Hipologia

Pełna wersja: Studia w siodle ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ma ktoś może jakieś bieżące inf. co do Akademi Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ??

Czytałam kilka forum, ale nic konkretnego sie nie dowiedzialam, bo wszyscy pisza co innego Wink
Chodzi mi, np. o warunki jakie trzeba spełniac by sie dostać
Może znacie kogos kto się tam dostał ? Albo czy wogole jest szansa sie tam dostać, hehe Wink
Jeśli pytasz o kierunek: Sport ze specjalizacją jeździectwo to ja jestem na 3 roku tych studiów - pytaj o co chcesz jeśli to aktualne. Smile
ja chetnie zapytam chociaz przede mna jeszcze 2 lata technikum... czy mam szanse dostac sie do takiej szkoly po skonczeniu Technikum Hodowli Koni? oczywiscie gdzy zdam mature itp... jakie przedmioty sa potrzebne?
Widzę jakiś ciekawy tematSmile Słuchajcie a ten kierunek jest tylko w Gdańsku? Czy może gdzieś bliżej poludnia Polski?
Kierunek Sport, po którym otrzymuje się licencję trenera II klasy, kiedy zaczynałam studia, był to jedyny taki kierunek- na Gdańskim AWFie, (uczelnia współpracuje z sopockim Hipodromem).
Aktualnie wymagana jest minimum 2 klasa sportowa w swojej dyscyplinie, a przedmioty maturalne były dowolne z tego co pamiętam.

podaję linka do strony AWFiS, tam powinny znaleźć się szczegóły:
http://www.awf.gda.pl/
wlasnie moze byloby cos takiego rowniez w okolicy? (Polska poludniowa) ja wlasnie szukam powoli dla siebie jakis studiow...
Hedone napisał(a):Aktualnie wymagana jest minimum 2 klasa sportowa w swojej dyscyplinie, a przedmioty maturalne były dowolne z tego co pamiętam.

podaję linka do strony AWFiS, tam powinny znaleźć się szczegóły:
http://www.awf.gda.pl/

gimnastyka sportowa
judo
koszykówka
lekka atletyka
piłka nożna
piłka ręczna
piłka siatkowa
pływanie
strzelectwo sportowe
taniec sportowy
tenis stołowy
tenis
wioślarstwo
żeglarstwo


ja tylko te dyscypliny znalazlam na tej stronie!! czy Hedone moglbys podac jakis dokladniejszy link?
tu jest zakładka 'studia niestacjonarne': http://www.awf.gda.pl/index.php?id=22
strona jest trochę nieprzejrzysta, to fakt, trzeba trochę podłubać, żeby coś więcej wyciągnąć.
Tu link do małego artykułu sprzed 2,5 roku: http://sport.trojmiasto.pl/Studia-w-siodle-n23341.html
Jeśli macie jakieś pytania do mnie to postaram się odpowiedzieć na wszystkie Smile
No ja słyszałam tylko o tych w Gdańsku. Owszem jest wiele szkół gdzie dod. mozna wziąć sport jeździectwo, ale to nie jest powiazane z kierunkiem.

Hedone czyli bez II kl. sportowej nie ma szans się tam dostać ?
Jak oceniasz wgl. ten profil ? Zadowolona jestes ?
Ja się własnie zastanawiam, czy robić przerwe po maturze i robić II klase sport, żeby się tam dostać...Czy odpuścić.
Kiedy ja przechodziłam rekrutację to jeszcze tego wymogu nie było (i było kilka osób które II klasy nie miały), teraz chyba jedak jest to już obowiązkowe.
Jako student pierwszego 'eksperymentalnego' rocznika stwierdzam że jest różnie, uczelnia nie miała przez dłuższy czas wiele wspólnego z tak specyficznym sportem i proponowała dla nas rozwiązania dość trudne (przykład - wyjazd w środku letniego sezonu na 2 tygodnie na obowiązkowy obóz sportowy), jednak jest również duża elastyczność i otwartość na nasze propozycje (zamiast obozu zgodzili się uznać jeźdźcom potwierdzenie obecności na zgrupowaniach).
W zjazdach wiosennych mieliśmy organizowane treningi, oraz zajęcia teoretyczne m.in z P.Goszczyńskim, P.Feresteinem, P.Górską. Podczas konsultacji z trenerem Wasibauerem - darmowo uczestniczyliśmy w wykładach i treningach z ziemi (a dla chętnych na uczestnictwo z końmi były zniżki).
Również obecność na pierwszym roku klasowych jeźdźców (Jończyk, Wilczewski) dała nam możliwość poszerzania swojej wiedzy praktycznej i teoretycznej na zasadzie samopomocy studenckiej.
Jednak podsumowując: liczyłam na trochę więcej idąc na te studia, ale z drugiej strony ie mogę powiedzieć że niczego się nie nauczyłam, szczególnie wiedza z zakresu fizjologii i biochemii nie jest już dla mnie czarną magią. Mam przed sobą jeszcze jeden semestr i egzaminy końcowe - dyplomowy i PZJ-owski, zobaczmy jak to będzie zorganizowane.

Myślę że musisz sobie przede wszystkim zadać pytanie po co ci właściwie te studia? Dla satysfakcji, uprawnień...?
Sama jestem ciekawa jak będzie z pracą dla takich wykształconych przez AWFiS trenerów jeździectwa.
Ja a szczęście mam już pewną perspektywę, ale za 2 lata możemy mieć taki wysyp trenerów że nam jeźdźców i koni zabraknie! Wink
2 klasa... łatwo by nie było ale może... jak się do czegoś porządnie przyłożę... w sumie masz rację,ale jeżeli 2 klasa będzie wymogiem na 100 % to myślę że jednak aż tak dużo chętnych nie będzie na takie studia...
Z drugiej strony nie ma się co dziwić takim wymogom - przecież ie o to chodzi żeby trenerami byli przypadkowi ludzie, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego (a i tacy się trafiali)
No u nas w szkole np są też i takie osoby które wogóle nie mają z końmi nic wspólnego... cóż, ich wybór, sami chcieli być hodowcami... ;D no nie dziwię się. a co jeszcze można robić po takich studiach? w końcu nie wszyscy trenerzy będą zatrudnieni jako trenerzy...