Strona 1 z 7

Apel o zgodę na forum

: czw sty 03, 2008 12:09 pm
autor: Wojciech Mickunas
Moi Kochani!
Ponieważ ostatnio, pomimo moich delikatnych napomnień, na forum dochodziło do wymiany zdań w konwencji, której nie akceptuję, zwracam się do wszystkich z apelem.
Nie dopuśćmy do tego , by to forum upodobniło się do tych , w których panuje "wolna amerykanka" i na których pod osłoną pozornej ononimowości każdy może każdemu "wygarnąć" co mu " ślina na język", lub chwilowy nastrój na klawiaturę komputera przyniesie.
Ponieważ to ja jestem spiritus movens tego forum , mam prawo wymagać od jego użytkowników by przestrzegali określonych zasad wypowiadania się i przedstawiania swoich racji. Nie musimy się wszyscy z wszystkimi zgadzać, ale każdy ma prawo do wypowiadania swoich racji, jednak bez dotykania nimi kogokolwiek. Bardzo cenię wszystkich , którzy tu na tym forum zabierają głos, bez wzgledu na to ,czy się z nimi całkowicie , czy tylko częsciowo zgadzam.
Mamy sobie wszyscy przekazywać to co uważamy za warte przekazania. Nie ma na tym forum miejsca dla osób , które uważają ,że tylko one wiedzą najlepiej , i tylko oni mają rację. Takich proszę upszejmie proszę by przeniesli się na inne forum, zanim zostaną przez admina wycięci.
I na koniec proszę wszystkich , którzy zgadzają się ze mną o dołączenie poniżej swojego postu. Może to być krótka opinia, albo tylko jedno słowo Z G O D A . Albo jedno i drugie.
To forum ma być inne od innych , albo przestanie istnieć , bo zostanie zamknięte.
Pozdrawiam Wszystkich gorąco!
Wojciech Mickunas.

: czw sty 03, 2008 12:13 pm
autor: Tania
ZGODA,ZGODA! A Bóg wtedy rękę poda!

: czw sty 03, 2008 12:15 pm
autor: Cejloniara
ZGODA :-)

- bez osobistych wycieczek
- bez publicznego wytykania komuś błedów, jesli o to nie prosi
- bez czepiania się słówek byle stworzyć jakąś dyskusję
- zapytam "wyjasnij, bo nie rozumiem" zanim wyprowadza jakas teorie oparta na pozorach,
- bez złosliwości i doszukiwania się złych intencji.

: czw sty 03, 2008 12:23 pm
autor: branka
Pewie, że ZGODA. W końcu forum jest przede wszytskim po to, aby mozna było wymienić poglądy i podzielić sie informacjami tak, by inni z tego mogli skorzystać. Może nam nie pasowac czyjś sposób myślenia, możemy się z czymś nie zgadzac, ale spróbujmy wtedy zrozumieć drugą osobe i przyjąc na chwilę jej punkt widzenia. A jeżeli uważamy, że ktoś jest w błędzie spróbujmy go z niego wyrpowadzić delikatnie, używając sensownych argumentów, bez kłótni i wytykania błędów. To tyle ode mnie.
Acha no i zauważmy, że jesteśmy tylko ludzmi i też możemy sie mylić. Ja się cieszę, że w paru miejscach zostałam już wyoprowadzona z błedu i ni ema co sie zaklinac, że sie wie lepiej :wink:

: czw sty 03, 2008 12:40 pm
autor: Anna Skalik
ZGODA ! :D

: czw sty 03, 2008 12:49 pm
autor: Guli
ZGODA

Może utrzymam się dzięki temu na tym forum dłużej :wink:

Odchodzę z wiekszości, bo ciągle nie mogę dorobic się grubej skóry.
Zawsze znajdą się ludzie, którzy darzą mnie zaciekłą niechęcią - jakos nie mogę nauczyc się znosic wszystkiego pokornie :oops:

A przeciez to wszystko co piszę , ma jeden cel.

Pokazać, że mozna traktowac konie inaczej, że można zdobyć ich zaufanie i odwzajemnić je.

Ze poprzez takie postępowanie można uzyskać konia współpracującego, a nie tylko posłusznego.

Może nawet ta moja pisanina odniosła jakis efekt, bo znalazł się człowiek, który czytając to wszystko poprosił mnie o pomoc w zmianie swojego podejścia do koni . :D

: czw sty 03, 2008 12:52 pm
autor: Gaga
Gaga pisze: (...) Jak sobie tak czytam przepychanki słowne w tym temacie, to trochę mi smutno (...) Przecież nie o to chodzi, aby przekonywać innych do własnego zdania, a o to, aby je po prostu przedstawić (...)
znaczy ja się z Trenerem w pełni zgadzam - nie traćmy merytoryczności forum... jak ktoś chce sobie o pogodzie pogadać to mamy dział "paplania" ;-) Uszanujmy szansę jaką dał nam Trener i twórcy tak forum, jak i filmu... Uszanujmy miejsce, w który możemy wymienić poglądy, doświadczenia, przemyślenia... wymienić, nie oskarżać innych...
Nauczmy się słuchać (tu: czytać) i myśleć zanim weźmiemy udział w dyskusji... Tak niewiele jest miejsc, gdzie można się tak wiele dowiedzieć i nauczyć - szanujmy zatem tę kopalnię wiedzy nie "kalając" jej "wolną amerykanką" :P

: czw sty 03, 2008 1:12 pm
autor: DuchowaPrzygoda
ZGODA...ja uwielbiam jak jest miło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Życie jest takie krótkie i tyle niesie trosk...że niech przynajmniej nasza pasja jakoś nas odrywa od trudnej na ogól codzienności.

Cmoki dla wszystkich !!!!!!!!!!!!!

ZGODA - zasady są istotne

: czw sty 03, 2008 1:52 pm
autor: Cezary Szamreta
Konie to zwierzaki szlachetne, dla wielu osób (także z tego Forum) są przykładem szczerości, prostolinijności i naturalności zachowań.

To ich piękno. Za to je kochamy, kochamy je też mimo wielu problemów, jakie się przy hodowli czy treningu zdażają. To sprawia, że jesteśmy lepsi. Dla nich i dla innych koni i ludzi.

W moim przekonaniu nasze Forum może pokazywać nasz wysiłek i skupienie na temacie. Poza wyjątkami tak było dotąd.
Niech tak zostanie, a te niemiłe posty jako memento pozostawiam, choć korciło mnie, by je wyciąć.

Przypominam, Nowy Rok się zaczął, niechże będzie nie gorszy niż Stary.
Pozdrawiam wszystkich.

: czw sty 03, 2008 2:09 pm
autor: Ela Rapta
Oczywiście że zgoda.

: czw sty 03, 2008 2:24 pm
autor: Ailusia
Zgoda :)

: czw sty 03, 2008 6:31 pm
autor: sznurka
Myslę ze wszytskim dobro koni lezy na sercu 8) niezaleznie czy się zgadzamy merytorycznie czy nie :wink:
więc zgoda 8)

: czw sty 03, 2008 7:08 pm
autor: Shadowy.Horse
jasne, że ZGODA ;)

: czw sty 03, 2008 10:10 pm
autor: garys
Zgoda :)

: czw sty 03, 2008 11:21 pm
autor: Klara Naszarkowska
Ale karmelkowo :lol:

Ja się ostatnio faszeruję wykładami o non-violence, więc trochę jestem w temacie. Z notatek wynika, że grunt to rozmawiać/kłócić się/przekonywać/... tak, żeby nawet "przeciwnik" mógł się kiedyś stać "przyjacielem". Po prostu nie zamykać komunikacji.