Hipologia

Pełna wersja: Warto obejrzeć w sieci
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22
Bardzo ciekaw jestem czy ktoś cokolwiek sensownego będzie mógł powiedzieć na podstawie takiego materiału.
Konie pokłóciły się na parkingu:

http://www.youtube.com/watch?v=WBY5q2IRu...grec_index

dosyć groźnie wygląda, ale obstawiam że nic poważnego się nie stało.
Tyle wolnych miejsc do parkowania Smile Było się o co kłócić :wink:
Wygląda na to, że Pan Trener się nie wypowie. A film z parkingu ciekawy. Smile
OK, to się wypowiadam .
Na podstawie tak krótkiego filmu można jedynie dostrzec to co widać . Nie znam jeźdźca , nic nie wiem o jego kwalifikacjach, ani o tym czemu siedzi na tym koniu? i co to jest za koń ? Po zachowani konia mogę jedynie domniemywać co z tym koniem się dzieje . Ja w jego zachowaniu widzę desperację ! i bardzo wyraźny komunikat brzmiący : N I E ! To jest zachowanie ( nie tylko samo wspinanie się , ale wszystkie pozosałe gesty , wyraz głowy , oczu itd.) świadczące o sprzeciwie przeciwko człowiekowi i jego działaniom.
Następny krok , do którego może być bardzo blisko , (choć nie musi ) , to totalna desperacja i zachowanie z gatunku : albo ja, albo oni , albo wszyscy razem . To bywa bardzo niebezpieczne w skutkach . W takim stanie koń potrafi się rzucić na scianę , czy (jak to widać na jednym filmiku na Yuotube ) wykonać "Salto mortale" ladując na plecach .
Cytat:Extreme horse rearing, the horse Chazot had unknown to us was developing an abscess which was found next day....his rear came from pain...

W podpisie do filmiku jest wyjasniona przyczyna wspinania sie.
To ja już się całkiem pogubiłam, bo dałabym głowę, że czytałam o długofalowych problemach tego konia.
http://www.youtube.com/watch?v=67c3IY7Rp...re=related - tutaj jest nawet filmik z 1940. Nie wiem jak to skomentować.

A tu jeszcze jeden film - http://www.youtube.com/watch?v=ZEkPQ6xDW...re=related
Ja w kwestii tych podków cytek.
U nas część koni chodzi w podkowach specjalnych do sliding stopów popularnie zwanych slajdówkami. Taka podkowa jest szeroka (podobnie jak te podkowy z filmu) i zupełnie płaska. Różnica zasadnicza jest taka, że slajdówki daje sie z długimi ramionami, tak żeby jak najwięcej wystawało z tyłu (chyba ze koń się rozbiera) czyli do pionowego rzutu piętek (spotkałam i dłuższe). Natomiast przodek cofniety spotkałam (Tomek tak robi, czyli nasze tak maja), zresztą takie kucie na cofniętą podkowę spotkałam już wcześniej w literaturze. Myśmy zaczęli robić w ten sposób kobyłę (Liberię) mającą kłopoty ze stawami pęcinowymi (po kontuzji) i jest dobrze.
Ale do czego zmierzam (bo wątek mi się rozmył:-) otóż: zauważyłam że konie w slajdówkach mają dobre kopyta i łatwiej się potem adaptują do pracy boso(my wszystko rozkuwamy na zimę).
I strzałki tez są lepsze. Słowem szeroka podkowa i krótka z przodu mniej "psuje" kopyto niż wąska.
Wojciech Mickunas napisał(a):OK, to się wypowiadam .
Na podstawie tak krótkiego filmu można jedynie dostrzec to co widać . Nie znam jeźdźca , nic nie wiem o jego kwalifikacjach, ani o tym czemu siedzi na tym koniu? i co to jest za koń ? Po zachowani konia mogę jedynie domniemywać co z tym koniem się dzieje . Ja w jego zachowaniu widzę desperację ! i bardzo wyraźny komunikat brzmiący : N I E ! To jest zachowanie ( nie tylko samo wspinanie się , ale wszystkie pozosałe gesty , wyraz głowy , oczu itd.) świadczące o sprzeciwie przeciwko człowiekowi i jego działaniom.
Następny krok , do którego może być bardzo blisko , (choć nie musi ) , to totalna desperacja i zachowanie z gatunku : albo ja, albo oni , albo wszyscy razem . To bywa bardzo niebezpieczne w skutkach . W takim stanie koń potrafi się rzucić na scianę , czy (jak to widać na jednym filmiku na Yuotube ) wykonać "Salto mortale" ladując na plecach .

Przepraszam Panowie, ale o jakim filmie konwersujecie? Cofnęłam się o kilka stron wcześniej, i jakoś nie mogę znaleźć Waszego obiektu zainteresowań :roll:
Prosiła bym o ponowne podlinkowanie, jeżeli to nie kłopot?
Dziękuje,
Ania
Panowie rozmawiają o tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=Ud7gjTcf0...ure=relmfu
Cytat:To ja już się całkiem pogubiłam, bo dałabym głowę, że czytałam o długofalowych problemach tego konia.
- też mi się cos takiego obiło, bo trafiłam na ten filmik z 1,5 - 2 miesiące temu. Niestety nie potrafię teraz odszukac tych informacji, jedyne co kojarze to to, że był kiedyś koń wyścigowy

edit:
Znalazłam właśnie coś, co może przybliżyć nam troszkę historię tego konia https://www.facebook.com/video/video.php...1288994185
Dziwny "wypadek" na Służewcu:

Gon. VII - 11.09.2011 (3:30)

Jeździec dosłownie osłupiał Confusedhock: niestety potem się sfrustrował i podobno kopnął konia. Ale (tu pozytyw) został za to ukarany. Nie przez konia Wink tylko przez Komisję Techniczną.
Gdyby jeździec był mańkutem i naparzał konia lewą ręką- pewnie by wygrał...

P.S.
To był cynizm.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22