Padł serwer

Lektura obowiązkowa!
Awatar użytkownika
Cezary Szamreta
Administrator
Kontakt:

Padł serwer

Post autor: Cezary Szamreta » czw sty 29, 2009 7:34 pm

witam, po wielu miesiącach poprawnego funkcjonowania serwisu na nowym serwerze zdarzyło się, że nowy, dobry serwer poległ, już wszystko wróciło do normy, ale akurat kończy roczny okres abonamentowy - zdecydowaliśmy się na kolejną zmianę dostawcy - przeprowadzimy tę zmianę w przyszłym tygodniu, o szczegółach będę informował. Przepraszam za dzisiejsze utrudnienia (eufemizm - forum "umarło"), zapowiadam małe w przyszłym tygodniu i... już.

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Re: padł serwer

Post autor: Julia z Orla » czw sty 29, 2009 8:15 pm

Uf, ja już się bałam, że to jakiś atak czy coś :D Chyba za dużo czasu spędzam na tym forum :roll:
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Ailusia
Kontakt:

Post autor: Ailusia » czw sty 29, 2009 8:32 pm

Nie, to pan z serwerowni wyciągnął wtyczkę, żebyśmy z Anią G. w końcu zajęły się sesją. Ale ponieważ jest rycerzem Jedi, to długo nie wytrzymał i włączył serwer z powrotem.
"After all is said and done, more is said than done." Posadź drzewo!

Guli
początkujący
początkujący

Post autor: Guli » czw sty 29, 2009 8:50 pm

Tylko tego brakowało , żeby zginęły wszystkie wpisy.

I pisac wszystko na nowo ? :shock: :lol:
Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl.

branka

Post autor: branka » pt sty 30, 2009 10:49 am

To może na wszelki wypadek skopiujmy swoje komentarze do jakiegoś dokumentu :lol:

W sumie dobrze, ze forum nie chodziło bo przynajmniej się trochę pouczyłam wczoraj.

Awatar użytkownika
Cezary Szamreta
Administrator
Kontakt:

Post autor: Cezary Szamreta » pt sty 30, 2009 10:53 am

Prawdopodobieństwo, że zaginą posty jest niewielkie, ale jest.
Każdy poważny dostawca (a tylko z takimi chcemy działać) robi kopie danych w cyklu co 24 godziny.
Jednak po namyśle postanowiłem, że nasz admin zrobi kopię forum raz w miesiącu, a jak będzie więcej problemów to i częściej.

Bartłomiej Koper

Re: Padł serwer

Post autor: Bartłomiej Koper » pt lut 06, 2009 7:14 pm

Witam wszystkich,

tak bardziej konkretnie, planujemy przeprowadzkę na nowy serwer na poniedziałek ~ wtorek (10~11.02.2009), dlatego proszę o abstynencję w pisaniu w tych dniach, bo mogą posty poznikać.
W niedzielę około godziny 0:00, chcę przenieść na nowy serwer całą zawartość forum, a później będziemy czekali na prawidłowe ustawienie się adresów, tak aby wskazywały na
nowy serwer. Tak więc we wtorek powinno wszystko działać.

Pozdrawiam serdecznie
Bartek

Awatar użytkownika
Cezary Szamreta
Administrator
Kontakt:

Post autor: Cezary Szamreta » wt lut 10, 2009 8:57 pm

mamy nowy serwer - może jest docelowy, będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia co do jego pracy, najlepiej w tym wątku, żeby ew. konfrontować swoje spostrzeżenia z innymi, obiecuję szybko działać z ew. problemami.

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » czw lut 12, 2009 9:40 pm

A propos padania: padł mi laptop, coś się zwarło (aż wysadziło korki) i jestem bezkomputerowa :cry: Za dużo siedziałam na forum i mnie pokarało :roll:
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

ODPOWIEDZ