Hipologia

Pełna wersja: Co z tą pogodą ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dalszy ciąg pięknej, słonecznej pogody Big Grin

Ostatniej niedzieli

[Obrazek: nalacejo2.jpg]

toaleta też na łące

[Obrazek: toaletagf2.jpg]
I cztery dni później.
Zwiastun zmiany pogody , silnego wiatru niedzielnego , wczorajszego i dzisiejszego zimna.

W samo południe

[Obrazek: zwiastunbw1.jpg]

To chyba już koniec ciepłej jesieni Sad
No, jest okropnie zimno - u was pewnie bardziej jeszcze. Ale mi i tak dziś tyłek odmarzł na Partynicach na tej konferencji MR - brrr. A u nas w stajni wczoraj wieczorem jak am pojechałam było -3 - a to było ok 20 zaraz po skończeniu konferencji - czyli w nocy musiało być jeszcze zimniej - myślę, że w samym mieście jest i tak cieplej, ale u konika na pewno było mroźno - biedny Branek, bo ma trochę za krótkie futerko na taką pogodę, mam nadzieję że bardziej sobie obrośnie Smile
Pogoda zupełnie oszalała Sad
Wczoraj do wieczora ziemia zmarznięta, prognozy z mrozem i opadami śniegu , a rano u mnie + 9 st!!!
Nic dziwnego, ze przy tak ogromnych skokach temperatury, a tak naprawdę cisnienia, mozna mieć okropne samopoczucie.
Zwłaszcza jeśli się jest meteropatą, jak ja Cry

Zrozumiałe, że meterolodzy nie nadążają za zmianami i prognozy są błędne.
U mnie leje, a muszę zaraz wyjść na zajęcia, mam wykłady od 13 do 20, chyba tam zasnę... Też reaguję na zmiany ciśniena :twisted:
Wieczór jak z horroru.

Własnie przeszła burza 20 listopada!! przy 8 st ciepła. Confusedhock:

Oczywiście z wyciem wiatru i ulewnym deszczem - brrrr

Konie wyczuły chyba wcześniej bo wróciły z pastwiska juz po 15 i zaraz weszły do stajni , wbrew swoim zwyczajom.
Pierwszy śnieg!
U Was też tak sypie?
U nas i wieje i miecie ... Confusedhock: ...przyszła zima akurat :roll:
Szczecin melduje zamieć śnieżną, grudę plus lód Big Grin Ja się cieszę bo siwe na śniegu się czyści samoistnie.
Bajkowo Big Grin

[Obrazek: zima1on2.jpg]

Konie rano zdziwiły się brakiem trawy na wybiegu, a że śnieg położył tasmę od pastucha na ziemi, więc pobiegły na łąki szukac trawy

[Obrazek: kaqf3.jpg]

Znalazły blisko ulicy, choc przykrytą śniegim.

A my mieliśmy zajęcie ściągać przymarznięty śnieg z taśmy- jedna ściana 400 m długości .

Sprowadzone z łąk konie patrzyły na nas usmiechając się pod nosem :roll:

Sceneria do jazdy jeż ładna Smile

[Obrazek: kubajk8.jpg]
Jakie góóórkiiii :roll:
U nas poprósza od wczoraj. Ale jest za ciepło (i jednak tego śnieżku za mało), żeby zrobić i u nas takie bajkowe obrazki.
Jejku jak pięknie. Czemu ja mieszkam w najcieplejszym mieście PolskiSad Fakt, że śniegu trochę jest, w stajni nawet więcej bo pod miastem jest chłodniej, ale i tak nawet na drzewach nawet sie nie utrzymujeSad Koń jest za to zachwycony nawet ta odrobiną i biega z kitą na grzbiecie cały czas i dmucha w śnieg - hehe, dla koni-mieszczuchów, odrobina śniegu to już zjawisko - i frajda!
To uroki pierwszego śniegu- jest czysto i biało Smile
[Obrazek: krzewrs0.jpg]

Jeszcze jesienne kolory pod białym puchem
To owoce magnolii- pierwszy je raz widzę, mimo, że mam ja od wielu lat.
Może dlatego, że ponownie kwitła we wrześniu?

[Obrazek: mgub1.jpg]

Faktycznie fajnie przyblizone górki.
One nie są wysokie , ta z prawej ma 250 m n.p.m - i widac zbocze ,po którym wjeżdzamy.

Wybieramy najbardziej stromy podjazd i po wielu takich podjazdach , wjazd mniej stromym choc dłuższym wąwozem , jest naprawdę łatwy dla koni Smile

Dzisiaj juz nie jest tak ładnie- bardzo silny, mroźny wiatr pozwiewał snieg.

Bardzo nieprzyjemna pogoda Sad
Za to u nas zaczęło konkretnie sypać. Zrobiło się naprawdę białoSmile Rano pojadę do konia porobić zdjecia, bo u nas żadko tyle śniegu mamy.
Mój pies przed chwila na spacerze łapał spadające płatki śniegu Smile
Stron: 1 2 3