Hipologia

Pełna wersja: trening koni do WKKW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Obciążenia treningowe dla określonych klas .
Witam Smile Będę wdzięczna za każdą informację . Jak trenujecie swoje konie ?
Koni, przez internet ,nie da się trenować, każdy koń jest inny. Poszukaj w swojej okolicy dobrego ,trenera. Bo możesz sobie, lub koniowi ,zrobić krzywdę. lub jedno i drugie :wink:
A ja dodam tylko tyle, że im bardziej zaawansowany trening tym bardziej musi zostać zidywidualizowany. Ale część wytycznych jest niezmiennych - musisz znać przepisy, by wiedzieć czego wymaga się w danej klasie zawodów.
Spokojnie , ja żadnego konia nie chce trenować . Potrzebne mi to do pracy inż Tongue Także proszę o jakieś tytuły książek i artykuły Smile
Henryk Leliwa-Roycewicz, Sześciomiesięcznyprogram przygotowania konia do Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego, Biuletyn Informacyjny Polskiego Związku Jeździeckiego, lipiec 1958, Nr 7.

Adam Królikiewicz, Jeździec i koń w terenie i skoku, Wydanie III, str. 183-189. (9-Tygodniowy program zaprawy do wszechstronnego konkursu konia wierzchowego).

Jarosław Suchorski, Jeździectwo. Danych nie pamiętam, ale jest tam dość dokładny program treningowy.

I jeszcze coś. Dobrze ułożony plan treningowy zakłada trzy okresy - treningu wszechstronnego, ukierunkowanego i specjalnego. Odnośnie planowania treningu jest jeszcze interesująca pozycja "Jeździectwo sportowe", wydana na AWF w Gdańsku. Ale to nie jest o wkkw, a raczej o zasadach treningu konia z punktu widzenia teorii sportu i w odniesieniu do treningu ogierów. Praca interesująca, zasługująca na uwagę, również z tej przyczyny, że przedstawia sposób treningu młodych ogierów w krajach zachodnich.