Hipologia

Pełna wersja: Sprzedam lub oddam konia w bezpłatną dzierżawę !!!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od 7 lat mam konika polskiego, ma na imię Pers, ostatnio niestety moje życie zupełnie nie układa się tak jak powinno i nie mam za bardzo możliwości dłużej utrzymywać konia, szukam dla niego nowego domu aby go sprzedać albo oddać w dzierżawę, dzierżawa byłaby bezpłatna konik byłby do całkowitej dyspozycji dzierżawcy , jedyne koszty jakie ponosi dzierżawca to utrzymanie konia, po prostu tak jakby był jego własnością. Jeśli chodzi o dzierżawę chciałabym żeby to było minimum pól roku aż nie stanę na nogi lub nie znajdzie się ktoś kto by go kupił.
Pers to spaniały koń , wiele mu zawdzięczam, rozstanie się z nim to najtrudniejsza decyzja jaką musiałam podjąć w życiu i pewnie zawsze będę jej żałować ale niestety są takie sytuacje w życiu w których nie mamy innego wyjścia.
Pers ma 11 lat jest wałachem konika polskiego, bardzo spokojny i łagodny w obejściu, ma bardzo przyjazne podejście do ludzi bo nigdy nie spotkało go nic złego z ich strony, jest bardzo fajnym konikiem dla dzieci bo szczotkują go już 5 latki, pod siodłem pokazuje dwa oblicza jakby idealnie rozumiał czego się od niego oczekuję, kiedy jezdzą na nim dzieci jest bardzo spokojny robi się z niego prawdziwy osiołek , na lonży pieknie reaguje na komendy głosowe, kiedy wsiądzie na niego jezdziec który wie czego chce nie potrzeba żadnych bacików ostróg ani kopania po bokach, Pers pod siodłem chodzi bardzo chętnie , lubi galopować i nie trzeba go do niczego zmuszać to z pewnością koń który idzie do przodu ale zawsze jest pod kontrolą nie ponosi nie bryka. Jeśli chodzi o kontakt z innymi końmi raczej trzyma się z boku , nie jest agresywny ani zaczepliwy.
Jeśli ktoś chciałby konia do wszystkiego a z pewnością do kochania proszę o kontakt na e mial : derezinskapaulina@gmail.com
lub gg : 13530573
Nie lepiej byłoby, gdyby Persa oddać w dobre miejsce a nie szukać kupca?
Ja tam osobiście uważąm, że zawsze lepiej jest konia sprzedać niż oddać, bo niestety ludzie nie szanują czegoś, co dostali za darmo. Jak ktoś za coś zapłacił to potem to szanuje! No chyba że się ma do kogoś naprawdę duże zaufanie ale ja już chyba straciłam wiarę w ludzi....
Magda, oddałam do bezpłatnej adopcji ponad 100 koni. Chyba nie jest tak źle, jak myślisz. :wink:
ale co innego jak organizacja (fundacja itp) oddaje konia do adopcji a co innego jak chce oddać konia osoba prywatna.
Ludzie robią jednak różne dziwne rzeczy...

W sytuacji gdy ktoś sie nie może koniem przez jakiś czas opiekować to albo normalna sprzedaż, z wszystkimi konsekwencjami formalnymi albo jakas forma dzierżawy wg mnie.
Bo jeśli sie zostaje właścicielem konia to zawsze można ingerować jak dzieje mu się ewidentna krzywda...