Hipologia

Pełna wersja: Siodła - typy, dobieranie, dopasowywanie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Ania Guzowska napisał(a):Tak, ale różne firmy mają różne numeracje. Np 28 Kieffera będzie inna niż np Presitge'a.

Właśnie - rozstaw łęku jest zawsze mierzony u "podstawy", ale łęki różnych firm, w poszczególnych modelach, różnią się m. in. wysokością, więc podstawa może wypadać w innym miejscu - przykładowo Stübben, jeśli się nie mylę, produkuje dość wysokie (długie) łęki, więc siodło 28 Stübbena będzie prawdopodobnie węższe niż 28 innej firmy.
Ja mam Stubbena bardzo szerokiegoTongue
Ale ma ze 20 lat więc mówi mało o obecnych preferencjach firmy.

PS Nowy avatar? :twisted:
A jaki ma rozmiar?
Tzn. ja nie twierdzę, że wszystkie Stuebbeny są wąskie, tylko że rozmiarowo wychodzą węższe - zresztą może to wcale nie Stuebben, tylko jeszcze jakaś inna firma. Chciałam li i jedynie opisać zasadę :mrgreen:.

Awatar nowy 8) i tak sobie patrzę na tę panią (autorstwa niejakiego Seybolda notabene) i myślę, że mogłaby trzymać kliker :mrgreen:.
Ja mam 17,5 Stubbena ale rozstawy łęku nie znam. Możliwe że 20 letnie siodło jest trochę rozjechane. W ogóle musze je oddac do rymarza(jak znajdę) i sprzedać za jakąś niską kwotęSmile
A co Wy sądzicie o takim siodle:
http://www.transterm.com.pl/wwr/wwr.php?aid=967

(jeśli już było to przepraszam ale się ostatnio na takie siodło napaliłam)
Na tegorocznym hubertusie widziałam na żywo to siodło i pytałam co to za dziwaczny sprzęt i się od właścicielki co nieco dowiedziałam i tak sobie pomyślałam że fajne może być, niestety nie mam kontaktu z właścicielką.. Ktoś z Was ma może takie??
Takie miał Kuba u którego bylyśmy z Anią J. na warsztatach - i wiem, że ma w planach ściągnąć kolejne bo mówi, że to super siodła. Pokazywał nam, że są i wygodne na koni i dla ludzi i tak zrobione, ze praktycznie niezniszczalne Smile
Czytałam, że gdzieś w Warszawie takie robią na zamówienie co mnie ucieszyło jeszcze bardziej, gdyż jak robione na zamówienie to można do konia dopasowaćSmile Chyba się skuszę Smile
Jeździłam na tym - u Kuby Wink Podobało mi się. Stosunkowo mało między człowiekiem a koniem. Choć w kości kulszowe twardo, ale pewnie można się przyzwyczaić.
No to chyba kwestia przyzwyczaenia. Jeździłam kiedyś w siodle wojskowym tylko innym, pewno gorszym, ale przyzwyczajenie tak, by byo mi wygodnie naprawdę zajęło mi pare dni.

PS aaa oglądam jakiś straszny triller i sie boję!!!
Przypadkiem szukając zupełnie innego siodła wpadłam na takie różne dziwactwa:

http://www.aeon-systems.net/narrawin/gearcollect.html

Może komuś coś wpadnie w oko Smile
Cześć! Mam problem, miotam się z zamiarem kupna nowego siodła, interesują mnie siodła syntetyczne, od lutego zaczynam dość intensywną pracę ujezdzeniowo-skokową, interesują mnie te siodła z powodu możliwości dobrego ich dopasowania do konia (system wymiany łęków, dodatkowe wkładki typu fish) ponieważ mój koń jest jeszze słabo umięśniony i wiem, że tych mięśni jeszcze nabierze i chcężeby siodło było dla niego wygodne. Wstawiam linki do interesujących mnie siodeł i proszę o opinie na ich temat. Pozdrawiam Smile
http://www.okser.pl/sklep/107030-wintec-...-1452.html
http://sklep.horses.pl/product-pol-2695-...3D-GP.html
Ja tez myśle o Wintecu tylko wciąż nie wiem czy chce ujeżdżeniówkę czy wszechstronne. Ponadto jest fajny Theo Sommer wszechstronny z regulowanymi klockami, w bardzo dobrym stanie i w dobrej cenie we Wrocku do sprzedania i chcę go zobaczyc, bo kiedys siedziałam w takim siodle i miałam bardzo pozytywne odczucia. I model wygląda dobrze dla krótkonogiej osoby Smile
Także zobacze to, zobacze Winteca(jak się w końcu zmobilizuje do pojechania do Ani) i może będę mądrzejsza Big Grin

Ten model skokowy co pokazałaś Winteca to close contact - takie siodła są najlepsze moim zdaniem, ale podobno wymagaja nienagannej równowagi i w ogóle umiejętności jeździckichSmile
Druguch siodeł nie znam, ale wygląda fajnie.
I bądz tu mądry, mam mętlik w głowie które wybrać, to Thorowgood wygląda na wygodne, w wszechstronnym też poskaczę, natomiast ten wintec jest bardziej profesjonalny, bo do skoków, musiałabym je zobaczyć na żywo, tylko nie wiem czy we wrocławskich sklepach można spotkać ten model winteca, a internetowe sklepy raczej nie wysyłają tych siodeł na jazdę próbną :roll: A tak poza tym to dziękuję za odpowiedz na posta Smile
Winteca miałam spróbowac od jednej z uzytkowniczek forum, bo ona myśli o sprzdaży. Tylko muszę jechac na drugi koniec miasta i ciągle nie mam kiedyTongue
W Oxerze we wrocławiu są Winteci chyba i jestem pewna, ze można wziąć przymierzyć, bo ja mierzę wszystko i jak nie pasuje to odnosze po 3 dniach - nigdy w Oxerze z tym problemów nie było. Im zależy by dopasować sobie sprzęt i być zadowolonym, pza tym zawsze fachowo doradzą, bo sami pełno z tego sprzętu używają bo mają konie własne.
To super w takim razie jutro się u nich pojawię i zobaczę jak to wyglądaSmile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29