Hipologia

Pełna wersja: Konie śląskie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś z Was miałby może jakiś kontakt dos tadniny lub dobrego hodowcy ślązaków? Planuję zakupić sobię konika tej rasy tylko, że nigdzie nie mogę znaleźć ich w przystępnej dla mnie cenie. Najlepiej jakbyście mieli jakiś kontakt do stajni w Dolnośląskim i Wielkopolskim, ale dalej też można pojechać. Oby tylko benzyna nie wyniosła więcej niż koń Wink.
SO Książ na dolnym śląsku?
Dzięki zadzwonię tam na pewno, ale po obejrzeniu tych koni na ic stronie to myślę, że ceny to +10.000zł na co mnie niestety nie stać Sad.
wszystko zależy jakiego chcesz konia, co prawda na bieżąco nie jestem ale wydaje mi się, że Ślązaki to (niestety) ciągle konie z niższej półki, i och ceny sa mniejsze niż innych ras.
Jeśli chcesz konia z osiągnięciami itp- musisz liczyć się z wyższą ceną, jeśli zadowala cię "średniak" do rekreacji (nawet ambitnej) kochania lub małego sportu- to cena na pewno będzie niższa.
Właśnie cciałbym takiego do kocania oraz do lekkiego siodełka i zaprzęgu w weekend.
U nas jest ślązaczka (Eliza) narazie jednak nie zaźrebiamy. Byłam w terenie 3godzinnym wróciliśmy o 23, ciemnica konie się dezorientowały, a ona szła jak by był środek dnia. Świetna w teren jednak mało wygodna ta kara bestia.
-pozdrawiam Kamila
to może zamiast szukac dobrej hodowli szukaj dobrego konia- niekoniecznie z super pochodzeniem. Dużo jest ogłoszeń o sprzedaży koni rekreacyjnych lub młodych- z mniejszych stajni których hodowlami nazwać nie mozna, do rekreacji- jak znalazłSmile
To ja może wtrącę, kiedyś usłyszałam od instruktorki, że najlepszym koniem dla osoby mało doświadczonej będzie ślązak. No dobra, ale...
co z faktem, gdy osoba jest drobna? Czy poradzi sobie z tak sporym zwierzakiem? Nie lepszy byłby jakiś drobniejszy sp ?
Najlepszym koniem dla osoby mało doświadczonej będzie koń szkółkowy
Jeśli zakup jest aż ak bardzo konieczny, to najlepszy będzie starszy, sprawdzony i ZDROWY koń profesor
rasa nie ma znaczenia
Na Allegro aż sie roi od śląskich koni :mrgreen: Ceny nie takie znów zaporowe Big Grin

http://allegro.pl/listing.php/search?str...cription=1