Warto czytać

Zapraszamy do dyskusji
Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Warto czytać

Post autor: Cejloniara » pn cze 30, 2008 3:22 pm

Warto przeczytać. Bardzo ciekawy tekst. Już kiedyś o tym rozmawialiśmy, tzn. o tym, co znaczy być naturalnym, czy słuszny jest podział "naturalsi" kontra "reszta świata" i co z takiego nastwienia wynika. Każdy powinien zadać sobie pytanie do jakiej grupy chciałby być zakwalifikowany. Ja osobiście dla łatwiejszego postrzegania świata (wszak naturalna jest dla nas opozycja dobra i zła) podzieliłam sobie świat koński na jeźdźców i użytkowników i bardzo chciałabym być jeźdźcem a nie człowiekiem, który konia li tylko używa.

http://www.parelli-info.waw.pl/readarti ... cle_id=149
Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Re: Warto czytać

Post autor: Wojciech Mickunas » pn cze 30, 2008 4:28 pm

Książka i kaseta Video autorki tego tekstu jest już gotowa i lada moment będzie do kupienia w wydawnictwie http://www.galaktyka.com Ksiażka ma tytuł "Ujeżdżenie - naturalnie ". Karen była niedawno w Polsce i prowadziła zajęcia w stajni Ani Bienias . Kurs organizowało krajowe stowarzyszenie PNH . Książkę i kasetę serdecznie polecam!
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Klara Naszarkowska
Administrator
Kontakt:

Post autor: Klara Naszarkowska » pn cze 30, 2008 8:15 pm

Na kursie były przynajmniej trzy osoby z forum ;) W tym dwie na koniach, jedna w roli tłumacza.
Teolinek (You'll never shine if you don't glow.)

Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Post autor: Cejloniara » wt lip 01, 2008 8:13 am

Wiem, wiem!! Ja tu dzielnie śledzę ;-) I donoszę hehe. Na forum SPNH jest dyskusja i wrażenia z tego kursu. Jak piszą, Karen była bardzo podniesiona poziomem uczestników, a ponad to okazało się, że wszyscy są krzywi.... cokolwiek to znaczy :-)
Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » wt lip 01, 2008 9:53 am

A może ktoś napisałby kilka zdań o tym jak było na kursie z Karen?
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Post autor: Cejloniara » wt lip 01, 2008 10:16 am

Klara, nie masz wyjścia ;-) Tłumaczyłąs to chyba wiesz, jak było ;-)

branka

Post autor: branka » śr lip 02, 2008 2:15 am

A kiedy ten kurs był? Kurcze ja wszytsko przegapiam, nie umiem ngdy znaleść informacji o fajnych kursach. Powinniśmy może założyć osobny wątek, gdzie byśmy wrzucali daty aktualnie zbliżających sie kursów jeździeckich itp.

SylwiaodMargot
Kontakt:

Post autor: SylwiaodMargot » śr lip 02, 2008 1:57 pm

kurs był 5-8 czerwieca pod Warszawą...

informacja była dostępna tu: http://www.parelli-info.waw.pl/viewpage.php?page_id=3
Respect - hard to get, easy to loose

Awatar użytkownika
Ailusia
Kontakt:

Post autor: Ailusia » czw lip 03, 2008 11:17 am

Cejloniara pisze:Klara, nie masz wyjścia ;-) Tłumaczyłąs to chyba wiesz, jak było ;-)
Właśnie. Ja czekam i czekam, aż na teolinkowym blogu pojawi się długa i wyczerpująca relacja, z notatkami, zdjęciami, przemyśleniami i trudnymi słowami i nie mogę się doczekać. :evil:
Słyszałam, że ktoś robił na kursie bardzo ładne zdjęcia i też się nie mogę doczekać...
Nawet się wybierałam na ten kurs, ale jakoś wyszło że miałam tylko jeden dzień czasu, nie uwzględniając czasu na dojazd :lol:
"After all is said and done, more is said than done." Posadź drzewo!

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dagmara Matuszak » czw lip 03, 2008 10:42 pm

ponieważ tytuł wątku jest taki bardziej ogólny, pozwolę zamieścić info z innej beczki -
na http://horsesforlife.com można ściągnąć tekst Nuno Oliveiry (pdf) - Classical Principles of the Art of Training Horses, wystarczy się zarejestrować.
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

jasmina

Post autor: jasmina » pt lip 04, 2008 11:28 am

Awatar użytkownika
szaman
Kontakt:

Post autor: szaman » sob lip 26, 2008 6:23 pm

Chiałam zwrócic uwage na ksiazke Trenera pt. " Trener radzi". Całośc bardzo mi sie podobała, jednak mam małą obiekcje - jest ukazanych duzo sytuacji i zachowan czego nie robic, jednak w kasiazce jest zawartych malo rozwaiazan jak sobie z czyms radzic, chodzi mi o pokazanie konkretnego sposobu np. w rozdziale dotyczacym zebrania.

Trenerze!przepraszam ze wyrazam swoje zdanie na temat tej konkretnej ksiazki na ogolnym forum ale nie bardzo wiem gdzie indziej moge to zrobic.
Być moze w innych ksiązkach Pana autorstwa sa ukazane konkretne rozwiazania, jeśli tak to straty w lekturze nadrobie ...
Szaman

Awatar użytkownika
Asia Cieślik

Post autor: Asia Cieślik » sob lip 26, 2008 8:12 pm

Mi się wydaje, że w książce pan Trener chce podkreślić stosunek ludzi do koni i ich relacje. Takie jakie są, a jakie powinny być. A nie przedstawiać suche metody co, jak zrobić.
A jak konia powinno się zbierać pisze w wielu, różnych książkach innych autorów. Takie rady łatwo jest znaleźć.

A książkę Karen Rohlf mam :D jest super! Teraz sobie uświadamiam jak słabe mam podstawy :?
tarisa

Guli
początkujący
początkujący

Post autor: Guli » ndz lip 27, 2008 9:06 am

szaman pisze:Chiałam zwrócic uwage na ksiazke Trenera pt. " Trener radzi". , jednak w kasiazce jest zawartych malo rozwaiazan jak sobie z czyms radzic, chodzi mi o pokazanie konkretnego sposobu np. w rozdziale dotyczacym zebrania.

..
Kuszą gotowe rozwiązania.
Nacisnąć zielony guziczek .. i koń zebrany :D

Chyba jednak należy przeczytac tę ksiazkę jeszcze raz i przyjrzec się sobie, oraz koniowi :)

Koń naprawdę może byc wspaniałym nauczycielem
Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl.

Awatar użytkownika
szaman
Kontakt:

Post autor: szaman » ndz lip 27, 2008 9:54 am

poszukam guziczka, moze gdzies go pominełam i schowal sie gleboko ;)
Szaman

ODPOWIEDZ