Witamy na naszym forum!

Zapraszamy do dyskusji
branka

Post autor: branka » pt gru 28, 2007 3:42 pm

Witam serdecznie wszystkich na forum. Może to dziwne, ale filmu o którym tak tu głośno i chyba dzięki któremu jest to forum, osobiście jeszcze nie widziałam(spokojnie - obejrze go!). Nie było mnie w kraju jakiś czas i wyszłam z krajowych tematów jeździeckich. Myślę sobie jednak, że na tym forum wiele ciekawego można się dowiedzieć filmu nie znając.
Co mnie cieszy - pozytywne podejście do jazdy bez ogłowia. W mojej poprzedniej stajni, gdzie jeszcze trenowałam(tak, bywało nawet że się startowało :wink: ), moja trenerka absolutnie nie pozwalała siadać na konia na oklep lub bez wędzidła, a jak kiedyś mimo wszystko jeżdziłam na kantarze i mnie zobaczyła, to sie mooocno zdenerwowała.
Ale, jako że teraz jeżdżę sama i mam konia w stajni, gdzie nikt sie o nic nie czepia... to już wiecie, jaki mam plan na jutrzejszy trening :D
Ciekawa jestem, jak mi z moim koniem wyjdzie jazda na kantarze, mam trochę nadpobudliwą i nerwową folblutke(nie żeby była potworem, ale zimą jeżdżę po ogromnej łące, gdzie w lecie jeździłam na galop, bo tylko dam jest dobre podłoże teraz, no i koń to uporczywie zdaje się pamiętać. Co jednak nie oznacza jakiś napadów galopu, brykania czy tym podobnych, ale spieszenie i caplowanie - choć przez ostatnie 2 tygodnie sie nie pojawiło i mam nadzieję, że mamy to za sobą). Oprócz tego mam skłonności do nadużywania ręki, gdy się pojawia problem(próbuje nad tą okroną skołonnością pracować, ale mimo wszystko...pewnie ci co jeżdżą sami wiedzą, jak ciężko się jeździ bez trenera i jak łatwo popsuć sobie tygodnie pracy w 10 minut! przez własną głupotę).
Więc liczę, że jazda bez wędzidła pokaże mi może trochę, czy to co traktuje jako rozluźnienię i jazdę 'od zadu', jest rzeczywiście właśnie tym i jak bardzo moja ręka ma wpływ na pozycję głowy mojego konia. Bo ja niby mam mało w reku, utrzymuje lekki, żywy( o czym była mowa wcześniej)kontakt tylko, ale wciąż mam czasem wrażenie, że to nie o to chodzi. Poza tym koń często zaczyna mi lecieć jak widzi przestrzeń, napiera na wędzidło i to nie ma nic wspólnego z impulsem i rozluźnieniem. Umiem to opanowac niby, ale wtedy z koleji zdarza mi się czasem konia lekko uśpić :roll: I bądź tu człowieku madry :?

Awatar użytkownika
Ailusia
Kontakt:

Post autor: Ailusia » pt gru 28, 2007 4:35 pm

A w jakiej stajni, można wiedzieć? :)
W jednej takiej widziałam jak dziewczyna jeździła na kantarze z dwoma uwiązami, ale na ogierze więc to pewnie nie Ty ;)
A film chyba pod tym adresem:
http://www.mickunas.izg.pl/
"After all is said and done, more is said than done." Posadź drzewo!

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » pt gru 28, 2007 5:08 pm

Branka , witaj na naszym forum :D i czuj się jak wśród swoich :!:

branka

Post autor: branka » pt gru 28, 2007 5:45 pm

Jeździłam w kj Bachmat Wrocław. I czasem jak pani Beata jechała na zawody to siadałam na poadoku na oklep i bez ogłowia i oberwało mi sie za to.
O razu zaznaczę, że nie chcę krytykować mojej byłej stajni, bo choć odeszłam stamtąd z dużą niechęcią i na pewno nigdy tam nie wrócę, to z drugiej strony nauczyłam się podstaw jazdy parkurowej i miałam okazje postartować. A właściciele stajni na pewno potrafią dużo więcej ode mnie o czym świadczą ostatnie wyniki pana Jacka(ja takich nie mam :roll: :D ).

PS Czuje się zaszczycona, że przywitał mnie sam Wojciech Mickunas :D
Jeżdżę co jakiś czas do pana Jana Lipczyńskiego i wspominał kilka razy o Panu na treningach i skojarzyłam sobie potem, że chodzi o tę sobe co pisze artykuły w Koniach i Rumakach(nie bijcie za małą wiedze, ale żadko kupuje KiR, bo bym nie miała za co koniowi kupić żarcia :wink: Wolę pożyczać, ale z tym różnie wychodzi). No i wlasnie zobaczyłam film! Nie będe powtarzać tego, co mnóstwo osób przede mną - powiem jedno, chciałabym umieć zrobić to wszytsko ze swoim koniem.
Ostatnio zmieniony sob sty 26, 2008 4:39 pm przez branka, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Justyna

Witamy na naszym forum

Post autor: Justyna » sob sty 05, 2008 10:10 pm

Witam wszystkich. Gratuluje filmu. Ja bym się bała tak jeździć na nie przyzwyczajonym koniu do takiej jazdy. :oops: Ale mi się bardzo podoba.
Justyna

Edi

Witamy na naszym forum!

Post autor: Edi » ndz sty 06, 2008 10:17 pm

Witam serdecznie. Przepraszam bardzo, iż nie przywitałam się od razu :oops: Na stronę tego forum trafiłam dziś przez zupełny przypadek (przeglądałam inną stronę, gdzie polecano to forum) i muszę przyznać, że jestem zachwycona. Filmu jeszcze nie oglądałam, ale już jutro to "naprawię". Cieszę się bardzo, iż tak szanowana osoba jak Pan Mickunas udziela swojej wiedzy na tym forum i można z niej kożystać do woli. Dziękuję serdeczne za tę możliwość. Pozdrawiam serdecznie WSZYSTKICH!

Jędrek z lasu

Post autor: Jędrek z lasu » czw sty 10, 2008 7:39 pm

Czołem,
Witam wszystkich razem i każdego z osobna :D
Jestem Jędrek z lasu może nie ciemnego ale na pewno dużego.
Ciesze się że mogłem do Was dołączyć bo pytań mam wiele :D

Awatar użytkownika
sznurka
Kontakt:

Post autor: sznurka » czw sty 10, 2008 7:40 pm

Witam Jędrku z lasu :wink:
chyba się znamy 8)
ruda z rudymi na sznurkach
http://www.konisiefajowe.blog.pl

Jędrek z lasu

Post autor: Jędrek z lasu » czw sty 10, 2008 7:57 pm

Czołem,
Dzięki Sznurka, widocznie las nie jest taki ciemny :wink:
Widzę tu sporo znajomych co mnie cieszy i nieznajomych co cieszy mnie tym bardziej bo będzie się okazja poznać.

Awatar użytkownika
Anna Skalik
Kontakt:

Post autor: Anna Skalik » czw sty 10, 2008 9:23 pm

Jak miło zobaczyć ...hmmm... przeczytać znajome osoby.
Witaj Jędrku z Lasu . :D
Może i Twoja " druga połowa " znajdzie drogę na tę " miłą polanę ". 8)

Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Post autor: Cejloniara » czw sty 10, 2008 10:28 pm

Cześć cześć nowym :-) Justyna, Edi i Jedrek z Lasu :-)
Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.

Awatar użytkownika
Nirwana
Kontakt:

Post autor: Nirwana » pt sty 11, 2008 3:07 pm

Wywołana do tablicy przez Diodę - melduję się :wink: Witam wszystkich znajomych i nieznajomych jeszcze :D Co - mam nadzieję - wkrótce nadrobię :wink:

Guli
początkujący
początkujący

Post autor: Guli » pt sty 11, 2008 3:15 pm

Miło widzieć miłych znajomych :D
Mając na uwadze zachowanie dobrego klimatu i poziomu dyskusji „Guli” została usunięta z grona użytkowników forum hipologia.pl.

hashaa

Post autor: hashaa » sob sty 26, 2008 4:20 pm

Witam serdecznie :) I ja po długim czasie czytania zdecydowałam się zarejestrować. :)

Awatar użytkownika
Lesnik

Post autor: Lesnik » pn sty 28, 2008 8:43 pm

Witam serdecznie.
Nowy-oczywiście, nareszcie forum bez kłótni...
Moze jest ktoś z Wrocławia?

ODPOWIEDZ