Hipologia

Pełna wersja: Baza polecanych instruktorów/trenerów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Moi Drodzy, jestem strasznie zbulwersowana. Obserwowałam dziś jak instruktor prowadzący jazdy w naszej stajni "pracuje" z młodym koniem (wyglądał tak na 6/7 lat, dla mnie to wciąż młode). Nie wnikam w to, czy wymaganie od zestresowanego konia ciągów w galopie albo wąskich serpentyn ma sens, nie wnikam czy była to wina konia, że ciągnął, nie wnikam, czy lanie batem i jeżdżenie na ogłowiu munsztukowym z wodzami, którym rozdwajają się końcówki (nie wiem, jak to się nazywa, w każdym razie końcówki rozdwajają się i zamiast dwóch par wodzy ma się jedną) jest dobre.
Wychodzę po prostu z założenia, że każda metoda, która prowadzi do wywołania strachu, stresu i napięcia u konia jest zła.
Koń, na którym jeździłam zaczynał kłusować i drobić kiedy ten pan nas mijał.
Kończę bulwersację, rozumiecie, jak mnie boli, kiedy coś takiego widzę, zwłaszcza u osoby uczącej innych.

Do rzeczy: widok ów zmotywował mnie do założenia tego wątku. Mamy już bazę zaufanych szkółek jeździeckich, myślę więc, że czas na bazę zaufanych nauczycieli jeździectwa. Proponuję taką formułę:
Imię i Nazwisko (ew samo imię)
gdzie dana osoba pracuje/dokąd dojeżdża
dlaczego ją polecamy

Jeśli komuś podpasuj może spytać polecającego na privie o kontakt. Co Wy na to?
watek bardzo mi sie podoba i z mila checia rowniez bym skorzystala z takiej bazy instruktorow/pasjonatow ktorzy z checia podzielili by sie swoja wiedza, za oplata tudziez jakas pomoca przy koniach. Osobiscie moge bez najmniejszego zawachania polecic Malgosie Maciejewska i Wojtka Orlika ze stajni Szinuk. dolaczylabym tez strone internetowa ale cosik tam jest nie halo teraz. obecnie znajduja sie kolo Plonska . Ludzie z pasja ktorzy wiedza co robia i robia to dobrze. serdecznie polecm, choc wiem ze teraz bardziej sie na turystyke chyba przerzucaja... ale zapytac zawsze o jazdy mozna.

ja obecnie sobie studiuje w krakowie i z mila checia bym sobie tutaj gdzies do konikow w tygodniu chodzila.. czekam na jakies wiesci o dobrych konskich ludziach w poblizu... Smile Big Grin
Przez ostatni rok wiele się u mnie zmieniło, bo z podróżowania konno (jak to ujął jeden z moich instruktorów) zaczynam próbować "jeździć". Mam takie szczęście, że jeżdżę w dość popularnej stajni (Jaroszówka). Niestety, w ciągu ostatniego roku instruktorzy zmieniali się u nas jak skarpetki...

Miałam szczęście uczestniczyć także w zajęciach prowadzonych przez Pana Wojciecha Mickunasa, i to jest właśnie taka osoba, którą bardzo polecam. Co prawda, zbyt dużo tych jazd nie było, ale dowiedzieć można się sporo.

Również bardzo fajnie pracowało mi się na konsultacjach z panem Januszem Lawinem (ujeżdżenie).

Instruktorką, która wywarła na mnie duży wpływ, którą bardzo cenię, i z którą żaden jeździec "nie śmie dyskutować" jest pani Małgorzata Ciszek - Lewicka. Polecam! Skoki z tą panią to doskonała nauka! Wiele ciekawych pomysłów na treningi, sporo humoru, czyli to co ceni się najbardziej u instruktorów. A także położenie ośrodka w pięknej Pogorzelicy nad morzem. Ich strona http://www.mareklewicki.pl
Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat pani Barbary Szymczak? Być może będę u niej jeździć, stąd pytanie Smile
nora napisał(a):Czy ktoś mógłby mi udzielić informacji na temat pani Barbary Szymczak? Być może będę u niej jeździć, stąd pytanie Smile

Razem z mężem, Sławkiem, wsadzają mi siedzenie w siodło, ilekroć rozpuszczę się dziadowsko włócząc się samopas po lasach. I robią to naprawdę skutecznie. Obydwoje są bardzo kompetentni, nie tylko mówią co jest nie tak, i jak to trzeba zrobić poprawnie, ale przede wszystkim tłumaczą dlaczego. Lubią dociekliwość i pytania, a to nieczęsto spotyka się u instruktorów, zwłaszcza co młodszych i bardziej zarozumiałych. I potrafią prowadzić lekcje w naprawdę dobrej atmosferze - to było pierwsze, co mnie uderzyło lata temu na pierwszych zajęciach, i co mają do dziś. Na zakończenie mam mokrą koszulę, ale i poczucie naprawdę sensownie wykorzystanego czasu, i ochotę na powtórkę. Ten "odbiór instruktora" to zawsze sprawa trochę indywidualnej "chemii", i trudno dać gwarancję że i Tobie się spodobają, ale jeśli masz okazję, to po prostu spróbuj raz czy drugi, bo warto.
Dziękuję za informację (w zasadzie rekomendację Smile ), zobaczymy jak to będzie, ale nastawiam się w takim razie optymistycznie.
Jeżeli chodzi o intruktorow rekreacji polecam
Magdalene Nowatorską
obecnie prowadzi jazdy w Bronkowie

za jej podejscie do klientow, traktowanie koni, i wiele zmian które wywarła na korzyść zwierzaków Smile

Jeżeli chodzi o trening sportowy ... bez dwóch zdań
Daria Kobiernik , aktualnie w Pietrzykowie...
Kismy napisał(a):Jeżeli chodzi o intruktorow rekreacji polecam
Magdalene Nowatorską
obecnie prowadzi jazdy w Bronkowie

za jej podejscie do klientow, traktowanie koni, i wiele zmian które wywarła na korzyść zwierzaków Smile

Jeżeli chodzi o trening sportowy ... bez dwóch zdań
Daria Kobiernik , aktualnie w Pietrzykowie...

chcialam zapytac o ktory Pietrzykow chodzi bo jak szukam na mapie to mi ze 4 wyskakujaSmile w jakich okolicach Daria sie aktualnie znajduje? czy mozna bez problemu dostac sie na trening?
Pietrzykow (miedzy Żarami a Lubskiem) woj. Lubuskie.

Mysle, że problemow z dostaniem sie na treningi nie bedzie, jezeli odpowiednio wczesnie sie z Daria skontaktujesz .. Smile

pozdrawiam.
Czy ktoś może miał kontakt z panem Jackiem Pękalskim?
Jest trenerem na Partynicach we Wrocławiu.
Nie miałam, bo nie jestem z Warszawy.

Za to również dopisuję panią Barbarę Szymczak do listy polecanych trenerów: jest kompetentna w pełnym tego słowa znaczeniu, bardzo dobrze tłumaczy oraz, co jest dla mnie bardzo ważne ma świetne podejście pedagogiczne Smile
A czy można by bardzo pięknie poprosić o kontakt do pani Darii Kobiernik :oops: ?
Osobiście serdecznie polecam p. Urszulę Śliwę. Instruktorka ta specjalizuje się przede wszystkim w szkoleniu dzieci i młodzieży, w dyscyplinach ujeżdżenia i WKKW. Jej uczniowie mają wysokie, powtarzalne wyniki sportowe, zarówno na szczeblu regionalnym, jak i krajowym.
Pani Urszula Śliwa działa głównie na terenie Małopolski i Śląska, choć sama mieszka w Świętokrzyskim. DOjeżdża do swoich uczniów, prowadząc zajęcia w różnych ośrodkach.
Kismy napisał(a):Jeżeli chodzi o intruktorow rekreacji polecam
Magdalene Nowatorską
obecnie prowadzi jazdy w Bronkowie

za jej podejscie do klientow, traktowanie koni, i wiele zmian które wywarła na korzyść zwierzaków Smile

Jeżeli chodzi o trening sportowy ... bez dwóch zdań
Daria Kobiernik , aktualnie w Pietrzykowie...


Swoim pierwszym postem chciał bym potwierdzić opinie "Kismy" dotyczącą Magdy Nowotarskiej jako instruktora rekreacji.
Zawsze pogodny uśmiech z jaką przekazuje swoją wiedzę, podejście do dzieci, radość z każdego nowego pasjonata konnej jazdy.
Jako człowiek-niesamowite serce i wrażliwość. O urodzie nawet nie wspomnę, ale w moim wieku nie mam szans...Sad
Świetny temat,
czy ktoś może mi polecić osobę dojeżdżającą do uczniów w okolicach Poznania??
Stron: 1 2 3