Kurs na kowala

Zdrowie, hodowla, żywienie, sprzęt, stajnie, łąki itd.
Awatar użytkownika
m2ri2n

Kurs na kowala

Post autor: m2ri2n » czw mar 20, 2008 8:49 pm

Witam. Szukam informacji na temat kursu na kowala w województwie mazowieckim. Bede wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Re: kurs na kowala

Post autor: Wojciech Mickunas » czw mar 20, 2008 9:47 pm

Jedyne kursy o jakich słyszałem to organizowane w Jaszkowie ( Wielkopolska) przez Antoniego Chłapowskiego.
Wyszkolić się w podkuwaniu koni można też dostając się do pracy jako pomocnik u "majstra" kowala i praktykując jako czeladnik- pomocnik.
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Atos
Kontakt:

Re: Kurs na kowala

Post autor: Atos » sob mar 22, 2008 11:01 am

Witam. Jesli sie wyszkole w podkuwaniu koni u majstra i obdede praktyki, to czy potem trzeba jeszcze robic kurs, by samemu podkuwac konie? Czy praca u majstra jest rownowazna zrobieniu kursu?

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » sob mar 22, 2008 12:30 pm

Jęśli chodzi o kwestię zdobycia umiejętnośći to często od dobrego majstra można nauczyć się nie mniej niż na kursie.
Nie wiem natomiast jak wygląda sprawa uprawnien w sensie "papierów". Mam jednak przekonanie ,iż na rynku działają zarówno podkuwacze " z papierami" jak i tacy bez "papierów". Posiadanie lub brak "papierów" nie zawsze ma wyraźny wpływ na umiejętności .
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Myszata
Kontakt:

Post autor: Myszata » pn lip 06, 2009 2:03 pm

W Odrzechowej też są kursy :)

http://www.odrzechowa.izoo.krakow.pl/kursy.html

mam zamiar się kiedyś wybrać!
"Nie ważna jest metoda, narzędzia czy technika, najważniejsze jest podejście!"

Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Post autor: Cejloniara » pn lip 06, 2009 10:35 pm

takie roczne kursy z egzaminem mistrzowskim czy tam czeladniczym (nie bardzo znam terminologie ale chodzi o cech) robi w Kadynach Józef Antczak. Tu są informacje http://www.kowalantczak.pl/

A w październiku ciekawe sympozjum tamże http://www.kowalantczak.pl/content/view/77/38/
Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.

branka

Post autor: branka » czw lip 09, 2009 3:23 pm

Moze sobie pojadę na takie sympozjum zobaczyć co mówi przeciwna strona do tego co ja robię czyli kowale ;) Ciekawa jestem co powiedzą o ochwacie i jak wytłumaczą bezsens kucia ochwatowców 8)

Elmo

Post autor: Elmo » czw sie 05, 2010 10:59 am

Może ktoś wie gdzie mozna zrobic kurs taki kilkudniowy korekcji kopyt a jakby bylo z korekcja racic to byloby super....nie chce zdobyc uprawnien podkuwacza bo to chyba wymaga rocznej nauki i niestety daleko ode mnie?

Awatar użytkownika
Charlie_the_Unicorn

Post autor: Charlie_the_Unicorn » sob sie 21, 2010 8:44 pm

Hmmm A orientuje się ktoś może jak ma się kwestia zarobków w tym zawodzie? Bo za rok kończę szkołe i wypadałoby pomyśleć o jakiejś robocie, a to mi się wydaje interesujące :)
Put a banana in your ear!

ODPOWIEDZ