Hodowla, programy hodowlane, rasy, rozwój

Zdrowie, hodowla, żywienie, sprzęt, stajnie, łąki itd.
branka

Re: Hodowla, programy hodowlane, rasy, rozwój

Post autor: branka » czw kwie 02, 2009 8:46 pm

Ano pewnie siwe. Ciekawe czy sie wyźrebi zgodnie z terminem. Jak robisz masz kamerę czy zaglądasz do niej wieczorem?
Mi sie podoba coraz bardziej Frazes z Walewic, ma świetny ruch, jest spory, ale smukły, ma ładną długa szyję, dobrze skacze. http://www.youtube.com/watch?v=266mNNo2lzQ oto on co myślicie?

Awatar użytkownika
Ela Rapta

Post autor: Ela Rapta » czw kwie 02, 2009 10:03 pm

To my z Anią trzymamy się razem i wspieramy bo mamy podobne plany co do naszych koni :lol: Ja też myślę zaźrebiać ale nie takim przystojniakiem jak Ani się podoba ale też małopolak. :D Zobaczymy co z tego wyjdzie :) Ja wybrałam Patryka (Mordarka k.Limanowej). Znajomy nim krył dwa lata temu kalcz i ma śliczną klaczkę po nim. Może i my się doczekamy :)
Roksa

branka

Post autor: branka » czw kwie 02, 2009 10:12 pm

Jak już targać taki kawał to do dobrego :P Tylko muszę niestetu poświęcić część odkładanej kasy na cele "po studiach". No ale...
Chyba, że coś bliżej siebie znajdę. Ale ten Frazes mi się podoba. Jeszcze własciciel Hai Beja proponował mi nim kryć(tzn tym Haj Bejem), ale musze obadać jego potomstwo.
Tylko wtedy musiałabym próbować pokryc ją zaraz po zawodach w maju i do połowy lipca będe jeszcze w Polsce to do tego czasu powinna zaskoczyć(jak pierwszy raz będzie kryta, a ma 10 lat to cholera ją wie czy sie zaźrebi). Zostanie na miejscu dopóki nie zaskoczy, jest tam pensjonat :)
Tylko wtedy w przyszłym roku jak sie by źrebiła to muszę naprawde mieć warunki na źrebaka, czyli być w stajni gdzie będa pastwiska i równieśnicy dla źrebaka.
Jeszcze wciąż się zastanawiam czy nie kryć za rok, ale ile będe to przekładać...Najgorzej jak będe chciała go sprzedać - teraz jest kryzys to ponoć żadne konie nie idą. Ale boje się, że im dłużej będe odkładać pierwszą ciąze tym gorzej...

Edit: kobieto puchu marny... hehe juz się zakochałam w tym Frazesie :lol: Hehe Branka się pewnie na dniach będzie grzała, możnaby skorzystać od razu. Ale rozsądek musi byc, narazie poczekamy do końca maja.

Awatar użytkownika
Ela Rapta

Post autor: Ela Rapta » czw kwie 02, 2009 10:39 pm

Wiesz i nawet terminy krycia mamy podobne :D Ja też myślę o końcu maja lub początku czerwca. Z tym, że ja raczej go zostawiam dla siebie i jej. Ma się rozumieć źrebaka.
Roksa

branka

Post autor: branka » czw kwie 02, 2009 10:42 pm

Moja mama już snuje plany, że po studiach otworzymy stajnie i hodowlę i będe psychologiem końskim itd. Haha tylko ciekawe z czego ;) Aha i mówi, że po takim pięknym siwku będzie sportowy koń i oburza się ze jak to ja mówię, że nie pójdzie championatów, bo tak młodego nie chce zajeżdżać:P Także źrebak ma juz całą karierę wywróżoną, haha.
Ja myśle chyba jednak bardziej przyziemnie od mamy 8)

Awatar użytkownika
Joanna Dobrzyńska
Kontakt:

Post autor: Joanna Dobrzyńska » pt kwie 03, 2009 8:30 am

Oto nasz "tatuś". "Sesja zdjęciowa" Bakszysza odbyła się na początku maja o8' przy okazji krycia mojej siwej. I ponad miesiąc temu- mamusia przy myjce. Autor zdjęć: http://szalonaisa.digart.pl/

Już czekam jak na szpilkach.
W naszej stajni urodziło się w tym roku już 10 źrebaczków. Wszystkie klaczki są doglądane przez stajennego. Ja jestem codziennie w stajni i oglądam klacz, sprawdzam (choć się na tym nie znam :wink: , ale musi być ten pierwszy raz). Brzuszek juz się bardzo opuścił, wymionka sie wypełniają. Wet już umówiony na ewentualne nocne budzenie :twisted: .
Oj, przezywam. Takie czekanie chyba jest najgorsze i chciałabym aby było już po wszystkim.
"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"

www.stajniabartodziej.republika.pl

branka

Post autor: branka » pt kwie 03, 2009 10:43 am

Jejku ja chcę źrebaka jak patrzę na twoją konie :)

Ale ja musze kryc czyms większym trochę i z dłuszą szyją bo mi kot wyjdzie, a ja chcę takiego średniego konika, nie małego :)

Awatar użytkownika
Joanna Dobrzyńska
Kontakt:

Post autor: Joanna Dobrzyńska » pt kwie 24, 2009 12:05 am

No i po wszystkim! :shock: :D
Poród przeszedł szybko, bez problemowo i jakoś nagle, w okolicach 20.00. więc siwa łaskawa- da mi się wyspać :wink:. Mała dziewczynka mocna, zdrowa, gniada z gwiazdka na czole. Był wet. poinformował co, jak i kiedy, ale chyba jeszcze się mu przypomnę, bo z podekscytowania niewiele do mnie trafiło. :shock:

:D :D :D

Może jutro zrobię jakieś zdjęcie jak nie zapomnę aparatu.
"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"

Awatar użytkownika
Gaga

Post autor: Gaga » pt kwie 24, 2009 8:09 am

Asio - wielkie gratulacje - niech się zdrowo chowa :-)
Niebo nie może być niebem, jeśli nie ma tam konia, który by mnie przywitał

Awatar użytkownika
Joanna Dobrzyńska
Kontakt:

Post autor: Joanna Dobrzyńska » pt kwie 24, 2009 2:09 pm

Nasza mała :D koniczynka

Awatar użytkownika
faithe

Post autor: faithe » pt kwie 24, 2009 2:22 pm

Ojejku jaki słodziaczek:D gratuluje mamie i prawie-mamie :)))

DuchowaPrzygoda

Post autor: DuchowaPrzygoda » pt kwie 24, 2009 6:24 pm

o kurde, ale fajne....moze i ja cos zazrebie jednak! :D

Awatar użytkownika
Klara Naszarkowska
Administrator
Kontakt:

Post autor: Klara Naszarkowska » pt kwie 24, 2009 6:56 pm

Jaka piękna i aksamitkowa :) Gratulacje!
Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)

Awatar użytkownika
Joanna Dobrzyńska
Kontakt:

Post autor: Joanna Dobrzyńska » ndz kwie 26, 2009 7:54 am

Foto z drugiego dnia :D .
Klaczka ma na imię Kamea. Już bryka, fika i robi wszystko to, do czego ma prawo. Sporo je, śpi, a w poniedziałek pójdzie swój pierwszy spacer. I takiej to dobrze, najbliższe 3 lata to lata nauki poprzez zabawę i nauki człowieka. Mam nadzieję, ze będzie w przyszłości miłym, dobrym koniem.

Mazazel

Post autor: Mazazel » ndz kwie 26, 2009 8:47 am

w poniedziałek pójdzie swój pierwszy spacer
Jakto, to jeszcze na dworze nie była??? Źrebak musi chodzić sporo zaraz po urodzeniu, żeby kopyta od początku właściwie kształtować- tak to sama natura urządziła. Matka tez po porodzie stoi 2 dni w boksie i nie może się porządnie przespacerować?

ODPOWIEDZ