Stretching i masaż

Zdrowie, hodowla, żywienie, sprzęt, stajnie, łąki itd.
Awatar użytkownika
Dorotka Bogusz

Re: Stretching i masaż

Post autor: Dorotka Bogusz » sob lut 27, 2010 10:44 am

Jeżeli chodzi o zabójczą cenę to w maju jest kurs masażu za ok 3500,00 PLZ. Dla mnie to raczej cena zaporowa ( ale to nie Lee tylko jakaś szwajcarka).
Niecierpliwie czekam na tłumaczenie Nory.
Maria - jak pies bardzo linieje to można go wykąpać i na mokro rękami wyskubać wszystką sierść która łatwo wychodzi. Trochę pomaga.
Każdy konik płowy
ma złote podkowy.

Nora Borodziej

Post autor: Nora Borodziej » czw mar 18, 2010 12:55 pm

Już prawie skończyłam, muszę jeszcze poczekac na zeskanowane obrazki, niedługo wrzucę tutaj kawałek. Nie zapomniałam :)

Awatar użytkownika
Berk
Kontakt:

Post autor: Berk » czw mar 18, 2010 11:32 pm

Organizuję kurs Lee Hollen 16-19 września w Mikołajewie (Suwalszczyzna, KJ"Nad Wigrami").
Cena nie będzie zaporowa bo jakieś 500 zł za dwa dni.
Jeśli ktoś chce więcej informacji, to proszę o mejla berenika@okliny.info
Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą - Ray Hunt

sen

Post autor: sen » śr kwie 07, 2010 6:37 pm

ważne
aby stretching i masaż pomagał ,kon musi byc rozlużniony ,kopyta musi miec naturalnie ukształtowane ,wtedy tez różne napiecia ciała znikają
kon na chorych zdeformowanych koturnowych kopytach nie bedzie funkcjonował dobrze
wiec najpierw sprawdz kopyta swego rumaka czy zdrowe jak nie to je przywróc do zdrowia a potem go masuj i rozciągaj :)

http://www.masazkoni.pl/articles/rozciaganie.pdf

Maria Masaz
Kontakt:

Post autor: Maria Masaz » śr kwie 07, 2010 10:09 pm

Dorotka Bogusz pisze:Jeżeli chodzi o zabójczą cenę to w maju jest kurs masażu za ok 3500,00 PLZ. Dla mnie to raczej cena zaporowa ( ale to nie Lee tylko jakaś szwajcarka).
Niecierpliwie czekam na tłumaczenie Nory.
Maria - jak pies bardzo linieje to można go wykąpać i na mokro rękami wyskubać wszystką sierść która łatwo wychodzi. Trochę pomaga.
Witam, mój pies by mnie zjadł ... :lol: nie znosi jak się jej wyrywa sierść - nawet tą, która prawie sama wypada.... (każdy ma jakiegoś bzika).
Szczęście sezon wypadów włosów się skończył... i nie ogoliłam jej :)
pozdrawiam i dziękuję
Maria

Maria Masaz
Kontakt:

Post autor: Maria Masaz » śr kwie 07, 2010 10:16 pm

sen pisze:ważne
aby stretching i masaż pomagał ,kon musi byc rozlużniony ,kopyta musi miec naturalnie ukształtowane ,wtedy tez różne napiecia ciała znikają
kon na chorych zdeformowanych koturnowych kopytach nie bedzie funkcjonował dobrze
wiec najpierw sprawdz kopyta swego rumaka czy zdrowe jak nie to je przywróc do zdrowia a potem go masuj i rozciągaj :)

http://www.masazkoni.pl/articles/rozciaganie.pdf

Sen o czym Ty piszesz ?, skąd ... zresztą, mówi się : nie ma kopyt nie ma konia, ale to dotyczy wszystkiego i równie można by było pisać tak o całokształcie zdrowia konia, jego treningu itp. itd.
Masaż ma pomagać , a nie leczyć i nawet wykonany na koniu, który nie ma kopyt, w odpowiednim natężeniu i ilości zwierzakowi pomoże - to, że problem powróci za pewne po niedługim czasie (patrz jeżeli rozpocznie się trening i popełnianie tych samych błędów) to już inna sprawa.
pozdrawiam
Maria

sen

Post autor: sen » czw kwie 08, 2010 9:42 am

mario
wyjasnienie
u koni z kopytami na wysokiech piętkach [a dużo koni własnie takie ma] mozna zaobserwowac po pewnym czasie typowe stwardnienia i przykurcze mięśni łopadki,klatki piersiowej i grzbietu!
przy ortopedycznym kuciu np tylów przykurcze miesni powstają na wew stronie uda ..
gdy przywróci sie kopytom naturalny kształt problemy z miesniami pomalu zanikają zaleznie od leczenia i fizykoterapii..wiec bardzo wazne jest aby masowany i rozciągany kon miał dobre kopyta ,a nie chore !
tak samo nie bedziesz masowac konia który jest pokaleczony ,chory czy zrebny
:)

Jacob Spahis

Post autor: Jacob Spahis » czw kwie 08, 2010 10:12 am

Maria Masaz pisze:Masaż ma pomagać , a nie leczyć i nawet wykonany na koniu, który nie ma kopyt, w odpowiednim natężeniu i ilości zwierzakowi pomoże - to, że problem powróci zapewne po niedługim czasie (patrz jeżeli rozpocznie się trening i popełnianie tych samych błędów) to już inna sprawa.
Bardzo celna uwaga. Taka właśnie była moja intencja przy zakładaniu tego postu. DObre kopyta są warunkiem koniecznym, ale nie wystarczającym dla osiągnięcia pełnego rozwoju konia. Proste.
"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (A. Królikiewicz)

http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html

Maria Masaz
Kontakt:

Post autor: Maria Masaz » czw kwie 08, 2010 10:23 pm

Dziękuję Spahis za zrozumienie :D - zmęczona po pracy jestem i jakoś tłumaczyć mi mojej wypowiedzi nie chciałoby mi się, i pewnie napisałabym tak, że jeszcze bardziej bym skomplikowała :mrgreen: - zmęczenie ...
pozdrawiam
Maria

empyema

Post autor: empyema » sob cze 05, 2010 11:25 am

Zapraszamy na następny cykl kursów masażu i stretchingu koni we wrześniu w podwarszawskiej stajni naturalnej "Equus" w Żabieńcu.
Tym razem również trzeci stopień.
Lee Hollen i Katarzyna Żukiewicz
Aby uzyskć dokładniejsze informacje proszę pisać na maila fizjoterapia@vetservice.pl

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » sob cze 05, 2010 1:23 pm

Streching - Pauline Moore - Pauline opisała kilka podstawowych technik streczingu na forum Equine Studies. Techniki są z podziałem na konkretne grupy mięśni (przywodziciele, odwodziciele, zginacze, prostowniki, mięśnie górnej linii, itd.). Załączyła też kilka zdjęć, na których pokazuje jak je wykonać, żeby nie wysiadł nam kręgosłup.

Ja wplatam rozciąganie w każdy trening z moimi końmi, z założeniem, żeby zawsze poprzedzać rozciąganie rozgrzewką i nigdy nie przekraczać bardzo subtelnej granicy pomiędzy rozciąganiem a ciągnięciem. Ryzyko, że zrobi się koniowi krzywdę jest niewielkie o ile ruchy są spokojne i jest się delikatnym - jeśli się przesadzi nawet o milimetr to koń nas o tym natychmiast poinformuje. Jeśli jednak chodzi o kręcenie kończynami, które ktoś wymienił wyżej, to trzeba to robić z pełną świadomością ruchomości kończyny w poszczególnych stawach. W tylnej kończynie występuje staw kulisty (staw biodrowy), który pozwala kończynie na duży zakres ruchu - w przedniej kończynie taki staw nie występuje. Na ile możemy zatem kręcić przednią kończyną (co jest zresztą wspaniałą techniką na rozluźnienie mięśni piersiowych) zależy od tego w jakiej kondycji są mięśnie, którymi kończyna przyczepiona jest do ciała konia (m.in. 'odłopatkowe' mięśnie zębate). Jeśli będziemy kręcić, a mięśnie te będą pokurczone, to będziemy chcąc nie chcąc przeciążać stawy. Uważałabym z tym odciąganiem i popychaniem kończyn - mniej inwazyjne i potencjalnie kontuzyjne jest rozciąganie ich w przód i w tył.
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Berk
Kontakt:

Post autor: Berk » sob wrz 11, 2010 12:39 pm

Witajcie!

Mamy jeszcze dwa miejsca na kursie z Lee Hollen 26-29 września w Mikołajewie nad Wigrami. Zapowiada się wspaniały jesienny kurs w pięknych okolicznościach przyrody, no i mamy mnóstwo koni do masowania :)
Zapraszamy!!!

Awatar użytkownika
Dorotka Bogusz

Post autor: Dorotka Bogusz » sob wrz 11, 2010 7:59 pm

Ach, poleciałabym do Was jak na skrzydłach ..... tylko czemu to nie jest bliżej ( około700km)
Każdy konik płowy
ma złote podkowy.

Awatar użytkownika
Berk
Kontakt:

Post autor: Berk » ndz wrz 12, 2010 10:29 am

:)
Jadą do nas z okolic Wrocławia i z Bydgoszczy...
Ja w marcu byłam w Kołobrzegu, na konsultacjach z Trenerem, też coś koło tego.
Czasem warto się wybrać w Podróż...

Awatar użytkownika
Ola Wewiórska
Kontakt:

Post autor: Ola Wewiórska » sob wrz 25, 2010 6:40 pm

Orientujecie się może czy gdzies na Sląsku jest ktoś zajmujący się masażem? Troszkę już wiem, troszke się douczam ale szukam kogos kto mógłby mi od czasu do czasu coś podpowiedzieć jak pracowac z koniem.

ODPOWIEDZ