Hipologia

Pełna wersja: Wiosna ante portas
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Już dzień dłuższy.
Spotkałam dzięcioła zielonego,który się całkiem zapomniał i wołał wiosennie z czubka brzozy.I bazie juz są.I leszczyny tuż tuż.I pączki na różach.
Jeszcze wiosną nie pachnie,ale... konie sierść już gubią na całego.
("pierzą się" jak Treser mówi starając się znaleźć ze mną wspólny ornitologiczny język)
Widziałam gesich zwiadowcow, wtedy tak naprawdę poczułam wiosnę. U nas konie jeszcze się nie sypią, ale jednak mamy tu chłodniej.
Wczoraj w telewizji mowiono ze na weekend przewidują -15 stopni Confusedhock: dzis sypał snieg rano...
Ja juz w lekkich kurtach latałam, poczułam wiosnę a wczoraj zakończyło sie stanem podgorączkowym
heh tak to jest jak człek za bardzo wiosny chce
U nas tak jest śmiesznie, że wiosna jest wtedy, gdy Pan Witek zaordynuje, że ma już być. Jeszcze nie odszczelnił wiosennych drzwi więć... heh... bardzo by się tej wiosny chciało, oj bardzo!!
Mnie tez bardzo brak ciepłej wiosny.
Niby zaczęła się wegetacja, juz spore tulipany, pąki na drzewach , ptaki spiewają.

Ale rano śnieg mnie przywitał :twisted:

Zimno i wietrznie.
Niedługo będziemy tak mówić:

" pamiętasz ten cichy , bezwietrzny dzień miesiąc temu?"
:roll:
Dzisiejsza wiosna radosna :roll:

[Obrazek: wiosnamv8.jpg]
u nas wczoraj i dzisiaj tez padal snieg Confusedhock: co na miasto w ktorym mieszkam jest nawet w zime malo spotykane. czulam sie jakbym piekla ciasta na Boze Narodzenie :lol: tylko, ze keks dal mi do zrozumienia, ze to jednak Wielkanoc :mrgreen:

kwitnace drzewa i snieg 8)

[Obrazek: d94a80f6a7b42c6fmed.jpg]
A my dzisiaj rzeczywiście poczulismy wiosnę.Wybralismy się na dłuuugi spacer "rajdową " grupą.Ciepło , bezwietrznie i nawet skowronek już nad nami dzwonił.
[Obrazek: 275f3d2def93211b.jpg]
[Obrazek: e22d191d292cc719.jpg]
Zdjęcie robiłam komórką , wybaczcie więc jakość.Brak mnie na zdjęciu jest nieistotny :wink:
Zdjęcie fajne, optymistyczne Smile
I u mnie sobota konna, bo słonecznie i ciepło w miarę Smile

A to Wielkanocny Smigus-Dyngus - naturalny

[Obrazek: smdyngrb6.jpg]
a u mnie świeci słoneczko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pewnie zaraz i do nas ten śnieg przywieje...
U nas znowu sypie. Ale tak jakoś przejrzyście. Nawet słońce nie przestało świecić. Jest trochę jak w tych szklanych kulach ze śniegiem do potrząsania... No i nie ma co - rozbroiło mnie odśnieżanie samochodu w lany poniedziałek. Dobrze, że się ze zmianą opon nie pośpieszyłam Smile

Tymczasem jednak konie, psy i koty linieją, bociana widziałam, żurawie słyszałam. Czyli dziwna ta wiosna, ale wiosna Big Grin
ja mam dosłownie pod oknem żurawie, ależ one sie drą...pięknie, ale głośno!
Wiosna już musi być! Dzisiaj wracając z Warszawy widziałem na polu obok szosy 4 bociany !! To było za Łowiczem przy szosie do Strykowa. Jak już boćki przyleciały to wiosna !
ha ha - bociany na wsi nazywa się "wojtki" - to Trenerze czysty zbieg okoliczności? nie jest Pan stronniczy w doborze obserwowanych ptaków? :lol:
Cezary /pewnie lubisz czajki?/ stronniczość nie ma wpływu na wiosnę.
Przynajmniej w tej kwestii nasi kochani politycy nie mają jak sie popisywać.

U nas na wsi na bociany mówią "boćki"!
Te boćki, czy "wojtki" z Łowicza poleciały pewnie w stronę Poznania Big Grin

U mnie ich nie ma, ale nic dziwnego, bo dzisiaj rano powitał mnie świeżutki śnieg :roll:

Na znak protestu już wczoraj obcięłam włosy :o
Ale może pospieszyłam sie, bo słońce wyraziste i łaskawe rozpuszcza białe paskudztwo.

Czajek u mnie pod dostatkiem, ale to chyba jeszcze za wcześnie Big Grin

Za to zobaczyłam dzisiaj wielkie gniazdo srok, uwite prawie na czubku sosny.
Może tylko pożyczyły je sobie?
Konie linieją od lutego, teraz intensywnie, spragnione zielonego , farbują się na pomarańczowo.
Co oznacza, że okorowały już dokładnie śliwy i czereśnię, od podstawy pnia do gałęzi ,gdzie sięgnie Kuba :twisted:
Stron: 1 2 3