Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Zdrowie, hodowla, żywienie, sprzęt, stajnie, łąki itd.
Awatar użytkownika
sepet
Posty: 95
Rejestracja: wt sty 29, 2008 4:31 pm
Lokalizacja: Bolęcin
Kontakt:

Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: sepet » śr lis 19, 2008 12:17 am

W dniu 17 listopada o godzinie 21:40 w TVP2 wyemitowano w ramach programu "Tomasz Lis na żywo" reportaż o uroczystościach obchodów Święta Niepodległości 11 listopada w Katowicach i Trzebini. Zdaniem autora programu kawaleryjskie konie które były na defiladzie miały bezpośrednio potem być odwiezione na rzeź i jako dowód pokazano archiwalne filmy z uboju koni oraz transportu koni rzeźnych przygotowane przez Fundację VIVA.
Materiał ten szkaluje i oczernia Stowarzyszenie "SZWADRON NIEPOŁOMICE" w barwach 8 Pułku Ułanów oraz pośrednio wszystkie stowarzyszenia Kawalerii Ochotniczej a także środowisko związane z końmi. Przedstawione tam nagrania są manipulacją i prowokacją, zaś ich celem jest atak na dobrze zorganizowane i bardzo dbające o konie i tradycje środowisko niepołomickich ułanów.
Osobiście brałem udział w defiladzie w Katowicach oraz w pokazach w Trzebini i znam każdego z uczestników tych uroczystości bardzo dobrze. Jest to niewyobrażalny skandal, by szanujący się dziennikarz, jakim jest niewątpliwie p. Tomasz Lis dopuścił do emisji i komentarza niesprawdzonych i zmanipulowanych materiałów, atakujących z imienia i nazwiska konkretne osoby i organizacje.

Wystosowałem w tej sprawie protest do TVP którego pełna treść przytaczam poniżej. W odpowiedzi dostałem zapewnienie, że zgodnie z decyzją redakcji programu nie dojdzie do powtórnej emisji tego materiału, planowanej początkowo na 19 listopada kilkakrotnie w ciągu dnia na antenie TV Polonia.

Szanowni Państwo,
W związku z opublikowanym w dniu 17 listopada 2008 materiałem filmowym w programie "Tomasz Lis na żywo" pragnę stanowczo zaprotestować przeciwko treści materiału filmowego dotyczącego pokazów Szwadronu Kawalerii w barwach 8 Pułku Ułanów w Katowicach i Trzebini w dniu 11 listopada 2008, w związku z obchodami Święta Niepodległości.
Jest absolutną nieprawdą, że jakiekolwiek konie mające związek z członkami Szwadronu trafiają na rzeź po pokazach, a zaprezentowany materiał jest jawną manipulacją i prowokacją.
Osobiście od wielu lat jestem uczestnikiem i współorganizatorem pokazów kawaleryjskich i defilad konnych i z całą stanowczością oświadczam, że insynuacje na temat złego traktowania koni, a tym bardziej - przekazywania ich na rzeź - są skandaliczną insynuacją oraz niedorzecznością.
Zaprezentowany materiał pokazuje archiwalne zdjęcia z bulwersujących i karygodnych transportów koni na rzeź, zmontowane tendencyjnie z relacją z występów Szwadronu ze Święta Niepodległości 11 listopada 2008. Osoby będące bliżej tematu koni doskonale zdają sobie sprawę, że dzięki batalii licznych stowarzyszeń i działaczy na rzecz praw zwierząt okrutne traktowanie koni rzeźnych praktycznie zostało wyeliminowane, a dyrektywy Unijne, którym Polska jako członek UE podlega, całkowicie taki proceder eliminują.
Prezentowanie takiego materiału, jako dokumentacja rzekomo mającego miejsce w chwili obecnej działania, jest nie tylko pomówieniem i oszczerstwem wobec zaangażowanych w tą sprawę osób, ale również godzi w polską rację stanu i podważa wiarygodność naszego Kraju na forum Unii Europejskiej.
W związku z planowanym (zgodnie z moją wiedzą) ponownym wyemitowaniem tego materiału na antenie TVP Polonia w dniu 19.listopada (o innych terminach nie wiem) - kategorycznie domagam się wstrzymania emisji i wyjaśnienia rzetelności przekazu dziennikarskiego przez odpowiedzialne osoby.
W moim przekonaniu p. Tomasz Lis, jako powszechnie znany i szanowany publicysta, powinien zadać sobie więcej trudu przy weryfikacji prezentowanych materiałów - wymaga tego po prostu etyka i rzetelność dziennikarska.
Uprzedzam, że w przypadku dalszej emisji tego materiału wszczęte będą kroki prawne mające na celu publiczne przywrócenie dobrego imienia pomówionych tam osób i wydarzeń. Niezależnie od tego, domagam się sprostowania i emisji programu, w którym kłamliwie przedstawione fakty będą sprostowane, a osoby których dobre imię zostało narażone na szwank - przeproszone.
Dodam jedynie, że całe środowisko osób związane z Kawalerią Ochotniczą oraz małopolskim jeździectwem jest zbulwersowane tym programem i dołoży wszelkich starań, aby sprawę tę wyjaśnić i sprostować.
Uprzejmie proszę o przedstawienie mojego listu bezpośrednio Red. Tomaszowi Lisowi a także ustosunkowanie się do jego treści.
Pragnę dodać, że jako vice prezes Małopolskiego Związku Jeździeckiego jestem z racji pełnionej funkcji odpowiedzialny za reprezentowanie racji zrzeszonych w MZJ stowarzyszeń i Klubów i mam obowiązek sprawę powyższą wyjaśnić do końca, z podjęciem wszelkich kroków prawnych włącznie.

Mikołaj Rey
Klub Jeździecki "SZARŻA" im. 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego
Bolęcin, ul. Wczasowa 16
32-640 Trzebinia
tel. 0- 32 6137637
fax 0 - 32 6137687
kom. 0-501 358083
http://www.szarza.bolecin.pl


Jako gorący i aktywny przeciwnik bestialskiego i okrutnego traktowania koni w transportach śmierci jestem tym bardziej zbulwersowany, że moje środowisko i moja osoba zostały wmanipulowane w ten obrzydliwy paszkwil.
Przedmiotowy materiał jest dostępny na stronie internetowej programu pod tym linkiem:
http://www.tomaszlisnazywo.pl/lis_tv/141,.html

Mam nadzieję, że moje nastawienie do powyższej sprawy znajdzie zrozumienie forumowiczów, którym drogie jest nie tylko dobro koni, ale i ludzi którzy działają na ich rzecz.
Z poważaniem
Mikołaj Rey

Awatar użytkownika
Ułan z Sącza
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 29, 2008 11:43 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Ułan z Sącza » śr lis 19, 2008 12:50 am

Oto mój wpis na stronie Programu T. Lisa:
Obejrzałem materiał wyemitowany wczoraj w autoskim programie T. Lisa - jestem nim zbulwersowany - poprzez karygodną manipulację materiału filmowego zszargano to co dla mnie jest najwyższą wartością - mundur polskiego kawalerzysty i narodową miłość do koni. Działam w Kawalerii Ochotniczej od ponad czterech lat. Po wielu wyrzeczeniach, przy wielkiej życzliwości mojej żony i córki, od trzech miesięcy jestem właścicielem konia. To szczyt marzeń każdego ułana ochotnika. Oddałbym za niego, za jego zdrowie i pomyślność ostatni grosz. W czasie gdy byłem "ułanem bez konia" wiele razy brałem udział w patriotycznych uroczystościach w Krakowie, Warszawie, Katowicach, w Komarowie pod Zamościem, w Tarnowie.... Wiele też razy jechałem konno na pożyczonych koniach, na koźle taczanki trójkonnej wespół z Kolegą z programu Pana Lisa. Znam go wiele lat i wiem jak bardzo jest wyczulony na krzywdę koni. Wiem ile koni uratował z łap osobników niegodnych miana człowieka. Wiele razy widziałem łzy w oczach ludzi na widok ułanów, na każdym kroku odkłamywałem wespół z Kolegami historyczne fałszerstwa o Polskiej Kawalerii. Łączenie normalnego zajęcia jakim jest handel końmi z bestialstwem jakie towarzyszyło (mam wielką nadzieję, że to zjawisko zostało w Polsce zmarginalizowane) transportom koni do Włoch czy Francji i z Kawalerią Ochotniczą jest podłością. Zarówno w Małopolskim Związku Jeździeckim jak i w moim macierzystym Szwadronie obowiązuje Kodeks Postępowania z Koniem. Gdyby ktokolwiek go nie przestrzegał natychmiast jest eliminowany z naszego końskiego świata. Są w Polsce miejsca, przytuliska dla starych koni, są schroniska dla psów. Nie słyszałem aby Pan Redaktor szkalował osoby zmuszone okolicznościami do oddania swego ukochanego psa do schroniska za skandaliczne warunki w jakich te psy żyją w tychże schroniskach co niestety, na szczęście bardzo rzadko, ale się zdarza. Panie Tomaszu Lis - wyrządził Pan wielką krzywdę ruchowi Kawalerii Ochotniczej w Polsce, jeździectwu Polskiemu, hodowcom koni w Polsce, na koniec mnie osobiście. Domagam się sprostowania i odkłamania tego co Pan zaprezentował w swym programie. Postanowiłem poświęcić mój wolny czas na odkłamanie historii Polskiej Kawalerii jakiego dopuścili się pseudohistorycy okresu komunistycznego - mogę odkłamywać i Pana pomówienia ale na Boga Panie Lis dlaczego Pan to zrobił - nie umiem sobie odpowiedzieć.

Podpisuję się pod słowami rtm Mikółaja Rey'a

branka
Posty: 2099
Rejestracja: pt gru 28, 2007 2:01 pm

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: branka » śr lis 19, 2008 12:58 am

Słyszałam o tym, nie miałam pojęcia, że to kłamstwo, choć odniosłam sie do tego sceptycznie i nie chciało mi się w to wierzyć. Ale jeśli chodzi o Lisa, to swoje zdanie mam i mnie to tak nie dziwi. Zresztą jeśli chodzi o całe media... Mój ojciec musi się z nimi sądzić, bo wypisują bzdury i kłamstwa. Tylko wrocławska prokuratura wcale nie chce słuchac jego argumentów popartych ewidentnymi faktami świadczącymi na jego korzyść, argumentów popartych przez najlepszych polskich prawników - cóż, rzeczywstość....
Mam nadzieję, że telewizja sprostuje to wszystko o tych koniach - tylko z doświadczenia wiem jak to jest ze sprostowaniami - ile razy telewizja oskarża mojego ojca niesłusznie, tyle razy sprostowania umieszcza tak, by nikt ich nie usłyszał i nie zobaczył(w konsekwencji nikt nie wie, że wszystko jest prostowane - to bardzo sprytna taktyka mediów, dobrze przez nasza rodzinę już poznana - mogą bezkarnie kłamać). Dlatego ja nie oglądam telewizji, poza sportami i nie czytam gazet(a jeśli już to robie przegląd ich wszystkich z mocno krytycznym podejściem do tego co jest napisane, bo jednak trzeba miec jakieś luźne pojęcie o tym, co się dzieje w kraju), no ale to może też nie jest metoda...Mi się w każdym razie nie chce słuchać kłamstw, wolę pojechać do stajni i pogadać z koniem, który jest zawsze uczciwy(i który mnie tej uczciwości uczy :) ).

Awatar użytkownika
Ułan z Sącza
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 29, 2008 11:43 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Ułan z Sącza » śr lis 19, 2008 1:14 am

Święte słowa, święte - smutne to co Pani pisze ale tak mamy...... Trzeba z tym walczyć......

DuchowaPrzygoda

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: DuchowaPrzygoda » śr lis 19, 2008 8:49 am

smutna historia...zawsze mnie w takich sytuacjach zastanawia dlaczego , z jakiej przyczyny tak się dzieje. Czy rzeczywiście jest to szukanie taniej, dziennikarskiej sensacji czy...ktoś ma w tym swój intrygancki interes?
Bo jeżeli jest to szukanie "taniej sensacji" to może i przeprosiny wystarczą...Ale jeżeli ktoś ma w tym swój głębszy interes i chce poprzez kłamstwo kogoś skrzywdzić to należy zrobić wszystko, żeby go ukarać.
No, ale zawsze powinno się zbadać sprawę szczegółowo.

Popieram ułanów, tych, którzy kochają konie!!!! :D

Guli
początkujący
początkujący
Posty: 1705
Rejestracja: śr lis 14, 2007 10:16 am
Lokalizacja: urokliwe świętokrzyskie :)

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Guli » śr lis 19, 2008 12:21 pm

Chyba wszystkie fora "końskie" roztrząsają tę sprawę.

Na jednym z nich wypowiada się osoba, która kupiła klacz przeznaczoną na rzeź , podobno brała udział w paradzie.

Mnie zastanawia w tej wypowiedzi jedno.
Kto chodzi na parady z kilkoma tysiącami w kieszeni, przygotowaną umową i gotową do przewozu bukmanką?
Nie mówiąc już o tym, że trzeba mieć przygotowane miejsce w stajni.

Spontaniczna akcja ratująca życie końskie?

Ciekawe...
Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl.

Awatar użytkownika
Gaga
Posty: 1127
Rejestracja: wt lis 06, 2007 8:58 am
Lokalizacja: NW

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Gaga » śr lis 19, 2008 3:39 pm

Moża jako KJ Szarża, lub stowarzyszenie ułańskie (nie znam się niestety na terminologii) zwrócicie się do TVP 2 na pismie (nie w mailu) o publiczne przeprosiny, lub wyjaśnienie sprawy?! Może jakiś list otwarty (ja się podpiszę z imienia i nazwiska, z resztą nie tylko ja jak sądzę...)?

Skandal to mało powiedziane :-( Materiał z rzeźni z lat 90 , koszmar po prostu :-/
Ponadto nie po to od lat fundacje walczą o warunki transportach zwierząt rzeźnych (nie tylko koni) aby teraz takie bezeceństwa pokazywać...
Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Posty: 1411
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 5:02 am
Lokalizacja: Orle na Pojezierzu Wałeckim
Kontakt:

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Julia z Orla » śr lis 19, 2008 3:56 pm

Wyemitowanie takiego materiału to skrajny nieprofesjonalizm, ale nie wierzę, że "przypadkiem" popełniono pomyłkę, bo ktoś z premedytacją użył obrazków z rzeźni i to trzeba przecież wyszukać, zmontować, skomentować, wymaga to jakiegoś wysiłku.

Takie sprawy należy rozdmuchiwać, telewizji publicznej nie wolno robić takich rzeczy. Myślę, że napomknięcie prasie o wątpliwościach co do rzetelności tego pseudo-reportażu mogło by podziałać.

Wstyd.
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

maku
Posty: 262
Rejestracja: sob lis 10, 2007 8:44 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: maku » śr lis 19, 2008 5:04 pm

Oto treść wiadomości jaką dostałe od Fundacji Viva (fragment ich newslettera)

"Akcja fundacji Viva! w TVP2 u Tomasza Lisa
Konie, które brały udział w uroczystościach i paradach takich jak święto odzyskania niepodległości a są używane przez Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice, 8 Pułk Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego są sprzedawane na rzeź. Fundacja MRNRZ Viva! Oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wykupiło 5 koni od jednego z reprezentantów tego stowarzyszenia, który na co dzień trudni się handlem końmi na rzeź. Temat znalazł się w programie Tomasza Lisa – obejrzyj 4 minutowy reportaż: http://pl.youtube.com/watch?v=j9Gtm5jKCpY"


Tak więc jak rozumiem wiadomo kto "za tym stoi" i jak widać na telewizji nie poprzestają.

Julia Bartczak
Posty: 38
Rejestracja: czw paź 16, 2008 9:42 pm

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Julia Bartczak » śr lis 19, 2008 9:19 pm

wiecie co??? Ja się nie znam na ułańskich tradycjach i nie wiem ile koń pracujący w takim pułku musi umiec, ale wydaje mi się po prostu nielogiczne, żeby ktoś sprzedawał na rzex konie po pokazach, do których trzeba je było, niemałym nakładem pracy i kosztów przygoować. WYbaczcie brutalne sformułowanie, ale koń, jako mięso nie kosztuje wcale dużo... Więcej za opanowanego, dobrze ułożonego konia możnaby (chyba) dostać sprzedając go dalej komuś, kto będzie go uzytkował, jęłsi już w ogóle konia chce się sprzedawać.
O programie się nie wypowiem, bo nie oglądałam, zobaczyłam jedynie anons, więc wiem, ze był. Ale widzę, z waszych wypowiedzi, że niestety nie ma juz czegoś takiego, jak sprawdzone, rzetelne informacje i odpowiedzialność za publikowany materiał, chociaż może pan Lis ma coś na swoją obronę, poczekajmy zatem na Jego (Telewizji) odpowiedź, mam nadzieję, że Sepet nas z nią zapozna, jeśli oczywiście jego pismo nie zostanie zignorowane (jak to niestety ma czasem miejsce...)
poprzednio Jula

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Posty: 726
Rejestracja: pt paź 12, 2007 12:52 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Dagmara Matuszak » śr lis 19, 2008 9:59 pm

Czyją własnością były więc konie wykupione przez Vivę i jaki miały związek ze Szwadronem Niepołomice i 8 czy też jakimkolwiek innym Pułkiem Ułanów? Czy ktoś się orientuje?
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

Awatar użytkownika
sepet
Posty: 95
Rejestracja: wt sty 29, 2008 4:31 pm
Lokalizacja: Bolęcin
Kontakt:

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: sepet » czw lis 20, 2008 12:13 am

Po mojej interwencji w TVP2 redakcja programu "Tomasz Lis na żywo" wycofała jego emisję w TV Polonia i zdjęła materiał ze strony internetowej programu (pozostała tam tylko dyskusja na forum - zachęcam do wpisów). Dzisiaj dodatkowo Szwadron otrzymał od redakcji programu następujący mail:

Szanowny Panie

Wszyscy z uwaga przeczytalismy przesłane nam maile.
Temat jest bulwersujący. Emitując materiał, jak wczesniej napisałam nie było naszym zamiarem obrazic kogokolwiek.Przykro nam bardzo, że felieton osiągnął wręcz odwrotny skutek od zamierzonego i spowodował niezasłuzone ataki na Pana środowisko.
Materiał filmowy został juz wycofany z emisji powtórkowej. Jeszcze raz przepraszamy. Mimo wszystko mam nadzieję, że wyemitowany materiał nie przyczyni sie do zdezawuowania zasług i dorobku Pana Środowiska oraz znaczenia Koni.
Z powazaniem Krystyna Bystrosz - Producent programu "Tomasz Lis na Zywo"


Tak więc po części zachowali się poprawnie, aczkolwiek obrzydliwa plama pozostała i pozostanie na długo. Pozostaje jeszcze problem dzisiejszej Gazety Krakowskiej która opublikowała jeszcze bardziej oszczerczy i prowokacyjny artykuł, z podaniem konta bankowego na ratowanie koni z parady włącznie.
Mikołaj Rey

branka
Posty: 2099
Rejestracja: pt gru 28, 2007 2:01 pm

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: branka » czw lis 20, 2008 1:00 am

Muszą to sprostować publicznie - wykręcili się od tego przesyłając jedynie wam przeprosiny. Na waszym miejscu bym wysłała list do telewizji, a także do gazet - choć nogdy nie wiadomo, co cone z tego zmontują...Ale nie powinno się tego tak zostwić, nawet dziś na uczelni słyszałam rozmawiających ludzi któzy w program Lisa uwierzyli i pytali mnie o zdanie - powiedziałam im prawdę, ale oni twierdzą że skoro to nie jest prostowane, to nie jest kłamstwem..

Guli
początkujący
początkujący
Posty: 1705
Rejestracja: śr lis 14, 2007 10:16 am
Lokalizacja: urokliwe świętokrzyskie :)

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Guli » czw lis 20, 2008 8:30 am

maku pisze:Oto treść wiadomości jaką dostałe od Fundacji Viva (fragment ich newslettera)

"Akcja fundacji Viva! w TVP2 u Tomasza Lisa
Konie, które brały udział w uroczystościach i paradach takich jak święto odzyskania niepodległości a są używane przez Stowarzyszenie Szwadron Niepołomice, 8 Pułk Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego są sprzedawane na rzeź. Fundacja MRNRZ Viva! Oraz Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wykupiło 5 koni od jednego z reprezentantów tego stowarzyszenia, który na co dzień trudni się handlem końmi na rzeź. Temat znalazł się w programie Tomasza Lisa – obejrzyj 4 minutowy reportaż: http://pl.youtube.com/watch?v=j9Gtm5jKCpY"


Tak więc jak rozumiem wiadomo kto "za tym stoi" i jak widać na telewizji nie poprzestają.
Na forum wwr działacz Vivy przyznaje, że materiał z transportu był zmontowany na podstawie archiwum z lat 90.

Arogancja tego człowieka jest przerażająca-za nic ma fakt manipulacji, czy narażania cudzego dobrego imienia , śmieje się z ewentualnych spraw sądowych :evil:

http://www.transterm.com.pl/wwr/forum.p ... e=3#post74

Zastanawiam się, czy tego rodzaju działacze zdają sobie sprawę , z tego co robią.

Jak ognia unikam tego rodzaju fundacji, gdzie przeprowadza się zbiórki na wykup koni, grając na uczuciach ludzi , kupuje się bez planu i możliwości utrzymania zwierząt.

Na zasadzie : "jakoś to będzie"

Potem zwierzęta te mają niewiele lepiej niż dotychczas, bo brak środków na leczenia, na odpowiednie boksy ( bo chory koń tego wymaga) , upychają je po różnych miejscach bez późniejszej kontroli.

Takie fundacje nie mają zwyczaju rozliczać się przed darczyńcami , unikają nieznanych sobie ludzi, nie wpuszczają ich na własny teren.

Ale tego rodzaju pokazowe akcje lubią, oj lubią.

Media zresztą też z tego żyją , a przecież mają naprawdę potężną władzę - bez żadnej kontroli.
Słowo , obraz raz wyemitowany żyje własnym życiem, a większość ludzi bezwzględnie manipulowanych wierzy, bo przecież w telewizji powiedzieli.... :evil:
Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl.

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Posty: 726
Rejestracja: pt paź 12, 2007 12:52 am
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Program "Tomasz Lis na żywo" w TVP 2 o koniach - skandal !

Post autor: Dagmara Matuszak » czw lis 20, 2008 10:50 am

sepet pisze:Osoby będące bliżej tematu koni doskonale zdają sobie sprawę, że dzięki batalii licznych stowarzyszeń i działaczy na rzecz praw zwierząt okrutne traktowanie koni rzeźnych praktycznie zostało wyeliminowane, a dyrektywy Unijne, którym Polska jako członek UE podlega, całkowicie taki proceder eliminują.
Magda Gulina pisze:Jak ognia unikam tego rodzaju fundacji, gdzie przeprowadza się zbiórki na wykup koni, grając na uczuciach ludzi , kupuje się bez planu i możliwości utrzymania zwierząt.
Tak się składa, że Viva jest jednym z tych stowarzyszeń, o których pisze pan Mikołaj. A także jednym z najbardziej transparentnych w tym kraju. Ufam więc, że ta sprawa zostanie wyjaśniona.

Czy rzeczywiście okrutne traktowanie koni rzeźnych zostało wyeliminowane, ba! czy dyrektywy unijne mają znaczący wpływ na postępowanie przeciętnego rodaka względem zwierząt - śmiem wątpić. To jeszcze kilka pokoleń pracy u podstaw (która zresztą stanowi znaczącą część działań takich organizacji jak Viva).

Ponawiam prośbę - czy ktoś z zainteresowanych może mi powiedzieć, w jaki sposób te konkretne konie zostały powiązane z formacjami ułańskimi? Z czego to wynikło?
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

ODPOWIEDZ