Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt!

Zapraszamy do dyskusji
Jacob Spahis
Posty: 2308
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 7:09 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt!

Post autor: Jacob Spahis » pt gru 30, 2011 10:18 pm

Bycie prawnikiem w ostateczności nie jest grzechem. :)

Wspomniałeś o organach podatkowych. Hmm... Z całym szacunkiem do Ich pracy, mają najwięcej uchyleń decyzji w sądach administracyjnych. Absolutna czołówka - to o czymś świadczy.
"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (A. Królikiewicz)

http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html

Wojtas
Posty: 133
Rejestracja: sob sty 05, 2008 9:56 pm
Lokalizacja: Wawa

Re: Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt!

Post autor: Wojtas » pt gru 30, 2011 11:36 pm

Zgoda, skarbówka generalnie to pewnego rodzaju eksterma. Ale wszędzie w urzędach jest podobnie, opinie i nasze i zagraniczne nie biorą się z niczego. W procesie gospodarczym czy ogólniej cywilnym możesz liczyć na zdrowy rozsądek stron, i takież interpretowanie prawa. W postępowaniu administracyjnym, a z takim mamy tu w ustawie do czynienia, dominuje u nas tępa kazuistyka i ślepe trzymanie się "procedur", aż do sprawdzania ze słownikiem języka polskiego w ręku gramatycznej wykładni zapisu (przeżyłem to sam). Swoją drogą jak to jest, że na zachodzie urzędy potrafią pracować racjonalnie, i nawet skarbówka dogaduje się fair z przedsiębiorcą, a u nas... Dlatego choć chciałbym być optymistą, to takich zapisów w ustawie rządzonej procedurą administracyjną zwyczajnie się boję - komuś chyba zabrakło przy jej pisaniu wyobraźni co można niechcący z niektórych punktów wyegzekwować, kiedy w trybach postępowania zabraknie dobrej woli a zwycięży urzędniczy strach przed zarzutem że coś "puszczono", albo jeszcze mniej ciekawa motywacja. Ale chyba wchodzimy na off-top :oops: . Życie pokaże co z tego wyrośnie - wolałbym żebyś to Ty miał rację, wszystkim będzie się żyło lżej.

ODPOWIEDZ