Hipologia

Pełna wersja: Bardzo brudne chrapy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Panie Wojtku
Znów muszę zasięgnąć Pańskiej porady.Proszę mi podpowiedzić jak wyczyścić bardzo mocno zanieczyszczone chrapy.
Jeśli chodzi o zaschnięte błoto to trzeba je "rozpuścić" cierpliwie przykładając mokrą gąbkę do chrap i spłukując to co na niej zostanie. Skóra pod spodem będzie zapewne podrażniona, więc można posmarować ją maścią z witaminą A.
Dziękuję bardzo zaraz się zabieram do pracy Tongue
Też bym postępował tak jak proponuje Julia Smile
Jeżeli zabrudzenie jest "uporczywe" przyjrzałbym się uważnie, czy nie jest to spowodowane jakimś wysiękiem z nozdrzy. W takim przypadku to już lekarz musi rzucić okiem.
Postępowałam zgodnie z zaleceniem. Myłam chrapy codziennie przed i po jeździe. Bardzo ładnie się oczyszczają Big Grin Obecnie przecieram nasączonymi chusteczkami i to wystarcza. Jeszcze raz dziękuję do usłyszenia Tongue
zastanawiałam się dlaczego mojemu konisiowi wypływają pomarańczowe gluty... Stosuje ventipulmin, sputolizyne i do jasnej wydzielinki się przyzwyczaiłam...
Od paru dni ma całe chrapki w strupkach, jakby tarł o coś. Dzisiaj go przyłapałam na tarmoszeniu starego drewna przy kozim wybiegu. Jest to tak spruchniałe, koloru pomaranczowego i całe rozsypane juz dookoła. Czymś mu posmarowac te "strupki"?SmileDrewienko- kłoda długa na 5 metrów- będzie zabrana..