Kurs szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla WARSZAWA

Zapraszamy do dyskusji
Monika Damec
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 24, 2007 11:52 pm

Kurs szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla WARSZAWA

Post autor: Monika Damec » śr maja 16, 2012 12:49 am

Serdecznie zapraszam na pierwszy w Polsce Kurs Ecole de Légèreté - szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla (http://www.philippe-karl.com)

Kurs poprowadzi Veronika Bühn – niemiecka instruktorka Ecole de Légèreté.
(http://www.prohorse.org)

data kursu : 9-12.08.2012
lokalizacja: UWAGA - lokalizacja kursu została zmieniona na SKJ Bajardo, Augustówek k. Warszawy (http://www.skjbajardo.pl)

9.08 wieczorem - rozpoczęcie kursu od wykładu wprowadzającego.
10-11-12.08 sesje praktyczne z 8 końmi plus wykłady teoretyczne wieczorami w piątek i sobotę.

Kurs będzie prowadzony przez Veronikę w języku angielskim. Wszystkie zajęcia praktycznie i wykłady będą tłumaczone.

Zapraszamy wszystkich szukających w pracy z końmi większej harmonii i lekkości niezależnie od uprawianej na co dzień dyscypliny. Ecole de Légèreté – Szkoła Lekkości założona przez Philippe Karla specjalizuje się w pracy z końmi wszystkich ras i w każdym wieku. Ucząc w sposób zgodny z anatomią, psychologią i biomechaniką ruchu koni pozwala osiągnąć najwyższy poziom ujeżdżenia również z mniej utalentowanymi końmi.

Philippe Karl zgłębiający od ponad 40 lat nauki dawnych klasyków (13 lat jako jeździec Cadre Noir w Samur) jest zdecydowanym przeciwnikiem rollkuru, czarnych wodzy, wypinaczy, mocnej ręki, ciasno zapinanych nachrapników i wszystkiego, co krępuje ciało i naturalny ruch konia.

Kurs adresowany jest nie tylko do jeźdźców kochających ujeżdżenie i specjalizujących się w tej dziedzinie. Zapraszamy jeźdźców i konie na każdym poziomie zaawansowania, również osoby początkujące (trzymające się pewnie w siodle w stępie, kłusie i galopie). Można również przyjechać z młodym niedoświadczonym koniem – takim który jest co najmniej na etapie pracy pod siodłem w stępie i kłusie, nie musi jeszcze galopować pod jeźdźcem. Aby uczestniczyć w kursie z koniem nie trzeba umieć nic „specjalnego”, nie trzeba być z założenia jeźdźcem ujeżdżeniowym. Jeśli jeździcie rekreacyjnie i zawsze chcieliście doszkalać się w bardziej technicznej jeździe, a nie mieliście odwagi spróbować treningu ujeżdżeniowego, to może być kurs właśnie dla Was. Veronika jest bardzo „przyjaznym” trenerem, o „nieograniczonej cierpliwości”, doświadczonym w pracy z osobami na różnych poziomach zaawansowania. Potrafi ośmielić i rozluźnić tych którzy są spięci i uczy każdego na poziomie, którego potrzebuje on w danym momencie.

Sama Veronika (lat 35) jest w pracy z końmi wszechstronna. W swojej jeździeckiej historii ma zapisane doświadczenia w skokach, rajdach i jeździe w stylu western. Interesuje ją również jeździectwo naturalne i charakterystyczne dla niego podejście do koni prezentuje ona w swojej pracy ujeżdżeniowej. Zresztą cała szkoła i filozofia pracy Philippe Karla jest bardzo zbliżona do tego, jak podchodzi się do koni w jeździectwie naturalnym. Prawdopodobnie dlatego na jego kursach można spotkać tak wielu jeźdźców pracujących na co dzień metodami naturalnymi różnych szkół, którzy pragną się również doskonalić w ujeżdżeniu.

Kurs może być dla Was pomocny przy koniach chowających się za wędzidło, uciekających z głową do góry, napierających na wędzidło, mających problem z równowagą, elastycznością itd. Veronika będzie Wam w stanie pomóc m.in. w tego typu zagadnieniach.

Kurs obejmuje podstawową pracę Szkoły Legerete:

Wykłady teoretyczne będą poruszały m.in. następujące zagadnienia: Co jest tak naprawdę „klasyczne” w szkoleniu koni. Pysk konia jako klucz do komunikacji z nim. Sposoby oddziaływania ręką zależne od typu dosiadanego przez nas konia. Podstawy szkolenia – droga do równowagi, rozluźnienia i lekkości.
Podczas sesji praktycznych każdy koń i jeździec będą odbywać trening indywidualny z Veroniką (45minutowe sesje) - praca na zwykłym wędzidle pojedynczo lub podwójnie łamanym. Praca zaczyna się od poznania konia i jeźdźca, ich poziomu umiejętności i ustalenia założeń i celów na 3 kolejne dni pracy. Określenie jakiego typu jest to koń i jak jeżdżąc na nim używać rąk/wodzy w bardziej świadomy i precyzyjny sposób, by pomóc koniowi zrozumieć nasze oczekiwania.

Rozpoczniemy od pracy na wędzidle z ziemi, by lepiej poczuć pysk konia i uzyskać jego większe rozluźnienie pyska i szyi oraz akceptację dla naszej ręki. W niektórych przypadkach Veronika będzie wsiadała na chwilę na niektóre konie, by móc coś lepiej poczuć i lepiej doradzić. Pod koniec 3 dni Veronika podsumowuje pracę z każdym koniem i udziela wskazówek jak dalej pracować z nim samodzielnie.

Klikając na poniższe linki do YouTuba możecie obejrzeć kilka „obrazów” Ecole de Legerete.

Zapraszam też do zakupu czerwcowego numeru Konia Polskiego w którym ukaże się artykuł o Phlippe Karlu i jego szkole.

http://www.youtube.com/watch?v=IMi4aKMh ... re=related - z łaciatym, czyli srokatym :-) koniem występuje Veronika
http://www.youtube.com/watch?v=sA8bmMeUyZ0
http://www.youtube.com/watch?v=RgU5fxcm ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=tPBET2Nb5Pk

KOSZTA
Koszt: uczestnictwo jako jeździec: 1100zł za całość
Uczestnictwo jako obserwator: 350zł za całość

ZAPISY:
Mamy jeszcze 2 miejsca dla osób chętnych do uczestnictwa z końmi.
Szczegółowe informacje i rezerwacje miejsca na kursie:

Organizator: Monika Damec, monika@zrozumieckonie.pl, tel. 601963146
Ostatnio zmieniony czw cze 28, 2012 12:09 am przez Monika Damec, łącznie zmieniany 2 razy.

Monika Damec
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 24, 2007 11:52 pm

Re: Kurs szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla

Post autor: Monika Damec » pn cze 18, 2012 1:41 am

UWAGA - lokalizacja kursu została zmieniona na SKJ Bajardo, Augustówek k. Warszawy (http://www.skjbajardo.pl)
Serdecznie zapraszam!

Monika Damec
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 24, 2007 11:52 pm

Re: Kurs szkoły ujeżdżenia klasycznego Philippe Karla WARSZAWA

Post autor: Monika Damec » czw cze 28, 2012 12:10 am

Kochani, mamy jeszcze 2 miejsca dla osób chętnych do uczestnictwa z końmi, zapraszam :-)

ODPOWIEDZ