Hipologia

Pełna wersja: Prosze o opinie o "Folwarku Bulin"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Szukam odpowiedniej stadniny dla konia w okolicy. Wybieram sie do "Folwarku Bulin" kolo Kozuchowa. Czy ktos tam byl,jezdzil,a moze dluzej przebywal? Dostane od kogos opinie o stadninie? Najbardziej interesuja mnie ludzie,ktorzy zajmuja sie konmi,czy sa uczciwi i dbaja o dobro wszystkich koni. Bede wdzieczna za pomoc.
Skoro nikt nie napisał,to ja opowiem o swoich pierwszych wrażeniach. No więc miejsce bardzo malownicze,zarówno koniarze,jak i wędkarze oraz inni miłośnicy odpoczynku na łonie natury poczują się tam dobrze. Wokół lasy,pagórkowaty teren,co jak dla mnie dodaje walorów krajobrazowi. Można by rzec,że pastwiska to duże,leśne polany otoczone drzewami. Konie przyjazne,za każdym razem,kiedy tam byłam,spacerowałam wśród nich po pastwiskach,większość nie miała nic przeciwko temu,by podejść. Musi tam być pięknie o każdej porze roku. Teraz,wiosną,łąki pełne traw i kwiatów. W obrębie jednego pastwiska jest ładny staw,w którego wodnej tafli odbijają się promienie słońca. Przyjemnie nad nim posiedzieć,zwłaszcza,gdy podejdą konie. Jesienią najładniej jest z pewnością na zadrzewionych pastwiskach. Na jednym z nich szłam urokliwą alejką wśród liściastych drzew. Ładna,piaszczysta ujeżdżalnia położona w takim miejscu,że jest na nią widok z góry,co pozwala na obejrzenie jazdy z ciekawej perspektywy. Można wynająć przestronne pokoje,jest miejsce na grilla. Można by pomyśleć,raj dla miłośników koni,niestety,pod względem jazdy konnej w tej chwili ta stadnina ma niewiele do zaoferowania. Przynajmniej tak było z początkiem maja,być może do dziś coś zmieniło. Wtedy,owszem,można było pojeździć i to na całkiem ciekawych koniach,ale nie ma tam osoby,która potrafiłaby uczyć i prowadzić jazdę. I na tym stadnina bardzo cierpi. Bo prowadzona mądrze i z zaangażowaniem mogłaby ściągać jeźdźców,stać się naprawdę przyjemnym i pięknym miejscem na spędzenie wakacji wśród koni,rajdów konnych i całorocznego przebywania z końmi.