Hipologia

Pełna wersja: Odznaki jeździeckie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam pytanie, mam nadzieję, że ktoś tutaj mi odpowie.

Jeśli zawodnik uzyskał licencję III stopnia, był zarejestrowany w WZJ od 2005 roku i o tegoż roku startował w zawodach oficjalnych, czy musi zdawać egzamin na srebrną odznakę?

W przepisach doczytałam, że można zostać zwolnionym z cz. praktycznej, dot. uprawianej dyscypliny, gdy posiada się jakąs klasę sportową.

I pytanie drugie - jeśli zawodnik startuje od 1999r i posiada II klasę sportową, wymagane sa od niego jakieś zdobyte odznaki?

Trochę się w tym gubię, więc proszę o pomoc.

pozdrawiam.
Nie wierzę, że nikt nic nie wie.
Bardzo bym Ci chciała pomoc, ale niestety nie znam sie na tym...Wiem tylko, że jak proponowano mi start w rajdzie sportowym to musiałam mieć odznakę brązową.

już chyba wróciła Małgosia i myślę, że może jutro coś Ci podpowie! Big Grin
Byłoby super, gdyby ktoś pomógł. Do OZJ nie mogę się dodzwonić, więc miałam nadzieje uzyskać jakąś informację tutaj.
ja wiem tylko tyle,że jesli byłaś zarejestrowana w PZJ zanim wprowadzono odznaki, to prawo nie działa wstecz i nie musisz nic robić
No tak, ale czy to dotyczy wszystkich odznak? Jeśli mam II klasę sportową i startuje już od 10lat, czy muszę robić np. złotą, żeby być instruktorem, czy nie?

I czy koleżanka, która jest zarejestrowana w WZJ od 2006 roku, zrobiła w marcu III licencję, musi robić odznakę srebrną?
Wymóg posiadania odznak wprowadzono od 01.01.2007. Osoby zarejestrowane wcześniej w OZJ nie muszą spełniać warunków odznakowych, zatem osoba z III lic w skokach, zarejestrowana w klubie do dnia 31.12.2006 może np. robić II lic, bez wymogów odznakowych.

Aby być instruktorem rekreacji ruchowej o specjalności jeździectwo nie trzeba robić żadnych odznak

Na instruktora sportu (szkolenia podstawowego) teoretycznie obowiązuje odznaka złota, ale skoro prawo nie działa wstecz - dla osób zarejestrowanych przed 01.01.2007 odznaka ta nie powinna obowiązywać.

Aby uzyskać III lic sędziwską w jakiejkolwiek dyscyplinie , od dnia 01.06.2006 - nalezy mieć albo odznakę jeździecką (co najmniej brązową), albo klasę sportową (klasa nie jest tym samym, co licencja).

I krótki komentarz co do interpretacji przepisów. Niestety w wielu OZJtach nie wiedzą jak powinno się przepisy interpretować Undecided zatem często udziela się odpowiedzi wymijających. W przypadku wątpliwości warto napisać/zadzwonić bezpośrednio do PZJtu z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości...
Dziękuję serdecznie. Do podobnych wniosków doszłam sama, ale ponieważ nie jestem specjalistą, wolałam dopytać.

Wątpliwości naszły mnie wtedy, gdy sedzia powiedział koleżance, żeby się w swoim WZJ dowiedziała, czy musi robić odznakę srebrną, czy nie (zrobiła licencję poza swoim okręgiem).
hihi.. ja też mam odznaki jeździeckie :lol:
Chyba mniej popularne , bo z cyklu Jeździeckie Odznaki Turystyki Górskiej , przyznawane przez PTTK

Ostatnio posiadłam srebrną Big Grin

Co prawda, niewiele one dają- chyba

Pochwaliłam się - a co Big Grin
to ciekawe Magdo, napisz mi na PW gdzie je robiłaś..może u moich przyjaciół ze Świętokrzyskiego!
I chwal się a co...bo to ładnie brzmi taka srebrna odznaka...
Zdobywałam w Bieszczadach, oczywiście Big Grin
Po kolei- popularną , brązową i srebrną.

Może teoretycznie mogę poprowadzić jakiś rajd po górach, choć z moim talentem do gubienia się, można mieć bardzo ciekawą wycieczkę donikąd :lol:

Juz nie pamietam przy okazji zdobywania której, taki właśnie rajd przezylismy.
Oczywiście żadnym szlakiem , po Bieszczadach dzikich, bez śladów wyraźnej ingerencji człowieka.
Próby przebicia się przez pasma górskie na oślep , błądzenia - w sumie 11,5 godziny jazdy, głównie po górach.
To chyba należała mi się Big Grin

Ale było mi głupio, że nic nie potrafię pomóc , żadnego pomysłu :oops:
No cóż- ja gubię się nawet w lesie, do którego jeżdżę od nastu lat Sad
MalgorzataSzkudlarek napisał(a):Wymóg posiadania odznak wprowadzono od 01.01.2007. Osoby zarejestrowane wcześniej w OZJ nie muszą spełniać warunków odznakowych, zatem osoba z III lic w skokach, zarejestrowana w klubie do dnia 31.12.2006 może np. robić II lic, bez wymogów odznakowych
A jeśli byłam zarejetrowana w OZJ przed 01.01.2007 ale nie posiadam żadnej licencji to też nie muszę spełniać warunków odznakowych???
Nie musisz o ile nie chcesz np zdobywać uprawnień siedziowskich
Możesz startować w skokach do L, w ujeżdżeniu do P
Licencję robisz na starych zasadach - tj "bezodznakowo"
Gosiu ! domyślam się że uprawnienia "siedziowskie" to nie od "siedzenia" ale od sędziowania :wink:
Odznaki potrzebne jeszcze są do uprawnień instruktorskich z tego co pamiętam :wink:
Trenerze, coś nie trafiam w klawiaturę ...
oczywiście chodziło o sędziowanie Big Grin

Co do uprawnień istruktorskich - odznaki potrzebne tylko w uprawnieniach PZJtowskich. W tych, przyznawanych przez Ministerstwo Sportu (i czegoś tam jeszcze), teoretycznie wystarczy umieć jeździć, praktycznie... zapłacić i uczestniczyć w zajęciach Undecided
Stron: 1 2