Hipologia

Pełna wersja: otręby ryżowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
jakie macie doświadczenia z otrębami ryżowymi?? wszędzie czytałam że raczej tuczą niż są energetyczne ale od kiedy daję je Młodemu (jakieś 2 tyg) to z dnia na dzień ma on coraz większego powera i coraz głupsze pomysły, już sama nie wiem czy to wiosna czy te otręby to jednak czyste zło Smile
Ja podawałam w newralgicznym momencie na przełomie jesień/zima w zeszłym roku otręby Maxeglo.
Na opakaniu bylo napisane, że konie rekreacyjne powinny dostawać około 200-300 g (nie pamiętam dokładnie) Koń bardzo ładnie się wypełnił, tak samo koń znajomej, który wyglądał dość chudo, dostał pięknego ciałka. Nie zauważyłam, żeby były nadpobudliwe podczas pracy, porównując do stanu sprzed podawania otrąb, mimo że ruch był ograniczony (zima).
Tłuszcz ulega rozpadowi wolniej, niż cukier i przez to energia z trawienia tłuszczy uwalniana jest stopniowo i powoli.
Tłuszcz jest bardziej energetyczny od zboża, tylko własnie o to uwalnianie chodzi Smile
Może to jednak wiosna?
heh, chyba tak albo po prostu pierwsza reakcja na "coś nowego" bo już nam wszystko powróciło do normy Wink