Hipologia

Pełna wersja: Strona www o Polskiej Szkole Jazdy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
UWAGA! UWAGA!

Zasygnalizowałem zagadnienie w wątku - Polska Szkoła Jazdy, a teraz zakładam nowy wątek i ponownie proszę o zbieranie oraz nadsyłanie Cezaremu zdjęć i wszelkich materiałów o przedwojennej kawalerii. Ambicją tej akcji jest udostępnienie wzorców szkolenia koni i jeźdźców oraz upublicznienie literatury, czytanej głównie przez miłośników tradycji oraz myszy i mole. To ogrom wiedzy, która nie może zaginąć. Teraz, w dobie internetu musimy upublicznić najlepsze wzorce i również tą drogą sprawić by życie naszych przyjaciół - koni, stało się lepsze.

Dla uatrakcyjnienia strony zbieramy zdjęcia - nadsyłajcie i bądźcie współtwórcami tego wydarzenia. Zdjęcia na pewno zostaną opisane i podane nazwiska tak sfotografowanych jak i tych z których zbiorów takowe pochodzą.
to ja jeszcze podam adres dla pewności:
cezary@hipologia.pl
Ponawiam apel, Nadsyłąjcie zdjęcia i materiały!
Pierwsze materiały już są. Smile Czekam na dalsze! Smile
Przypominam o materiałach. Czy macie już jakieś zdjęcia dziadka?
Ja mam troche zdjęć mojego Ojca i jego kolegów . Jak posegreguję o podeślę. Kopalnią zdjęć jest Lesław Kukawski . Ma ich pewno z 10.000 Smile
Panie Trenerze! Bardzo dziękuję! Wszystkie zdjęcia, które Pan Trener zezwoli opublikować będą inspiracją. Oczywiście Pan Kukawski to adres znany i ceniony. Smile Póki co - dobrze jest zebrać to co w zbiorach prywatnych. Smile
Smuci mnie brak odzewu. Cry Rozpuściłem wici po wszelkich możliwych znajomych i niestety cisza... Okazuje się więc, że albo jesteśmy zazdrośni i nie chcemy podzielić się spóścizną (która w ostateczności pewnie trafi jako podpałka do kominka), albo lata słusznie minionego systemu zrobiły swoje.

Mimo wszystko ponawiam prośbę.
Jakubie, nie obędzie się bez spotkania z Panem Lesławem Kukawskim, a i do Pana Wojciecha Mickunasa należy się wybrać, ostatnio przeglądałem z nim jego zbiory, one wymagają mądrej selekcji, ale źródła są.

Myślę, że niekoniecznie nasze Forum jest miejscem miłośników kawalerii z "bagażem rodzinnym", warto pomyszkować w innych, bardziej spolaryzowanych tematycznie forach, ale i tak sądzę, że obaj Panowie wymienieni powyżej - to kopalnia wiedzy najwyższej próby.