Hipologia

Pełna wersja: Piszmy po polsku! - apel.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Bardzo miły oddźwięk - dziękuję Wam.
Krystyno, ja także Cię lubię :oops:

Spodziewałem się tłumaczeń: klawiatura, pośpiech, nowatorski styl internetu...
Jeszcze czekam na reakcje (naj)młodszych członków forumowej zbiorowości.
super temat, a zarazem apel , popieram w 100 % ! Smile

a jak jest z wyrażeniem " z powrotem" czy forma "spowrotem " jest nadal dopuszczalna? bo pamiętam ,jeszcze z gimnazjum ,że była ?
Popieram apel werbalnie, ale widzę, że większość popiera go czynem (pisząc poprawnie).

Brawo. Chyba netykieta też do tego nawołuje. Smile

Napisałem w imieniu własnym, czyli starszaków :oops:
no to trudno,
w takim razie ja sie do poprawnosci nie nadaje..... Sad
whisperer13 napisał(a):super temat, a zarazem apel , popieram w 100 % ! Smile

a jak jest z wyrażeniem " z powrotem" czy forma "spowrotem " jest nadal dopuszczalna? bo pamiętam ,jeszcze z gimnazjum ,że była ?
Jedynie słuszna wersja (niczym niegdysiejsza słuszna linia Partii) to "z powrotem". Mimo, że "stąd" czy "stamtąd"...

Whisperer, super, że popierasz. Wobec tego poproszę jeszcze czyny Tongue
będę się się starać ze wszystkich sił Smile
Apel oczywiście słuszny. Może i byłabym bardziej przekonana, gdyby jego autor w samej treści apelu nie popełnił kilku błędów interpunkcyjnych i nie nadużywał dywizu w miejsce myślnika Smile

Przygodo nie martw się Smile mam ciągle nowe powody, by nie pisać na forum więcej niż 3 zdania Smile
.
Big Grin dzieki, nie martwie sie.....jestem wrecz miłośniczka błędow i niepoprawnosci....
a to Sad z powodu, ze na to forum nie bardzo sie nadaje w takim razie.....no, ale ja mam teraz mnostwo, mnostwo innych spraw na glowie.
Cejloniara napisał(a):Apel oczywiście słuszny. Może i byłabym bardziej przekonana, gdyby jego autor w samej treści apelu nie popełnił kilku błędów interpunkcyjnych i nie nadużywał dywizu w miejsce myślnika Smile

Przygodo nie martw się Smile mam ciągle nowe powody, by nie pisać na forum więcej niż 3 zdania Smile
Gratuluję wiedzy. Domyślam się w czym rzecz, ale nawet w interpunkcji są "szkoły" - hołduję tej, w której nie nadużywa się przecinków.
Co do pauzy, półpauzy czy dywiza - kwestie stricte edytorskie nie stanowią sensu mojego apelu. Zresztą pauza i półpauza nie są bezpośrednio dostępne z klawiatury Sad
Poza tym w życiu nie twierdziłem, że nie popełniam błędów! (W apelu jest o tym wspomniane - zdarzają się one każdemu.)
Chodzi głównie o szacunek - dla siebie, języka oraz odbiorców naszego przekazu.
No ja jestem po drugiej stronie Smile Szanuję nadawcę i staram się go rozumieć. Niczego nie narzucam, pozostaje wdzięczna za każde słowo, które mi daje Smile Żeby poznawać myśli Przygody, jestem w stanie wyobrażać sobie ogonek pod "a" i kreskę nad "o".
Jak już wspomniałam, apel jednak słuszny.
Cóż.
Różnić też można się pięknie :lol:
Prusy jako kraina historyczna :!: Ha :!: Swój człowiek :!:
"W każdym bądź razie" :mrgreen: (czasem słychać ...mąćrazie o zgrozo!) również się dopisuję.

Będzie połowę postów mniej :?: :wink:
A ja też Prusy.. i to Wschodnie Sad nawet jeden pomnik plebiscytowy wykopałam Sad
Stron: 1 2 3