Warto obejrzeć w sieci

Zapraszamy do dyskusji
maku

Re: Warto obejrzeć w sieci

Post autor: maku » śr lis 30, 2011 2:01 am

Bardzo ciekaw jestem czy ktoś cokolwiek sensownego będzie mógł powiedzieć na podstawie takiego materiału.

Awatar użytkownika
Ailusia
Kontakt:

Post autor: Ailusia » śr lis 30, 2011 4:10 am

Konie pokłóciły się na parkingu:

http://www.youtube.com/watch?v=WBY5q2IR ... grec_index

dosyć groźnie wygląda, ale obstawiam że nic poważnego się nie stało.
"After all is said and done, more is said than done." Posadź drzewo!

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » śr lis 30, 2011 9:20 am

Tyle wolnych miejsc do parkowania :) Było się o co kłócić :wink:
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Jacob Spahis

Post autor: Jacob Spahis » śr lis 30, 2011 10:08 am

Wygląda na to, że Pan Trener się nie wypowie. A film z parkingu ciekawy. :)
"Naprzód z długą swobodnie opuszczoną szyją o rozluźnionych, lecz elastycznych mięśniach, z lekkim przodem, czułym pyskiem i sprężystym zadem!" (A. Królikiewicz)

http://www.bazakoni.pl/horse_86431.html

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » śr lis 30, 2011 2:44 pm

OK, to się wypowiadam .
Na podstawie tak krótkiego filmu można jedynie dostrzec to co widać . Nie znam jeźdźca , nic nie wiem o jego kwalifikacjach, ani o tym czemu siedzi na tym koniu? i co to jest za koń ? Po zachowani konia mogę jedynie domniemywać co z tym koniem się dzieje . Ja w jego zachowaniu widzę desperację ! i bardzo wyraźny komunikat brzmiący : N I E ! To jest zachowanie ( nie tylko samo wspinanie się , ale wszystkie pozosałe gesty , wyraz głowy , oczu itd.) świadczące o sprzeciwie przeciwko człowiekowi i jego działaniom.
Następny krok , do którego może być bardzo blisko , (choć nie musi ) , to totalna desperacja i zachowanie z gatunku : albo ja, albo oni , albo wszyscy razem . To bywa bardzo niebezpieczne w skutkach . W takim stanie koń potrafi się rzucić na scianę , czy (jak to widać na jednym filmiku na Yuotube ) wykonać "Salto mortale" ladując na plecach .
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Agatka

Post autor: Agatka » śr lis 30, 2011 5:01 pm

http://przytuliskauwandy.pl/?cat=35

Wzruszający film :) Warto obejrzec a jeszcze bardziej pomóc! :)

Mazazel

Post autor: Mazazel » śr lis 30, 2011 6:42 pm

Extreme horse rearing, the horse Chazot had unknown to us was developing an abscess which was found next day....his rear came from pain...
W podpisie do filmiku jest wyjasniona przyczyna wspinania sie.

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dagmara Matuszak » śr lis 30, 2011 9:49 pm

To ja już się całkiem pogubiłam, bo dałabym głowę, że czytałam o długofalowych problemach tego konia.
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

Maria Masaz
Kontakt:

Post autor: Maria Masaz » czw gru 01, 2011 12:40 am

Maria

Awatar użytkownika
Magdalena Slusarczyk

Post autor: Magdalena Slusarczyk » czw gru 01, 2011 12:58 am

..Od przyjaciół Boże strzeż,z wrogami sobie poradzę..

Awatar użytkownika
Julia z Orla
Kontakt:

Post autor: Julia z Orla » czw gru 01, 2011 1:35 pm

http://www.youtube.com/watch?v=67c3IY7R ... re=related - tutaj jest nawet filmik z 1940. Nie wiem jak to skomentować.

A tu jeszcze jeden film - http://www.youtube.com/watch?v=ZEkPQ6xD ... re=related
★Stajnia Equila
EQUIMECHANA - o biomechanice ruchu konia
"The horse already understands the human better than the human will ever understand the horse." D.Bennet

Awatar użytkownika
Magda Pawlowicz

Post autor: Magda Pawlowicz » czw gru 01, 2011 6:07 pm

Ja w kwestii tych podków cytek.
U nas część koni chodzi w podkowach specjalnych do sliding stopów popularnie zwanych slajdówkami. Taka podkowa jest szeroka (podobnie jak te podkowy z filmu) i zupełnie płaska. Różnica zasadnicza jest taka, że slajdówki daje sie z długimi ramionami, tak żeby jak najwięcej wystawało z tyłu (chyba ze koń się rozbiera) czyli do pionowego rzutu piętek (spotkałam i dłuższe). Natomiast przodek cofniety spotkałam (Tomek tak robi, czyli nasze tak maja), zresztą takie kucie na cofniętą podkowę spotkałam już wcześniej w literaturze. Myśmy zaczęli robić w ten sposób kobyłę (Liberię) mającą kłopoty ze stawami pęcinowymi (po kontuzji) i jest dobrze.
Ale do czego zmierzam (bo wątek mi się rozmył:-) otóż: zauważyłam że konie w slajdówkach mają dobre kopyta i łatwiej się potem adaptują do pracy boso(my wszystko rozkuwamy na zimę).
I strzałki tez są lepsze. Słowem szeroka podkowa i krótka z przodu mniej "psuje" kopyto niż wąska.

Anna Tomaszewska

Post autor: Anna Tomaszewska » sob gru 03, 2011 8:19 pm

Wojciech Mickunas pisze:OK, to się wypowiadam .
Na podstawie tak krótkiego filmu można jedynie dostrzec to co widać . Nie znam jeźdźca , nic nie wiem o jego kwalifikacjach, ani o tym czemu siedzi na tym koniu? i co to jest za koń ? Po zachowani konia mogę jedynie domniemywać co z tym koniem się dzieje . Ja w jego zachowaniu widzę desperację ! i bardzo wyraźny komunikat brzmiący : N I E ! To jest zachowanie ( nie tylko samo wspinanie się , ale wszystkie pozosałe gesty , wyraz głowy , oczu itd.) świadczące o sprzeciwie przeciwko człowiekowi i jego działaniom.
Następny krok , do którego może być bardzo blisko , (choć nie musi ) , to totalna desperacja i zachowanie z gatunku : albo ja, albo oni , albo wszyscy razem . To bywa bardzo niebezpieczne w skutkach . W takim stanie koń potrafi się rzucić na scianę , czy (jak to widać na jednym filmiku na Yuotube ) wykonać "Salto mortale" ladując na plecach .
Przepraszam Panowie, ale o jakim filmie konwersujecie? Cofnęłam się o kilka stron wcześniej, i jakoś nie mogę znaleźć Waszego obiektu zainteresowań :roll:
Prosiła bym o ponowne podlinkowanie, jeżeli to nie kłopot?
Dziękuje,
Ania

Awatar użytkownika
Ola Wewiórska
Kontakt:

Post autor: Ola Wewiórska » sob gru 03, 2011 9:14 pm

Panowie rozmawiają o tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=Ud7gjTcf ... ure=relmfu
To ja już się całkiem pogubiłam, bo dałabym głowę, że czytałam o długofalowych problemach tego konia.
- też mi się cos takiego obiło, bo trafiłam na ten filmik z 1,5 - 2 miesiące temu. Niestety nie potrafię teraz odszukac tych informacji, jedyne co kojarze to to, że był kiedyś koń wyścigowy

edit:
Znalazłam właśnie coś, co może przybliżyć nam troszkę historię tego konia https://www.facebook.com/video/video.ph ... 1288994185

Awatar użytkownika
Ailusia
Kontakt:

Post autor: Ailusia » pn gru 05, 2011 11:40 am

Dziwny "wypadek" na Służewcu:

Gon. VII - 11.09.2011 (3:30)

Jeździec dosłownie osłupiał :shock: niestety potem się sfrustrował i podobno kopnął konia. Ale (tu pozytyw) został za to ukarany. Nie przez konia ;) tylko przez Komisję Techniczną.
"After all is said and done, more is said than done." Posadź drzewo!

ODPOWIEDZ