Konkurs Chopinowski

Forumowe życie towarzyskie
Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Konkurs Chopinowski

Post autor: Wojciech Mickunas » czw paź 07, 2010 11:15 pm

Kto z Was śledzi ? Kto słucha ? Jakie macie wrażenia ?
Co 5 lat jak sięgam pamięcią zawsze Konkurs Chopinowski był wydarzeniem , które przykuwało moją rodzinę najpierw do odbiornika radiowego , a później do telewizora . Muzyka Chopina to coś absolutnie niezwykłego . Z tegorocznych przesłuchań obejrzałem i wysłuchałem 90 % . Wszyscy grali wspaniale ! To niezwykłe do jakiej sztuki pianistycznej można dojść w tak młodym wieku ! Jeszcze nie znam werdyktu jury i nie wiem kto przeszedł do następnego etapu . Gdyby to ode mnie zależało , przeszliby wszyscy . Z niecierpliwością czekam na koncerty z orkiestrą ! to będzie "pieszczota dla duszy i ucha" .Oczywiście trzymam kciuki za naszych ! ale wszyscy do tej pory grali wspaniale !
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Dorota Hałaburda
Kontakt:

Re: Konkurs Chopinowski

Post autor: Dorota Hałaburda » czw paź 07, 2010 11:44 pm

Maż jest pianistą, nagrywa wszystkie wystepy... :D
Nie jestem Idealna, ale idealnie sobie z Tym radzę:)

Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Post autor: Cejloniara » pt paź 08, 2010 8:20 am

Razem z mężem przedwczoraj załapaliśmy się na kawałek na tvp kultura. Dla mnie takie granie jest absolutnie zjawiskowe. Ludzkie zmysły sa niezwykłe, że potrafią coś takiego wykonać. Że oni tak tymi palcami po klawiszach biegają niesamowicie to jedno, ale że to Ktoś wymyślił! Patrzenie i słuchanie jest bardzo poruszające. Tyle emocji, widać na twarzach pianistów to przeżywanie... a jak to musi wyglądac i słychać na żywo!!!
Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pt paź 08, 2010 9:47 am

To ja sobie pozwolę na małą dygresyjkę - niesamowita 14-letnia improwizatorka Jennifer Lin.
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dagmara Matuszak » czw paź 21, 2010 11:32 am

No i jak oceniacie mocno kontrowersyjną decyzję jury?
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

Awatar użytkownika
Zuza
Kontakt:

Post autor: Zuza » czw gru 23, 2010 12:25 am

Dawno nie zaglądałam na Forum, stąd niejakie opóźnienie... które jednak nie zmienia moich wciąż gwałtownych odczuć co do wyniku Konkursu. Moim absolutnym faworytem był I. Wunder, którego wykonania koncertu wciąż nie mogę się nasłuchać.
Co do laureatki... cóż, nie brałam jej w ogóle pod uwagę gdy obstawiałam pierwsze miejsca :(
Dobrze że Chopin nie dożył dnia w którym nad pięknem jego muzyki górę wzięły osobiste sympatie, znajomości, czy wręcz układy. Jury nawet nie potrafiło uzasadnić wyboru :(
Pamiętam, że jeden z nich mówił, o tym, iż w jej grze jest 'cierpienie' którego nie ma u innych. Czy Chopin to tylko cierpienie?! Szczerze, jej gra była dla mnie najbardziej... bez wyrazu. W moim odczuciu cierpieć to mogli jego miłośnicy po ogłoszeniu werdyktu...

Całe szczęście nie wybierałam członków jury, bo umarłabym ze wstydu... Uch, jak tylko o tym sobie przypomnę, to znów się we mnie gotuje. Co nie zmienia faktu, że Chopin jest i zawsze będzie moim ulubionym i jak zawsze magicznym kompozytorem...
Pozdrowienia dla fanów jego muzyki :)

ODPOWIEDZ