Hipologia

Pełna wersja: Padł serwer
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam, po wielu miesiącach poprawnego funkcjonowania serwisu na nowym serwerze zdarzyło się, że nowy, dobry serwer poległ, już wszystko wróciło do normy, ale akurat kończy roczny okres abonamentowy - zdecydowaliśmy się na kolejną zmianę dostawcy - przeprowadzimy tę zmianę w przyszłym tygodniu, o szczegółach będę informował. Przepraszam za dzisiejsze utrudnienia (eufemizm - forum "umarło"), zapowiadam małe w przyszłym tygodniu i... już.
Uf, ja już się bałam, że to jakiś atak czy coś Big Grin Chyba za dużo czasu spędzam na tym forum :roll:
Nie, to pan z serwerowni wyciągnął wtyczkę, żebyśmy z Anią G. w końcu zajęły się sesją. Ale ponieważ jest rycerzem Jedi, to długo nie wytrzymał i włączył serwer z powrotem.
Tylko tego brakowało , żeby zginęły wszystkie wpisy.

I pisac wszystko na nowo ? Confusedhock: :lol:
To może na wszelki wypadek skopiujmy swoje komentarze do jakiegoś dokumentu :lol:

W sumie dobrze, ze forum nie chodziło bo przynajmniej się trochę pouczyłam wczoraj.
Prawdopodobieństwo, że zaginą posty jest niewielkie, ale jest.
Każdy poważny dostawca (a tylko z takimi chcemy działać) robi kopie danych w cyklu co 24 godziny.
Jednak po namyśle postanowiłem, że nasz admin zrobi kopię forum raz w miesiącu, a jak będzie więcej problemów to i częściej.
Witam wszystkich,

tak bardziej konkretnie, planujemy przeprowadzkę na nowy serwer na poniedziałek ~ wtorek (10~11.02.2009), dlatego proszę o abstynencję w pisaniu w tych dniach, bo mogą posty poznikać.
W niedzielę około godziny 0:00, chcę przenieść na nowy serwer całą zawartość forum, a później będziemy czekali na prawidłowe ustawienie się adresów, tak aby wskazywały na
nowy serwer. Tak więc we wtorek powinno wszystko działać.

Pozdrawiam serdecznie
Bartek
mamy nowy serwer - może jest docelowy, będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia co do jego pracy, najlepiej w tym wątku, żeby ew. konfrontować swoje spostrzeżenia z innymi, obiecuję szybko działać z ew. problemami.
A propos padania: padł mi laptop, coś się zwarło (aż wysadziło korki) i jestem bezkomputerowa Cry Za dużo siedziałam na forum i mnie pokarało :roll: