Hipologia

Pełna wersja: Drewno czy cegła?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
a ja akurat o tej stajni nie mówiłam... ale miło wiedziec ,że pieńki są stosowane na szerszą skalę Tongue
rzeczywiście, bardzo fajne podłoże Smile
whisperer13 napisał(a):a ja akurat o tej stajni nie mówiłam... ale miło wiedziec ,że pieńki są stosowane na szerszą skalę Tongue
rzeczywiście, bardzo fajne podłoże Smile

Wiem, że nie o tej stajni, bo tej o której pisałem już nie ma. Pieńki pionowo wbite w ziemię jako podłoga to metoda bardzo stara. Niestety zapomniana, bo wszędzie musi być nowocześnie.
Apropo tych pieńków, to jak one muszą być długie, tzn ile je trzeba w ziemię wbić?? Widziałam ale nie wiem jak to wygląda od strony praktycznej.. Czy te pieńki nie gniją? Trzeba je jakoś zabezpieczac??
Tego niestety nie wiem, ale jak tylko się dowiem, to napiszę niezwłocznie.
musialabym popytać Tongue z tego co widzę to są niezniszczalne, a nie przypominam sobie ,żeby były konserwowane teraz ...
Popytajcie bom ciekawaSmile
Akurat i tak mam do wymiany podłogę u jednego konia bo beton popękał i zrobiły się dziury. Myślałam właśnie czy by nie zrobić podłogi z drewna. A mam dęba na składzie zupełnie przypadkiem...
I jeszcze jak z wybieraniem obornika? Po betonie idzie gładko i łatwo i do czysta.
Nie ,to u mnie akutar było tylko w korytarzu ,między boksami, w boksach była normalna podłoga.
Pomyliłam, w bokasach też były, nie wiem jeszcze jaka grubośc, ale w boksach nie zdały egzaminu, bo zmiękły i z czasem porobiły się dziury i ciężko wywalać gnój ;/
Stron: 1 2