Hipologia

Pełna wersja: Swiat oszalal a ludzkie okrucienstwo nie zna granic
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Dla mnie to jest po prostu niewyobrażalne. CO te zwierzęta muszą czuć... popłakałam się, masakra, masakra, masakra!!!
Najgorsze jest to, że takie podpisy g... dają.
Czasem mam wrażenie, ze ludzi powinno sie żywcem ćwiartować z byle powodu. Chociaż z drugiej strony - jak tak są tam traktowane zwierzęta to jak sa traktowani wieźniowie itp? :/

PS Cieszę się, że nasze zwierzęta mają dobrze. Przy tym zresztą nawet rollkur wydaje sie być niczym szczególnym Sad
ludzie to najbardziej okrutne zwirzeta..

Aniu wydaje mi sie ze w naszej Polskiej rzeczewistosci wystarczy sie rozejrzec i natrafia sie co rusz na takie obrazki.

moze nie dadza nasze podpisy zbyt wiele (mentalnosc spoleczenstwa) ale otwiera oczy na i tego nie potrafie opisac bo cierpienie to za malo powiedziane!!
Zohara napisał(a):Aniu wydaje mi sie ze w naszej Polskiej rzeczewistosci wystarczy sie rozejrzec i natrafia sie co rusz na takie obrazki.

Rzecz nie w tym czy tak bywa czy nie, bo zawsze znajdą się ludzie okrutni. Rzecz w tym jak do tego podchodzi społeczeństwo. Ratowanie zwierząt może polegać na małych krokach, które robią tysiące ludzi. I dlatego trzeba podpisać.

Kiedy mówię o małych kroczkach podaję przykład w sumie banalny - jajka. Ja kupuję tylko w zaprzyjaźnionym gospodarstwie, albo 0 ewentualnie 1. Nie jem 2 i 3. Drobiazg. Ale coraz więcej moich znajomych tak robi. I być może za jakiś czas tak mało ludzi będzie jadło 3, że fermy będą musiały się przekwalifikować. Być może.

Nie martw się Aniu, że teraz podpisy nic nie dadzą. Może teraz. Ale trzeba wierzyć, że za jakiś czas będą miały już odpowiednią siłę.

Ps. Oczywiście podpisałem - bez zaglądania. Nie mogę.
podpisałam już jakiś czas temu.....
Spahis napisał(a):.

Ps. Oczywiście podpisałem - bez zaglądania. Nie mogę.

Zazdroszczę, ja żałuję że obejrzałam, nie mogłam spać całą noc. Jak dziś zobaczyłam szybkę w lodówce, to omal nie zwymiotowałam. Brrr.
Chiny to kraj z taką piękną kulturą i jednocześnie kraj gdzie jest tyle okrucieństwa... Nie wiem czemu ale do widoku koni jadących na rzeź troche sie przyzwyczaiłam, choć oczywiscie mnie to rusza - ale jak widze psy i koty, to jest mi słabo. wiem, że każde zwierzę tak samo czuje, kot nie jest w niczym lepszy od krowy, sama to zawsze mówię - ale jednak koty i psy mnie dużo bardziej ruszają, niż inne zwierzęta... Poza tym u nas chyba aż tak źle nie jest ze zwierzętami rzeźnymi? Choć pewnie lepiej...
Po co oni właściwie zabijają te koty i psy? Bo tego nie ogarnełam?

Ps Jajka też kupuję te wolnobiegające - ale są tak w cholere drogie, że nie dziwie się, ze biedniejsze rodziny na te oznaczniki nie patrzą.
Z tego co się dowiedziałam, to w Chinach rocznie ginie około 1,5 mln psów i około 2 mln kotów.
Z ich skór wytwarzane są..
czapki, płaszcze, rękawiczki, ozdoby, buty Confusedhock: i wiele wile innych produktów Made in China.
Co gorsze, towary z tych skór trafiają przede wszystkim na rynek europejski, do sklepów, na bazary..te produkty są tak tanie dlatego, ze są wytwarzane za skór bezdomnych, złapanych zwierząt.Ta skóra to materiał tańszy niż skóra syntetyczna.
Chińczycy bronią się, twierdząc, że to klienci nakręcają ten rynek. Więc po części wina spada na "nas" (ludzie nie są zazwyczaj świadomi ,że te wszystkie tanie produkty są wytwarzane ze skóry psów i kotów. Cry
Do garbowania tych skór wykorzystuje się chemikalia bardzo szkodliwe dla ludzi..
Nie kupujmy więc dzieciom chińskich zabawek, sobie tanich rękawiczek z bazarów, itd, itd..
Niektóre z państw zbojkotowały handel tymi produktami. To utrudnia handel, ale nie powstzyma go ze względu na otwarte granice.

Ale Ania ma rację, nasze społeczeństwo jest w większości bardzo ubogie, nikogo nie interesuje metka, tylko cena...to bardzo smutne, ale walka z tym będzie długa.
Witam, podobno Chińskie władze zabroniły brutalnego zabijania psów i kotow... rzecz do sprawdzenia - nie wiem jak się sprawa ma ogólnie do zabijania - napisać petycje do władz Chińskich by można było - o humanitarne zabijanie zwierząt ( jeżeli w ogolę takowe istnieje) .
pozdrawiam
ps cosik znalazłam, - - za tłumaczenie sie nie zabieram... wcześnie dzisiaj wstałam, zaraz kładę sie spać Big Grin
China
As of 2006 there were no laws in China governing acts of cruelty to animals.[2] In certain jurisdictions such as Fuzhou, dog control officers may kill any unaccompanied dogs on sight. However, the People's Republic of China is currently in the process of making changes to its stray-dog population laws in the capital city, Beijing. Mr. Zheng Gang who is the director of the Internal and Judicial Committee which comes under the Beijing Municipal People's Congress (BMPC), supports the new draft of the Beijing Municipal Regulation on Dogs from the local government. This new law is due to replace the current Beijing Municipal Regulation on Dog Ownership, introduced in 1889. The current regulation talks of "strictly" limiting dog ownership and controlling the number of dogs in the city. The new draft focuses instead on "strict management and combining restrictions with management."[3] There are no government supported charitable organizations like the RSPCA, which monitors the cases on animal cruelty, so that all kinds of animal abuses, such as to fish, tigers, and bears, are to be reported for law enforcement and animal welfare.[4][5][6][7][8][9][10]
In September 2009, legislation was drafted to address deliberate cruelty to animals in China. If passed, the legislation would offer some protection to pets, captive wildlife and animals used in laboratories, as well as regulating how farm animals are raised, transported and slaughtered.

Można poszukać artykuł: "China unveils first ever animal cruelty legislation". September 18, 2009. Retrieved 2009-09-18.
Podpisywać petycje warto, bo zmiany do końca wprowadzone nie były Idea
Monika - w tym momencie mam ochotę wyrzucić rękawiczki, któe kupiłam dopiero co na bazarze za 20 zł. Mam wrazenie, ze mogą być z Chin...
To wszystko mi się w głowie nie mieści, ale z drugiejs trony... jak jem ryby to one giną śmiercią poprzez uduszenie - fajnie to ni ejest...Jak jem krowę to ginie śmiercią przez poderżniecie gardła z tego co wiem i nie raz jest tak że sie meczy, bo cięcie nie jest prawidłowo zrobione. Itd.
Ja produkty chińśkei staram sie omijać, ale czasem nie sposób... czasem zreszta biore coś i nie zastanawiam sie skąd to jest. Na pewno teraz będę uwazniejsza. Choć to troche hipokryzja kupować torebkę z cielaka, a z kota to już nie.

Pisanie do włądz chińskich nie da nic - bo to władza i system w tym kraju powodują, ze tak jest, tam sie z takich petycji smieją. Nie wiem ile musiałoby być podpisów, by byla jakakolwie reakcja...

Ci ludzie co zajmują sie ściąganiem skór ze zwierząt pewnie mają wielodzietne rodziny do wyzywienia, mają do wyboru robic to albo głodować - a łatwiej jest robic coś takiego jak sie odetnie emocjonalnie, wypiera ze swaidomości to co robi, poza tym łatwiej zabijać jak sie sobie wmówi, ze to co sie zabija jest 'gorsze' , 'nie mysli', 'nie czuje', że to tylko nic nie warte zwierze - takie są mechanizmy obronne, stąd znieczulenie tych ludzi - widac to jak sobie swobodnie gadają, totalnie si enie przjemują rykiem zwierząt - inaczej sie nie da, mało jest ludzi którzy naprawdę są psychopatyczni i nie czują emocji takich jak współczucie - większosc takich ludzi uczy sie braku reakcji, w ten sposób radzą sobie z poczuciem winy w takiej sytuacji. Nie mówie, że to dobrzy ludzie, to są bydlaki, ale maja swoje motywy i po części sytuacja sprawia że tacy są. Mam znajomego który pracował w rzeźni i mówił, ze jak był w pracy to te zwierzęta któe zabijał były dla niego przedmiotami, on sie komletnie odcinał od tego, że to żywe istoty, wrecz nie slyszał ich ryku itp, miał totalną znieczulicę - a to człowiek który jednoześnie ma koty i psa i dobrze je traktuje i jest ogólnie normalnym facetem.
Bez komentarza... :!:
Podpisałam.... Cry
niestety w polsce nie jest prosto kupic ubranie nie wyprodukowane w chinach - H&M, ZARRA, Camenu, Stradivarius , Bershka. z portfelem przecietnego polaka wchodzimy ubieramy sie wlasnie w takich sklepach. nikt nie patrzy na metke gdzie ubranie zostalo wyprodukowane. Niestety.. ubrania uszyte chodzby w polsce maja swoja cene i to wcale nie mala Sad

w naszym pieknym kraju osoba ktora zajmuje sie usmiercaniem zwierzat w rzezni moze pracowac tylko rok. nie wiem na ile jest to przestrzegane. podobno po roku czasu czlowiek robi sie bardziej okrutny niedokladny co wiaze sie z cierpieniem zwirzat. i z psychika nie jest u niego wszystko ok. wezmy np granie w piłke zywa kura !
Confusedhock:
----------------------
podpisałam
Zanim stwierdzicie, ze ubrania z Chin ze skóry pochodzą tylko z takich źródeł , to może przeczytajcie artykuł: 1st of all, I believe anyone that care about animals would like to join this activity to help us raise attention for the legalization of animal/pet protection in China and the prevention of cruelty to animals!

As far as I concern,there's no such laws that protect animals/pets in China,pets lovers and people who care about animals have exteremly desire for the legalization of animal protection which they can use to against cruelty and unhuman behaviors to animals.

The biggest dog massacre is still ongoing...millions of dogs have been killed cruelly!The bloody reason given by the murders and the government was 'rabies'...But killing the dogs on a open area,for example on the street,with blood splashing everywhere,wasnt a appropriate way to solve the problem,was it?!(link of pic shown below)
http://news.china.com/zh_cn/social/photo...329212.jpg

The problem is,there are not just ill dogs been killed,the healthy ones were facing the issue,too.They dont allow big dogs such as German Shepherd in the city,becoz some people think and tell others that big dogs are nasty and dangerous (how stupid is that!).So they're tempting to take them away from their owners and kill them (for meat or experienment use).

They also ask for a very high regstration fee of each dog(that people can have in the city) to have an ID,but none of those money are used to do any good for the dogs.

The medias aren't helping either,by not pointing out the mistakes people are making.Also avoid saying anything about the legalization of animal protection!

The people who have big dogs (even small ones) are in great need to have certian laws to protect their loved dogs as well as themselves.There're 'Police'(a special amount of people set up for identifying and killing dogs) knocking on their doors,even break into their homes to drag their dogs away or even kill them in front of their owners!The owners are powerless to resist,bcoz all those'polices' are armed with weapons for their cruelty purpose!

Dogs and Cats also been treated as meat which is unacceptable!People's pet dogs and cats have been stolen for meat use!It's not jst the purpose that's disgusting,also how they treat them before they become meat...

Lots of pictures can be googled when typing in 'dog massacre in China' ,'dog/cat meat' or you can copy and paste '打狗','狗肉','猫肉' into the search engine for images!Which will show you how sad and angry general people must be towards this in China.

2ndly,this group also aiming to make people aware of the cruelty to animals in China,and help reduce the rate of it by educating people.To achieve this,we do need everybody's effort and help.

A big THANK YOU to everyone that take part in this activity helping to protect and respect our animal friends!
Ja właściwie nei chodze w skórze, a buty skórzane i torebki kupuje tylko w Kazarze, bo inne mi się nie podobają - wole tam czekac na przeceny albo odłożyć trochę kasy i miec buty na kilka lat, niż kupować tańsze na rok. Mam nadzieję, że buty w Kazarze nie są z chińskiej skóry...
doszłam do obierania ze skóry żywcem
podpisałam
brak mi komentarza
Sad Sad Sad
podpisalam,
i gleboko wierze w to , ze kazdy malutki kroczek przybliza nas do takich czasow kiedy ludzie zrozumieja, ze zwierzeta sa naszymi prawdziwymi bracmi i siostrami. Ze maja dusze, rozum i swoj wlasny swiat.Swiat, ktory nalezy szanowac tak samo jak ludzki.
Poki co pograzam sie w smutku..szukajac odpowiedzi na pytanie: dlaczego???!! Sad
Stron: 1 2 3 4 5 6 7