Witamy na naszym forum!

Zapraszamy do dyskusji
Awatar użytkownika
Bartosz Marchwica

Re: Witamy na naszym forum!

Post autor: Bartosz Marchwica » sob kwie 21, 2012 9:46 am

Czarna Perła pisze:Witam Wszystkich. :)
Przypuszczam,ze nie jest to zwyczajne forum,o czym swiadczy chocby obecnosc pana W. Mickunasa. (...)W razie gdybym nie do konca potrafila sie odnalezc w nowym miejscu,prosze o poprowadzenie,zamiast irytacji.
Witamy.
Co do pierwszego z cytowanych zdań mam nadzieję, że Pan Trener z właściwym sobie przymrużeniem oka odbierze jego wydźwięk, bo co nieco dwuznacznie wyszło... :lol:
Jeśli o drugie idzie - jest prośba o pisanie polskimi znakami, jeśli to technicznie możliwe.
A w sprawach merytorycznych z całą pewnością znajdziesz na Hipologii mnóstwo użytecznych podpowiedzi, które sprawią, że łatwiej będzie Ci współpracować z kopytnymi - czego z całego serca życzę.
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
Czarna Perła

Post autor: Czarna Perła » pn kwie 23, 2012 8:10 pm

Nie rozumiem,co takiego nieprzyzwoitego napisałam.

Awatar użytkownika
Bartosz Marchwica

Post autor: Bartosz Marchwica » wt kwie 24, 2012 2:58 pm

Nic nic, to raczej ja źle odczytałem. :mrgreen:
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Awatar użytkownika
Almira

Post autor: Almira » śr gru 19, 2012 2:41 pm

To i ja się przywitam :)
Forum polecono mi niedawno, dosłownie kilka dni temu, a już jestem zachwycona! Mam dość młodą hucułkę, Sagę, a możliwości profesjonalnych porad praktycznie zerowe, więc staram się doskonalić nasze porozumienie, ale też tkankę mięśniową jak tylko mogę... Myślę, że forum bardzo mi w tym pomoże. Bardzo się cieszę że jest taki miejsce, w którym nie widzę atakowania ludzi dla zasady, tylko wszyscy zgodnie i miło starają się sobie pomóc! :D

Awatar użytkownika
Krystyna Kukawska
Administrator

Post autor: Krystyna Kukawska » śr gru 19, 2012 10:49 pm

Witaj Almira.
Mam nadzieję, że będziesz się tutaj dobrze czuła i wyniesiesz stąd dużo ciekawych i pożytecznych rad.

Awatar użytkownika
Wojciech Mickunas
Administrator
Kontakt:

Post autor: Wojciech Mickunas » czw gru 20, 2012 2:58 pm

Trochę nam ostatnio forum "przycichło" :(
Tym bardziej serdecznie witamy nowych :)
Nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie, zamiast próbować zapanować nad kilkudziesięcioma dekagramami końskiego mózgu, koncentrują się wyłącznie na tym, żeby okiełznać 500kg jego mięsni!

Awatar użytkownika
Cezary Szamreta
Administrator
Kontakt:

Post autor: Cezary Szamreta » czw gru 20, 2012 3:03 pm

to jest ciekawe, że przycichło w zakresie nowych wpisów, a ciągle powolutku rośnie, jeśli chodzi o "czytaczy" - może tej wiedzy, co się zebrała jest tyle, że wystarczy? :D

Awatar użytkownika
Krystyna Kukawska
Administrator

Post autor: Krystyna Kukawska » czw gru 20, 2012 5:47 pm

Nie wystarczy, nie wystarczy. :wink:

Awatar użytkownika
Magda Pawlowicz

Post autor: Magda Pawlowicz » czw gru 20, 2012 6:14 pm

Witaj Almiro!
To chyba ja cię zapraszałam tutaj? Witam, witam!

Awatar użytkownika
Almira

Post autor: Almira » czw gru 20, 2012 6:16 pm

Dokładnie Magdo, i bardzo się cieszę, że tak się stało! Bardzo dziękuję :)

Awatar użytkownika
Ania Czerwik

Post autor: Ania Czerwik » sob lut 16, 2013 6:03 pm

Witam serdecznie wszystkich :) mam nadzieję że przyjmiecie mnie tutaj życzliwie ...

coś o sobie
mam na imię Ania, mam za sobą ćwierć wieku pochodzę ze śląska a dokładnie z okolic Częstochowy.
jeżdżę połowę swojego życia- dokładnie odkąd skończyłam lat 12.

pokrótce moja przygoda z końmi(bo aby opowiedzieć wszystko pewnie nikt nie dotarł by do końca, albo trzeba by było zakładać osobny wątek )

Będąc małym dzieckiem zaczynałam jeździć u prywatnej osoby na prywatnym koniu- niestety na zasadzie "masz konia i jeździj"- nie wiedząc jak i z czym to się je- chciałam, więc kupiłam książkę i sama dochodziłam jak sie anglezuje jak sie rusza i hamuje- jak teraz o tym myślę to przychodzi mi tylko jedno słowo na myśl - "MASAKRA" :D

po kilku miesięcznych początkach wziął mnie i moją koleżankę pod opiekę dydaktyczną właściciel konika, który wtedy był tam na hotelu. Dopiero wtedy okazało się co jest dobrze a co źle..

moja przygoda z nim i jego końmi trwała ponad 6 lat.. cenie go za wszystko co od niego dostałam.. za możliwość jazdy na jego koniach, za możliwość błędów(przechodziłam dziecięcy okres ładnego konika w zebraniu- tzn ganaszowaniu bo o zebraniu mowy nie było :) ) za starty w zawodach, za treningi, za odwiedziny w stajniach do których sama bym nie pojechała... za doświadczenia ze światkiem pokazów konnych w rycerstwie- bo taki epizod w swoim życiu mam..

niestety nadszedł czas że wyjechał... zabrał konie, a mój świat lekko runął.. bo jeśli kogoś nie stać na treningi w szkółkach a miał za sobą godziny w siodle srednio 6 razy w tyg. boli.. tzn kopa dostaliśmy bo jednego z jego koni którego sprzedał znajomym odziedziczyismy za free wzamian za utrzymywanie go do śmierci... kilka lat temu odszedł juz i nie ma go znami..

zaczęło się.. pracowałam w stajniach sportowych, widziałam wiele rzeczy tych pozytywnych jak i bardzo negatywnych..
przed tym leszcze w LO pracowałam w stajni z folblutami po torach.. zajeżdżaliśmy ogiery...itd...

był moment że dzierżawiłam jedną klaczkę ale nam nie wyszło razem ...

potem była kilku letnia przerwa...

teraz od roku dorabiam- a raczej jestem na zero:) w stajni znajomej- stajnia rekreacyjna, koniki miłe ale szału nie ma.

a dwa tyg temu od ów znajomego który wychował mnie jeździecko dostałam propozycje kupna jego konika- araba prawie 7 letniego... bo on nie ma dla niego czasu.. tak więc mam konia w leasingu :) do roboty bo ani to mięśni nie ma ani wysokiego wyszkolenia :) ale jest mój jedyny własny wymarzony :)

dlatego zarejestrowałam się tutaj aby przypomniec sobie co nieco i pogłębić wiedzę bo przez pare lat przerwy wyszłam z obiegu szkoleniowego, a korekta koni szkółkowych troszke cofneła mnie w rozwoju...

prywatnie jestem mamą niespełna 2 letniej Lenki, posiadam hodowle psów border collie i ... jakoś się życie kręci.. tylko czasu ciągle za mało...

PS. mam nadzieje że nie zanudziłam- to tylko 10% historii... i ostrzegam mam problemy ze zwięzłym pisaniem postów :D
"Każdy koń jest inny i patrzy na te same sprawy w różny sposób. Abyśmy mogli odnieść sukces z końmi, musimy spróbować spojrzeć na rzeczy z ich punktu widzenia, a potem odpowiednio starać się z nimi pracować"

Awatar użytkownika
Krystyna Kukawska
Administrator

Post autor: Krystyna Kukawska » sob lut 16, 2013 6:45 pm

Witamy w naszym gronie. :)

Awatar użytkownika
Gazanna
Kontakt:

Post autor: Gazanna » ndz lut 17, 2013 1:04 am

Aniu witamy serdecznie. Po pierwsze araby coś co kocham :) możesz pochwalić się zdjęciem i papierem? Po drugie Bordery- cudne psy, również zapraszam do pochwalenia się w wątku o milusińskich;)
-pozdrawiam Kamila
"Konia nie obchodzi jak wiele o nim wiesz, dopóki nie wie jak bardzo na nim Ci zależy" Pat Parelli
https://www.facebook.com/JezdzieckaZagroda
http://www.jezdzieckazagroda.pl

Awatar użytkownika
Ania Czerwik

Post autor: Ania Czerwik » ndz lut 17, 2013 4:52 pm

jak ogarne tematy, co gdzie i jak to wszystko napisze :) , na razie czuje się jeszcze trochę zagubiona :P i wole nie klepać bez sensu w klawiaturę żeby nie zaśmiecać nie tego wątku co potrzeba ;)
"Każdy koń jest inny i patrzy na te same sprawy w różny sposób. Abyśmy mogli odnieść sukces z końmi, musimy spróbować spojrzeć na rzeczy z ich punktu widzenia, a potem odpowiednio starać się z nimi pracować"

amanda21
Kontakt:

Post autor: amanda21 » pt mar 08, 2013 9:14 am

Witam, wszystkich serdecznie
Jeśli profesjonalizm, to tylko: adwokat Warszawa

ODPOWIEDZ