Ogłoszenia użytkowników

Zapraszamy do dyskusji
Awatar użytkownika
Magda Pawlowicz

Re: Ogłoszenia użytkowników

Post autor: Magda Pawlowicz » ndz sie 07, 2011 8:51 pm

Konkurencje klasyczne na zawodach westernowych w Karpaczu!
http://www.pleasurerush.westernriders.pl/pl/

Zapraszamy wszystkich klasyków chcacych spróbowac swoich sił w porównaniu z jeźdźcami specjalizującymi sie w western. Zawody międzynarodowe, duze nagrody finansowe do wygrania!

Na stronie zamieszczono zarówno opis dyscyplin klasycznych jak i nagrody do wygrania:-)
Podane kwoty są w Euro:-)!

Awatar użytkownika
Roxy

Post autor: Roxy » śr sie 10, 2011 2:57 pm

Potrzebna skórzana łykawka.
Ma ktoś na sprzedaż jakąś używaną??
Konie mówią... po prostu słuchaj..
krreska.photoblog.pl ;)

nutkowa

Post autor: nutkowa » śr sie 10, 2011 9:09 pm

Kupię butki dla konia na przody.
Kontakt: daria.szczepaniak@vp.pl

karesowa

Post autor: karesowa » pt sie 12, 2011 6:03 pm

Marku-cóż za spostrzegawczość :D :D :D tak-to pierwsza stajenka w której trzymałam Rudego. Swoją drogą z nową dzierżawczynią to cudowne miejsce jest godne polecenia. Zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » wt sie 16, 2011 12:42 pm

Obraz na płótnie. Więcej informacji tutaj.

Obrazek
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Roxy

Post autor: Roxy » sob wrz 03, 2011 1:56 pm

Znajomy poszukuje dwóch (koniecznie dwóch- towarzystwo musi być ;)) spokojnych kucyków w rozsądnej cenie. Mają służyć głównie do kochania, jako kosiarki do trawy oraz czasem pod siodło dla dzieciaków. Najlepiej już chodzące pod siodłem, ale inna opcja do przemyślenia. Maść nie gra roli. Płeć - byle nie ogiery.
Najlepiej woj. śląskie bądź okolice Lublina.
Konie mówią... po prostu słuchaj..
krreska.photoblog.pl ;)

rozbrykany kucyk
początkujący
początkujący

Post autor: rozbrykany kucyk » pn wrz 05, 2011 9:33 pm

http://katowice.gumtree.pl/c-Praca-wolo ... Z310733809

może znajdzie się ktoś chętny ;/
missing my unicorn....

ZIELONY LISTEK-jestem początkujaca ;p proszę o wyrozumiałość

Awatar użytkownika
wild_filly

Post autor: wild_filly » śr wrz 07, 2011 12:47 pm

Kuc szetlandzki na sprzedaż. Jest mi znajomy dlatego też byłabym szczęśliwa gdyby trafił w dobre ręce więc umieszczam linka do aukcji na tym forum :)
http://allegro.pl/kuc-kuce-walach-klacz ... 03837.html

rozbrykany kucyk
początkujący
początkujący

Post autor: rozbrykany kucyk » śr wrz 07, 2011 1:10 pm

szukam transportu z katowic (może być też jastrzębie, rybnik itd) lub okolic do warszawy - najlepiej 22-23 września. chodzi o przewiezienie świnki morskiej wraz z klatką i domkiem - jedzie do ds w Gdyni :) z wawy już mamy transport ;) jakby ktoś nie bał się świnki i nie straszny byłby mu dodatkowy kwiczący bagaż no i pomoc - proszę o kontakt na pw :) dziękuję!
missing my unicorn....

ZIELONY LISTEK-jestem początkujaca ;p proszę o wyrozumiałość

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » pn wrz 12, 2011 2:45 pm

Precyzyjne narzędzia wysokoobrotowe firmy Dremel,
doskonałe do naturalnego strugania kopyt. Polecam szczególnie Paniom, którym trudniej niż Panom operuje się tarnikiem. Niewielki rozmiar i poręczność narzędzi Dremel (waga to ok. pół kilograma) w połączeniu z dużą mocą pozwalają strugać kopyta bez wysiłku, a łatwo wymienialne końcówki o różnym kształcie i stopniu ścierania umożliwiają bardzo precyzyjną pracę. Narzędzia są ciche jak na urządzenia wysokoobrotowe i konie bardzo szybko się do nich przyzwyczajają (mojemu najbardziej przeciwnemu mechanizacji koniowi zajęło to około 10 minut, pozostałe dwa od początku nie miały nic przeciwko).

Obrazek

W zestawach znajdują się też końcówki do zupełnie innych zastosowań, takich jak grawerowanie, cięcie, szlifowanie, ostrzenie, frezowanie czy polerowanie, tak więc po zrobieniu kopyt można wyrzeźbić sobie coś w drewnie lub wygrawerować na szkle ;) Dostępne są narzędzia z kablem zasilającym i akumulatorowe.

Dla Pań o wyjątkowo drobnych rękach Dremel stworzył wałek giętki, którym można przedłużyć narzędzie i operować za pomocą jeszcze mniejszej i jeszcze precyzyjniejszej szlifierki przy zachowaniu tej samej mocy.

Używam sama i z pełną odpowiedzialnością gorąco polecam. Narzędzie Dremela z końcówkami z kamienia poleca również strona Barefoothorse.

Szczegóły pod adresem: stajniaequila@gmail.com

Obrazek
★Stajnia Equila
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Bartosz Marchwica

Post autor: Bartosz Marchwica » wt wrz 13, 2011 10:20 am

Jedna uwaga. Przy pracy z wysokoobrotowymi urządzeniami należy bardzo uważać, by nie przypalić kopyta, a o to nietrudno w niewprawnych dłoniach. Pokazane na fotkach urządzenie ma regulowane obroty, można zatem nie stosować pełnej mocy. Polecałbym poćwiczyć najpierw np. na drewnianym klocku. Ja, mimo że posiadam Dremelka, nie stosuję go do kopyt - wolę tradycyjne narzędzia. :)
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » wt wrz 13, 2011 11:25 am

Można w nich ustawić obroty od 5000 do 35000 :) W moim Dremelu to jest chyba 13 stopniowa skala, więc jest w czym wybierać. To naprawdę bezpieczne narzędzie, używam go często na najwyższych obrotach i nie zdarzyło mi się żadne przypalenie. I raczej nie sposób wjechać nim w kopyto za mocno, bo ściąga się warstwę po warstwie, ale praktyka na klocku drewnianym wskazana.

Tarnik jest rzecz jasna wielce ok, ale dla mnie to za duży wysiłek, po zrobieniu kopyt moim koniom nie mam już siły na nic. A z Dremelkiem siedzę na krzesełku, trzymam nogę pacjenta na kolanie i spokojnie sobie rzeźbię. Tak mi to umiliło życie, że postanowiłam to zaproponować innym (dziewczynom).
★Stajnia Equila

aien
Kontakt:

Post autor: aien » wt wrz 13, 2011 12:44 pm

Sprzedam klacz NN, 7 letnią, 149cm wzrostu, typ lekko pogrubiony, gniada bez odmian. Stoi w woj. lubelskim 40km od Lublina, koń nie dla początkujących. Werkowana metodą naturalną.
Cena 2500zł.

kontakt:
oliwia.gorniak@gmail.com
lub PW

http://i24.photobucket.com/albums/c18/Aien_/causkaa.jpg
http://i24.photobucket.com/albums/c18/Aien_/causka5.jpg

Awatar użytkownika
norel

Post autor: norel » śr wrz 14, 2011 10:35 am

Sprzedam klaczkę roczną -mały koń,bardzo szlachetna z dobrym ruchem,gniada-podpalana.Matka dobra klacz małopolska-ojciec kuc-niestety tak zwany"wypadek" a nie planowe krycie,mimo to klaczka ładniutka,grzeczna,z temperamentem, nie widzę u niej zadnych cech kuca... Klaczka urosnie do ok 158cm.zaczipowana c.2000zł
Obrazek

Wałach (niemal równo)2 letni wlkp ciemno gniady po og.Grey, matka po Olimp, wysokie zaawansowanie w krew,obustronnie skokowe poch. Koń z bardzo dobrym charakterem, kontaktowy, zrównowazony o elastycznych chodach. Nie mam mozliwości pracy z nim! cena 4000zł

zdj niestety z przedwiośnia-a od tego czasu koń sporo sie rozwinął..ale umarł mi aparat i nie mam jak chwilowo zrobic nowe-zapraszam do obejżenia na miejscu..
Obrazek
.
konie stoja koło Lublina
transport mozliwy w dowolne miejsce
tel 603-767-918

Awatar użytkownika
Joanna Dobrzyńska
Kontakt:

Post autor: Joanna Dobrzyńska » śr wrz 28, 2011 8:43 am

Chętnie zakupię- zamówię 2 sznurkowe kantarki rozmiar cob- na główkę araba/małopolską. Najlepiej gdyby były wykonane z miękkiego sznureczka. Mam jeden i wzorując się na nim próbowałam zrobić, ale jakoś nie wychodzi jak powinno, a sznurek się sprawdza we wszystkim. Może ktoś z Was umie taki wykonać?
Propozycję proszę podesłać na PW.
"Zdobądź serce swojego konia, potem dotrzyj do jego umysłu, a wtedy będziesz mógł użyć siły jego według swego zamysłu"

www.stajniabartodziej.republika.pl

ODPOWIEDZ