I nie zaszkodzi trochę samokrytyki. Jeśli przyznasz się do tego, że to Ty jesteś problemem chętnie napiszę coś więcej.
Absolutnie nie zwalam winy na konia- to nie tak nie wiem jednak gdzie kwi przyczyna i jak temu zaradzić.
Jak zacząć od początku poradzcie
Z końmi czasami jak z dziećmi nie chcą czegoś robić bo im to się nie podoba, bo nie dają sobie z tym rady (np. słabsza strona), bo się boją itp itd. co nie znaczy , że generalnie zawsze i na wszystko o co je poprosimy (rozkażemy im) reagują odmową.
no to jak reaguje na inne prośby? jak zachowuje się bez siodła, bez ogłowia, na lonży, bez niej i np. jak pod innym jeźdźcem - oczywiście w galopie?
Możesz napisać nam w jaki sposób pracujesz z koniem w samym tylko stępie? Od momentu wjechania na ujeżdżalnię do przejścia do kłusa. Uwzględnij w tym opisie to jak koń reaguje na Twoje sygnały i czy porusza się żywo i chętnie czy też jest powolny i niereagujący.

Czy to Twój koń? Czy nie ma żadnych problemów z kopytami? Jeśli koń należy do Ciebie możesz wkleić zdjęcia jego kopyt.
No włąśnie dziś jeździła koleżanka miała mniejsze problemy ale też nie chciał zagalopować buntował się strzelał zadem-moje obserwacje są takie nie wiem może się mylę doskonale wie o co chodzi ale impuls musi być bardzo mocny i zdecydowany-nie chcę się tak męczyć bo jazda nie sprawia przyjemności i jemu i mnie
dodam jeszcze że koń kiedyś był w treningu ujeżdzeniowym i przyczyna przechodzenia z galopu do kłusa po wcześniejszym półsiadzie może tkwi w tym że jednak większość figur jest wykonywana w pełnym siadzie tak może jest nauczony-nie wiem
Czerkas jest moim koniem od 4 lat-jeśli chodzi o kopyta to jak go kupiłam był kuty na 4 nogi była zima i stwierdziłam że na zimę go rozkuję żeby odpoczął-wtedy zaczął się problem z przednimi nogami walczyłam z ropą mój kowal stwierdził że ma słabe kopyta i będzie trzeba go kuć-i tak jest do chwili obecnej kujemy tylko przód problemy zniknęły kopyta ma zdrowe-niestety nie mam zdjęcia Sad
Co do pracy od podstaw zapraszam Cie do lektury wątku Spahisa , myslę że nie bedzie miał nic przeciwko temu Smile
To ja może powtórzę się Wink Czy możesz Karolo 1064 napisać nam w jaki sposób pracujesz z koniem w samym tylko stępie? Od momentu wjechania na ujeżdżalnię do przejścia do kłusa. Uwzględnij w tym opisie to jak koń reaguje na Twoje sygnały i czy porusza się żywo i chętnie czy też jest powolny i niereagujący.
napisz mi proszę według Ciebie jak powinna wyglądać praca w stępie?
Bardzo chętnie, ale Ty musisz pierwsza odpowiedzieć na pytanie. Nie musisz niczego się wstydzić ani nic ukrywać, im bardziej będziesz szczera tym lepiej będziemy mogli Ci pomóc.
Stron: 1 2