Hipologia

Pełna wersja: Imiona dla koników-proszę o propozycje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Z tego jakże ważnego powodu jakim są narodziny nowych źrebaków wkrótce prosiłaby o propozycje imion!Big Grin
Szczególnie Interesują mnie imiona na literę P i O ale moga być takze na E (bo po ojcu)
Źrebaki będą 3 więc na pewno się imiona przydadząSmile
zarówna dla Ogierków jak i klaczekSmileSmile
Mogą być także inne literki by innym się przydałySmile)
Może jak się już narodzą Smile wstaw zdjęcia i wtedy łatwiej o wene Smile
Moje typy Smile Starałam się, żeby miały raczej znaczenia neutralne, a przynajmniej nie negatywne.
Na literę E:
ogierek
EMU
ENDO
ELDORADO
ELF
EMAKS
ENGRAM
ERGO
ESCUDO

klaczka
EVITA
ELFKA
ESPADA
EZALIA
EVIVA
ELEGIA

Litera O:
ogierek
ORCHIS
ORLIK
ORFIK

klaczka:
ORCHIDEA
OSTERIA
OAZA

Litera P:
ogierek
PAFAR
PADDAN
PANDIT
PAMPERO
PASAT (rodzaj wiatru, ale oczywiście może budzić skojarzenia z wozem)
PACYFIK

klaczka:
PAPAJA
PORTA
PIKOLA
PORTESSA
PRADA
No to teraz moje propozycje Big Grin

P, O klaczka:

Oktawa
Odetta
Primavera (po włosku - wiosna)
Planeta
Puenta
Prima
Precyzja
Polonia
Preludia
Pineska
Pilawa


P, O Ogierek:

Oregon
Olimp
Porto
Pretekst
Pele (od piłkarza)
Playboy (znałam kuca o takim imieniu Smile )
Parys


INNE, KTÓRE ZNAŁAM, SŁYSZAŁAM:
Katoda, Kanaria
Dallas, Figaro
Awers, Basarunek
Kawatina, Panna
Damula, Calisto
Denwer, Każetka
Epigraf,Dumny
Da Vinci, Boy
Wahorn, Bella
Rosa, Kenzo
Filip, Rahman
Barwna, Escudo
Emir.....
Tyle , jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy to napiszę Smile
Może powiem, że Ojciec wszystkich 3 chyba to Elvis a Matki To Odygia, Pestka i Piasta
Ja zawsze chciałam, żeby mój źrebak się nazywał Bilbo, niestety nie stac mnie na 2 konie więc pewnie się nigdy żadnego Bilba nie doczekam Wink
A w ogóle to dobrze, że nie jestem hodowcą, bo jak bym miała konia na J to na bank byłaby to Justynka(od Justyny Kowalczyk :mrgreen: )

Mam kilka propozycji jeśli chodzi o literkę A - Andy, Amir, As, Alf, Alabaster, Amber, Arka, Amba, Azalia, Azja, Afera, Aria.
Parlando Smile
Podoba mi się też imię Prato, tylko, ze to jest takie hmmm... bez płcioweBig Grin
Picolo Big Grin
Prawie rok temu zbierałam imiona na "K". Podświadomie jakoś męskie. Urodziła się klacz.
Na liście nie było jej obecnego imienia i nawet nie przyszłoby mi ono do głowy gdyby nie wiosenne porządki. Ładny, mały przedmiot na "K" wypadł mi z szafy.
O- Orlando ( bardzo podobał mi się film).
Przyszły mi do głowy jeszcze takie imiona:

• Avalon, Camelot, Persewal, Galahad, Merlin, Excalibur (z legendy o królu Arturze)
• Robin
• Ivanhoe
• Rob Roy
• Thorgal, Aaricia, Jolan, Thor, Tanatloc (z "Thorgala")
• Hatatitla, Ilczi, Swallow (konie Winnetou i Old Shatterhanda)
• Riha - koń Kary Ben-Nemzi
• Barbaro, Hidalgo, Silver, Karino, Shy Boy
• Gladius

... i moje pomysły już się chyba wyczerpały
Pasiaku, sprawdź w słowniku wyrazów obcych, encyklopedii i w atlasie geograficznym. To kopalnie wszelkich imion. Potem pozostaje Ci podjąc ostateczną decyzję.

Mam pytanko związane z nazewnictwem koni. Pierwszą swoja klacz miałam kryć końmi: Dacapo 154, Duero PP, Bonetto D, (pomijam, że nic z tego nie wyszło, bo klacz chyba z założenia nie chce mieć dzieci, a to groziło kontuzjami tychże ogierków...), druga moja (nn) ma na imię "Karina TT". Pokryłam ją (xo z janowskim rodowodem) i źróbka ma na imię "B Kamea". Jaki jest powód istnienia tych "154","PP", "D", "TT", "B" :?:
a ja nawet z czymś takim się nie spotkałam, albo nie kojarzę
Ja dopiero jak zaczęłam szukać ogierka- wszystkie miały coś tam "...". W paszporcie małej też wpisali przedrostek. Po co? Confusedhock: Skąd to wynika?
Ktoś mądry może odpowie...
Ja się spotkałam z taka sytuacja: znajomi przy imieniu swej źrebki dodali pierwsza literę ich nazwiska, ale bardzo bym się zdziwiła gdyby to zjawisko funkcjonowało na tak dużą skale, choć kto wie - ludzki narcyzm jet niebadany Wink
A moja propozycja imienia dla ogierka, na literkę E to Eden.
Stron: 1 2