Hipologia

Pełna wersja: Konie..nasze konie :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zajazd ma już 15 lat. W młodości biegał na Służewcu, później startował w rajdach.

Ma temperamencik jak to arabki, ale tak jak już pisałam w jego przypadku pomaga ograniczenie owsa (jeśli nie chodzi pod siodłem).

Jest bardzo ciekawski i chętny do współpracy, choć nie był taki wcześniej (bał się ludzi, uciekał, nie lubił kontaktu z człowiekiem). Czasem dalej tak nieufnie się zachowuje w stosunku do osób nieznanych, choć dzieciaki uwielbia bo wie, że w reklamówkach przynoszą mu różne smakołyki i po jeździe jest wielkie karmienie :lol:

Uwielbia chodzić na ogonie mojego małopolaka. Jest w nim zakochany i wychodzi z założenia, że jeśli coś ma ich zjeść to pierwsze zje Tajsona Big Grin

One pracowały w lekkiej rekreacji (teraz się przeprowadziliśmy i mają wakacje Big Grin ). Jeśli nie chodził codziennie choć godzinki pod siodłem (choćby stępem) to kombinował "jak koń pod górke". Wtedy jedynym wyjściem jest, albo ograniczyć mu owies, albo jeśli się tak zdażyło, że musiałam poprowadzić na nim jazde, wsadzenie go na ogon Taja i chodzi bardzo grzecznie, choć nierówno (raz przyspiesza, to znowu zwalnia). Jeśli pracował codziennie to nie było z nim żadnego problemu. Szedł równym tempem, nie przyspieszał, nie zwalniał, nie patrzył po "srokach", dzieci mogły spokojnie sobie z nim radzić.
mój w kwietniu skończy 5 lat, ale dopiero teraz jest zajeżdżany...tj. od 4,5 roku ale delikatnie i z przerwami. Tylko ostatni miesiąc chodził regularnie 1 godz. dziennie.
Wiem o tym, bo czytałam Twoje wypowiedzi Big Grin

Dlatego mówie, żebyś się nie martwiła i dała mu czas, a będzie kochany nie tylko z ziemi, ale i pod siodełkiem :lol:

Pamiętaj, że konik el_djazairki(chyba tak to się odmienia, ja z ortografią i gramatykom zawsze byłam na bakier) jest konikiem sportowym i jemu stawia się inne wymagania i żąda innych zachowań od naszych arabciów, które mamy dla przyjemności. Ja swojego mam tylko dlatego, że wcześniejszy właściciel chciał go przerobić na kabanos. Zrobiło mi się go źal, bo całe swoje życie służył ludziom, a Ci tak mu się chcieli za to odpłacić Cry Wiem, że całego świata nie zbawie, ale chociaż tego jednego koncia mogłam uratować (a Tajson jest przeszczęśliwy bo ma kumpla do towarzystwa i zabawy. Są nierozłączni Big Grin )
hmm odebrałam troszkę post Edi jakoby Eluś nie był zadowolony ze swego życia arabskiego gdyż chodzi w sporcie. Owszem jest koniem sportowym, startuje w zawodach itd ale wymagam od niego niewiele więcej niż od konia rekreacyjnego. Znam konie rekreacyjne które chodzą o wiele wiecej, ciężej niż El a nie chodzą w sporcie. Dopieszczam go baaardzo ,więc nawet jeśli wg Was jest on bardziej "poszkodowany" to mu to wynagradzam. Aa i żeby było jasne, nie jeżdżę na nim zawodów tak jak co niektórzy w każdy weekend. Mniej więcej 1 raz na miesiąc więc nie przemęczam go zbytnio. A po sezonie jeździmy tylko dresażowo przez około 1,5miesiąca więc odpoczywa od skoków i cięższych ćwieczeń. I nie "żądam" tylko współpracuje i ewentualnie prosze :lol:

ps. jak coś odmienia się "konik el_djazairka". El Djazair to imie męskie więc nie odmienia się je na damskie. Nie obraże się jak mnie ktoś zmieni na os.męską :twisted: albo po prostu mówić "kaśka" i będzie git! Big Grin
el_djazairek napisał(a):hmm odebrałam troszkę post Edi jakoby Eluś nie był zadowolony ze swego życia arabskiego gdyż chodzi w sporcie.

Kasiu nie zrozumiałyśmy się. Wcale nie uważam, że Twoja koncia jest nieszczęśliwa bo chodzi w sporcie, niby czemu ma być nieszczęśliwy Big Grin ?

Mnie szło tylko o to,że ja swojemu moge obciąć "drastycznie" porcje owies, ale Ty swojemu nie, ponieważ nie podołał by obciążeniom i wymaganiom. On potrzebuje więcej sił i energi niż mój czy DuchowejPrzygody :lol:
a ja skoro to temat o naszych konikach pochwalę sięSmile jestem bardzo dumna z Cantosa, poniewaz dzisiaj I raz pojechaliśmy w teren :lol: (młodzik)
Był dzielny, odważny i ufny wobec napotkanych ludzi, psów, 2 motorów, i dzieci grających w piłkę. Bardzo słuchał na polach....
Jest cudownym koniem :roll:

[Obrazek: canteren1.jpg]
[Obrazek: cantosoz3.jpg]
[Obrazek: jaican1.jpg]
I co mam z tobą zrobić ??

[Obrazek: cozrobic_0b580.jpg]

Smile
ładne zdjęcie ładny konSmile



Magda Gulina napisał(a):Dzięki - akurat nieźle wyszedł Big Grin

Mocno zaniepokojony, bo pojawił się kowal, którego nie znał.

A rozmowa o końskich oczach przeniosła się TU. Teolinek
Też bym się chciała przedstawićSmile
Końską chorobą zaraził mnie świętej pamięci wujek. Przyjeżdżał do nas koniem (miał takiego "grubego" siwego) a mnie nie można wtedy było do szkoły zaciągnąć siłą :twisted:
z domu były wyniesione wszystkie marchewki i suchy chleb... Mama była niepocieszona ale to był mój świat.
Później zaczęły się obozy... i w końcu własny koń :!:
Kupiona za okazyjną cenę trafiła do mnie i tak już jesteśmy ze sobą 6 lat Big Grin
Po drodze przybyły jeszcze dwa "małe" łotry i tak sobie żyjemy w trójkę 8) i myśle że dobrze nam razem. A to kilka fotek:

Cała 3 czyli Amera, Amor i Arkadia
[Obrazek: fc87da07277bee58.jpg]

Założycielka rodu 8) zwana "Kobył" nie wiem czemu - tak wyszło :wink:
[Obrazek: 219d9ef206aada35.jpg]

Synek Amor Big Grin Jestem z niego bardzo dumna bo ma wspaniały charakterSmile (niedawno skończył 4 lata)
[Obrazek: 3716d1574e69ffa5.jpg]
[Obrazek: c12049cf1591d0a6.jpg]

i najmłodsza podlizna Arkadia (w czerwcu będzie miała 2 latka)
przepraszam za to duże zdjęcie ale jeszcze nie mam takiej wprawySad
[Obrazek: 28411c994f246d82m.jpg]
(Zmieniłam na miniaturkę, po kliknięciu otworzy się duże zdjęcie. Teolinek)

[Obrazek: 6d008fdb0877bd84.jpg]

Co powiecie na moje Szczęścia??
Atak klonów - jak Ty je rozróżniasz??
Na prawdę ładne zwierzaki :-)
Amera gratuluje kopyciakow, z tego co widac to maja sie super u ciebie. wygladaja jak paczki Smile
Dzięki Big Grin
Staram się dbać o moje "perełki" ale z racji tego że studiuję mogę u nich bywać tylko w weekendy i na wakacje a na czas jak mnie nie ma zajmuje się nimi mama, która mocno je rozpieszcza :?

A z rozróżnianiem to faktycznie wiele osób sie dziwi jak sobie daję z tym radę, (nawet mama się myli 8) )
poznaję je po sylwetkach, znam każdy kawałek ich ciała i wiem jak się zachowują między sobą i jakie mają przyzwyczajenia - to naprawde może ciężko napisać ale poprostu się wie, tak jak dziecko po narodznach wie kto jest jego matką, nie wiem poprostu się wie...
Wiosenne porządki czas zacząć Big Grin

Pracusie plewią - az dziw, że został kawałek rododendronu

[Obrazek: rododenga2.jpg]

sporo pracy mają Big Grin

[Obrazek: plewtg6.jpg]
Na rododendron to bym uważał bo to jest dla koni trucizna ! podobnie jak akacja . Miałem kiedyś kłopot z koniem , który zatruł sie akacją. Ledwo sie udało go odratować.
Wiem, że rododendron jest trujący dla koni.
Mam kilka krzewów - konie ich nie tykają.
Dziwiłam się, że nie połamały do końca Smile
Bo niestety depczą , choć niechcący.
Wawrzynek tez trujący i też go nie próbują.
Krzew, pod którym stoją , to złotokap- też w tej samej grupie.

Nie jedza tych roslin , może z tego powodu, że mają innych pod dostatkiem.
Teraz wyjadają mlecze, bo trochę urosły i oczywiście trawę.
Musze powiedzieć, że odkąd mam konie koło domu, nie plewię , bo one wszystko wygryzają- oprócz pokrzyw.
Oczywiście nie zostaje goła ziemia, raczej króciutka darń między roslinami , ale to i tak lepiej niz moja dotychczas bezskuteczna walka z chwastami. Smile

Ozdobnych roslin nawet nie niszczą wiele- zjadają kwiaty róż- niestety Sad
Ale nie każdego gatunku róży.
Niektórych nie tykaja, a mają dwa ulubione, których kwiaty nie mają szans rozwinąć się.
Każdy pąk jest zjadany, nawet kłócą się o nie :roll: