Hipologia

Pełna wersja: Bryczki , powozenie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
co do kursu, to jest organizowana brązowa i srebrna odznaka w Czarnkowie wlkp.
sama tam zdawałam, jest fanie...
kosztuje ok. 300 zł, ale cena mogła się już zmienić, bo ja zdawałam 3 lata temu.
pozdrawiam
Uuuuuuuuu daleko ode mnie- ok. 400 km Sad jakoś idzie przeżyć, ale rozumiem że to kurs + odznaka. Jeżeli tak to całkiem, całkiem 8)
sprawdzaj też czasem strone Podkowy Gruszczyn, w zeszłym roku robili pod koniec lata.
Tylko u nich to jest kurs 7 dniowy połączony ze zdawaniem odznaki .
mozesz tez wejść na stronę PZJ i tam jest napisane gdzie odbywaja sie odznaki...
Czy dobrym pomysłem jest dopięcie w zaprzęgu młodego konia do starszego już chodzącego przy bryczce, w celu nauczenia tego pierwszego poprawnych zachowań i ogólnie obycia? Chodzi głównie o to że koń już chodzący jest skrajnie spokojny, i nawet na padoku daje młodszym kolegom i koleżankom dobry przykład w zachowaniu, co moim zdaniem może także przełożyć się na przykład przy dyszlu Big Grin
To najlepszy pomysł jaki może być. Zawsze powinno się uczyć młodego konia w towarzystwie starszego, spokojnego, bardziej doświadczonego.
gdy podpinasz "starego" konia do młodego, to lepiej jak młody koń jest po twojej prawej stronie, a "stary" doświadczony od strony jezdni, czyli twojej lewej. Masz wtedy lepsza kontrole nad młodym i nie boisz się, ze wyskoczy pod auto (nie daj Boze)...
Stron: 1 2 3 4