Szkolenie z Karin Blignault - BIOMECHANIKA - paździenik 2012

Zapraszamy do dyskusji
kursy_jezdziectwo
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 31, 2012 3:17 pm

Szkolenie z Karin Blignault - BIOMECHANIKA - paździenik 2012

Post autor: kursy_jezdziectwo » ndz wrz 09, 2012 4:40 pm

Drodzy Przyjaciele, Koleżanki i Koledzy Koniarze,

w odpowiedzi na zainteresowanie dotychczasowych uczestników udało się ponownie zaprosić do Polski Karin Blignault, autorkę znakomitej książki "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców".

Serdecznie zapraszamy Was na dwa trzydniowe szkolenia jeździeckie.

12-13-14 października - szkolenie na Mazurach
http://www.mycyny.pl/

19-20-21 października - szkolenie w Wałsnowie k. Radomia
http://www.bryczkadoslubu.pl/

Karin Blignault jest specjalistką w zakresie biomechaniki ruchu konia i jeźdźca. Dzięki temu, że jej system szkoleniowy opiera się na zasadach biomechaniki, behawioryzmu i psychologii konia, czas nauki skraca się o lata! Karin Blignault nie tylko uczy konie elementów ujeżdżeniowych od podstaw (nauka piaffu w 15 minut? Tak, to możliwe!), lecz także koryguje nawet od lat zakorzenione złe nawyki, jak wyciąganie wodzy, rzucanie głową, ignorowanie pomocy lub nieprawidłowe reagowanie na nie (ospałość lub nerwowość), itd.
Bardzo wiele miejsca poświęca pracy na lekkim kontakcie, z pewnością skorzystają Ci wszyscy, którzy mają problem z jazdą na kontakcie, osoby, których konie chowają się na wędzidło lub napierają na nie, wyrywają wodze, podrywają głowę w zakręcie czy mają problemy z elastycznością, poprawną równowagą, zachowaniem tempa, jazdą w zaokrągleniu itp. Uczy jeźdźców sprawnego i czytelnego posługiwania się ciałem, umiejętnie likwiduje napięcia i blokady, które powstają w ciele, uczy wyczucia jeździeckiego (nie tylko wyczucia pyska konia, choć to jeden z priorytetów).

Szkolenie adresowane jest nie tylko do jeźdźców ujeżdżeniowych. Zapraszamy osoby na dowolnym poziomie zaawansowania i trenujące dowolną dyscyplinę, jak również zapraszamy bardzo serdecznie osoby jeżdżące rekreacyjnie. Te, które zawsze chciały pójść krok dalej, a nie miały sposobności szkolić się u wybitnych trenerów i te, które nie lubią ujeżdżenia.
Szkolenia z Karin Blignault przekonują, że ujeżdżenie nie jest oderwanym od życia tworem, że nie jest ono czymś nudnym i niepotrzebnym. Karin kładzie nacisk na racjonalne i zgodne z naturą użytkowanie konia, w którym kluczową rolę odgrywają ćwiczenia gimnastyczne. Efekt (zaangażowanie, zebranie, ciąg czy piaff) jest częścią procesu i przychodzi... niemal od niechcenia. Bliganult dużo czasu poświęca na rozluźnienie konia, jest wrogiem rollkuru, piłowania konia w pysku, ograniczania jego ruchu "patentami" itp. - sposób, w jaki prowadzi zajęcia pokazuje, że zupełnie nie jest to potrzebne.

Obecnie zostało jeszcze kilka miejsc na październikowe szkolenia. Jedno dla jeźdźców i kilka dla słuchaczy. Zainteresowani jeźdźcy proszeni są o wpisywanie się na listę rezerwową. Zachęcamy też do przybycia jako obserwator - w przypadku zajęć z Karin Blignault naprawdę wiele można zrozumieć, a następnie przełożyć na własną jazdę.

Więcej informacji i zapisy: http://www.swiadomejezdziectwo.pl/szkolenia,,.htm

Awatar użytkownika
Małgorzata Rokicka
Posty: 10
Rejestracja: pn mar 26, 2012 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki

Re: Szkolenie z Karin Blignault - BIOMECHANIKA - paździenik 2012

Post autor: Małgorzata Rokicka » pn wrz 24, 2012 2:06 pm

Ja jadę na to szkolenie. Czy ktoś zmotoryzowany też się wybiera 12.10 rano i miałby wolne miejsce w samochodzie ;)? Na paliwko się zrzucę oczywiście ;)

ODPOWIEDZ