Hipologia

Pełna wersja: Konie..nasze konie :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jazda na fryzie (przynajmniej dla mnie) to poezja!!! Karima nosi wspaniale, miękko,po prostu płynie. Kłus ćwiczebny nie jest problemem, pomimo iż ich chody są specyficzne,jest długi moment zawieszenia przy anglezowaniu.
W terenie nie ma żadnych problemów,jest uważna, ale idzie pewnie do przodu.
Ja mam do czynienia z fryzami od niedawna,ale twierdzę,że to są wspaniałe,bardzo zrównoważone,przyjacielskie konie.
Asiek- pamiętaj,że marzenia się spełniają !!! Ja marzyłam o fryzie od dziecka,długo to trwało, ale mam!
Masz rację Magda. Potrzebny nowy wątek. Fryzy na to zasługują!!!
tak tak tak. ja tez jestem za watkiem o fryzach Big Grin mam tyle pytan. kontaktowalam sie z Pania z hodowli equus negrus zeby pojechac zobaczyc te piekne konie i zadac setki pytan a nawet nie pomyslalam zeby zapytac tutaj :wink:
Asiek bądź dobrej myśli, coraz więcej rodzi się malutkich fryzików w Polsce..ceny spadną z pewnością /haflingera już można kupić za nawet 3 tysiące, podczas gdy kilka lat temu ceny były bliskie 10 tys./

Moze któryś z maluszków będzie za jakiś czas Twój! Big Grin
Tak sobie oglądam zdjęcia z naszej sobotniej zabawy i ...

[Obrazek: nogi1.jpg]

Co ten wariat wyprawia ze swoimi nogami?? :-)
Dla mnie tańczy hi hi ale jak pięknie Big Grin Świetne ujęcie, świetny pomysł na zabawę i piękny koń.

Wspominałam o pieknym fryzyjskim ogierze który brał udział w rajdzie w Raciechowicach. Oto kilka jego zdjęć:
na piątkowej prezentacji:
[Obrazek: 8e300550c748fa7bmed.jpg]

i po:
[Obrazek: 991f4f37758752ffmed.jpg]

na trasie rajdu:
[Obrazek: 5b0f25f98fbe4e05med.jpg]

[Obrazek: afc388a304648c0amed.jpg]

i podczas rundy honorowej:
[Obrazek: 38ee273386b678e3.jpg]

Był gwiazdą tego rajdu i całej imprezy Smile
Czyż nie jest piękny???!!! Big Grin Big Grin Big Grin

A to Don Karlos na pierwszym swoim spacerze.
Ela - mnie przykro patrzeć na tego ogiera fryza Sad

Nieprawidłowa szyja , tzw jelenia, nienaturalnie ułożona w pokazie i przeganaszowany Sad
On cały jakiś niezbyt zadowolony i jaki chudy :wink:

Skoro nie rozpoczęłyście nowego wątku o fryzach, to może Klara wydzieli? Smile
Magda, widzę, że oceniasz konie wg swoich. Jaki on chudy? Twoje to raczej zapasione, więc pewnie dlatego tak sądzisz.
Z przeganaszowaniem też nie masz racji, ponieważ fryzy z natury chodzą zganaszowane a ten tylko na jednym zdjęciu lekko się schował.
Na pierwszym jest uchwycony moment ustawiania, wiec też nie można mówić o przeganaszowaniu.
Na galowym jest bardzo prawidłowo ustawiony!
Chyba się jednak troszkę czepiasz ?!
Nie czepiam się- chyba nie zauważyłaś emotki przy słowie "chudy" :wink:

Moje nie są zapasione, po prostu nie są końmi sportowymi, tylko niepracującymi Smile

Nie wiem, że fryzy chodzą z natury zganaszowane.

Dlatego szkoda, że nie ma oddzielnego wątku o tych koniach Smile
DuchowaPrzygoda napisał(a):Asiek bądź dobrej myśli, coraz więcej rodzi się malutkich fryzików w Polsce..ceny spadną z pewnością /haflingera już można kupić za nawet 3 tysiące, podczas gdy kilka lat temu ceny były bliskie 10 tys./

Moze któryś z maluszków będzie za jakiś czas Twój! Big Grin

DP noo pierwszy krok zrobiony w tym kierunku :wink: wizyta a equus negrus skwitowana przeze mnie: pojechalam, zobaczylam, znalazlam sie w niebie i spadlam ostro na ziemie muszac wracac do Szczecina. ale jeszcze wroce :lol:
poprostu boskie konie
mialam okazje nakarmic stadko roczniakow , poprzytulac wszytskie fryzy i zobaczyc 4 dniowego zrebolka.Matka jego cudna kobylka, domagala sie pieszczot strasznie i byla taka ufna. wychodzilam stamtad zahipnotyzowana Big Grin
Specjalnie dla Ani - sesja z poniedziałkowego treningu:

1. Nawet brykając można się potykać ;-)
[Obrazek: bryk.jpg]

2. Ale jak się chce, to się potrafi ;-)
[Obrazek: jakchcetopotrafi.jpg]

3. 4 letni "paker" ;-)
[Obrazek: miniak.jpg]


4. Pamiętacie zabawę w "znajdź 5 szczegółów" tj różnic? To dwa różne konie ;-) ino luzak ten sam
[Obrazek: 5SzczegwDarco.jpg]
[Obrazek: 5SzczegwKataira.jpg]
Na żywo widać różnicę (szczególnie w ruchliwości Wink ), ale na zdjęciach - młody ma buźkę bardziej męską taką, ale jakby zmazać buźki to klony Smile No, Kara może ma pupkę grubszą trochę (o dwa centymetry). O, i grzywy mają na inne strony, ha!
Nooo i na dolnym bardziej owlosiony brzuchBig Grin nie widzialam na zywo, ze zdjec pomylilabym w 100% Smile))
Moje ukochane zdjecie z SiwymSmile) mam nadzieje, ze Julka nie bedzie zlaTongue
[Obrazek: 3de4739939cf5020med.jpg]
Przyszła wiosna i znowu zaczęła się praca z konikami w terenie Smile Wczorajszy patrol:
[Obrazek: 2f6bcd60010ac6b2m.jpg] [Obrazek: ed60f20a4e5b5e2fm.jpg] [Obrazek: 7b29de14e1620133m.jpg] [Obrazek: d6a78f96411fef61m.jpg] [Obrazek: 787492ea045be142m.jpg] [Obrazek: a67d8dffef8085e8m.jpg] [Obrazek: 7a279175abc17bcbm.jpg] [Obrazek: 36ebc27e2b1671cfm.jpg] [Obrazek: b8078110a7a8fe67m.jpg] [Obrazek: d328f57191d9a598m.jpg]
Koniki "moje pracowe" jak to kiedyś koleżanka ujęła Tongue

A to już z dzisiejszego spacerku w poszukiwaniu młodej trawki Smile