Witamy na naszym forum!

Zapraszamy do dyskusji
Jerzy Leon

Re: Witamy na naszym forum!

Post autor: Jerzy Leon » pn lut 21, 2011 9:15 pm

Właściwie to niewiele z Ciebie jest do przywitania, ale witaj :)

Joly

Post autor: Joly » wt mar 15, 2011 8:14 pm

Witam serdecznie,
cieszę się, że dołączyłam do forum. Przez najbliższy czas zapewne nie będę zbyt często się udzielać, ponieważ przyznam, że nie zapoznałam się jeszcze z wszystkimi zasadami i wątkami, dlatego też przez kolejne dni pochłonę się w lekturze forum :)
Jestem obecnie studentką III roku zootechniki. Ponad to zajmuję się "conieco" szkoleniem psów metodą "pozytywnych wzmocnień". Jestem też właścicielką Froda - psa rasy golden retriver (dzielnie znosi moje szkolenie ;) ), szczurzycy, gekona toke i niebawem do mojej wesołej gromadki dołączy konik polski, ale całą historię z nią związaną mam nadzieje, że jeszcze będę miała okazję opisać.
To tak po krótce chciałam się przedstawić. Natomiast do wszelakich dyskusji dołączę po przeczytaniu zaległej "lektury".
Pozdrawiam!
Do przymusu będą uciekać się tylko ci, którym osobowość, poziom intelektu i temperament nie pozwalają stosować metod naturalnych. Robert M. Miller

Awatar użytkownika
Cejloniara
Kontakt:

Post autor: Cejloniara » wt mar 15, 2011 8:58 pm

Cześć Joly :) Cieszymy się, że tu jesteś ! Miłej lektury i do przeczytania!! :):)
Mówimy o sobie „miłośnicy koni”. Warto postarać się o to, by choć trochę Twój koń był Twoim miłośnikiem. To jest fair.

Awatar użytkownika
Dagmara Matuszak
Administrator
Kontakt:

Post autor: Dagmara Matuszak » śr mar 16, 2011 3:16 pm

Joly pisze:Jestem też właścicielką Froda - psa rasy golden retriver (dzielnie znosi moje szkolenie ;) ), szczurzycy, gekona toke i niebawem do mojej wesołej gromadki dołączy konik polski, ale całą historię z nią związaną mam nadzieje, że jeszcze będę miała okazję opisać.
Ale zwierzyniec! Gekonów to chyba jeszcze tu nie mieliśmy :)
They're dangerous at both ends and crafty in the middle.

jolka

Post autor: jolka » sob mar 26, 2011 4:26 pm

Dzień dobry wszystkim
"jeśli jeździec jest gotów nauczyciel się znajdzie " coś takiego przeczytałam i ...i dziś znalazłam :)) to właśnie forum .
Mam konia :)) i mam problem:))). Mam czas ,mam ochotę, mam cierpliwość i wierzę ,że w końcu uda dogadać mi się z tą upartą klaczką a forum podpowie mi jak postępować z moją Hrabiną . Ponieważ należy pisać "na temat" ,jasno i konkretnie, muszę i przemyśleć i poczytać dostępne już porady. Cieszę się z jednego - znalazłam się w gronie osób dla których bat i strach to nie metoda pracy. W stajni w której trzymam konia różnie z tym bywa a dawne metody radzenia sobie z upartą , 5-letnią klaczką , o trudnym z natury charakterem, kłócą się z tym co ja chcę i co robię i co chciałabym osiągnąć. Nie mam doświadczenia , jeździec - można rzec "do d..y " bo chyba ją -d..pę -klepię jakoś - tak mi się wydaje ,wiekowa ..też ..46lat , babcia ( posiadam całkiem fajnego wnuka ) no .. no i uratowałam to końskie życie 9 miesięcy temu . Spodobała mi się dzielna , charakterna, czarna ,4-letnia Hrabianka i nie pozwoliłam aby poszła .... . Nie miała baba kłopotu to ..sobie konia sprawiła :))).
Panie Wojtku - niedawno odkryłam pana książkę "Trener radzi " i ..i zdesperowana zaczęłam łazić po necie i JEST :))) coś takiego :)) Jak Ja Się Cieszę - i z książki i z forum . Zgadzam się - jak się siedzi dupą na koniu jest ważne ale równie - dlaczego ta "miśka" jest taka uparta . 9 miesięcy zajęło mi aby akceptowała moją obecność , wyluzowała , dała wszystko przy sobie robić - były duże skłonności do gryzienia , nerwus z niej .
Wszyscy mówią - pozbądź się jej a ja - NIE , postępy są , lubię ją a i ona mnie zaakceptowała , wolne postępy ? - czy ja wiem .
Wiem jedno - potrzebuję pomocy z zewnątrz , i wsparcia :)) że cierpliwością i bez przemocy można wiele osiągnąć . Kiedy jest wina bacika używam ale nie nadużywam , chlebek w kieszonce też zawsze znaleźć można :))
Nie żałuję ,że mam tą charakterną koninę :)) zastanawiam się tylko ... 20 lat wystarczy aby stała się miłą i oddaną koniną

powitanie dość długie :))
nooo :)) ale tak to ze mną bywa

Grace

Post autor: Grace » ndz kwie 03, 2011 1:35 am

Witam wszystkich, niedawno dołączyłam do forum ale od dawna jestem jego czytelniczką.
Równie niedawno stałam się właścicielką konia - marzenie życia po wielu latach jazd w różnych ośrodkach.
Mieszkam w Warszawie z rodzinką, wszyscy jeździmy konno, choć z różnym zaangażowaniem. Zdjęcia konika wrzucę w odpowiednim wątku.
Oprócz konia mamy 3 koty, wszystkie znajdki,uratowane od śmierci.
Ja jestem lingwistą, mąż lekarzem, syn przyszłym socjologiem.
Jeżdżę od wielu lat, ale jeździec uczy się całe życie a własny koń to szereg innych problemów. Liczę więc na pomoc doświadczonych osób.

jolka

Post autor: jolka » ndz kwie 03, 2011 8:58 am

dzień dobry wszystkim
od czego zacząć ... śmieję się sama z siebie... , mąż ...ihahaaaa ..też go trzeba było wychowywać ..;))) , troje dzieci ...o rety już dorosłe :))) ,jeden wnuczek , zwierzątek po drodze masa - same nieszczęścia sprowadzane do domu -kotki , pieski ..;)) a teraz co ?...koń ..;)) .Całe szczęście,że nie trzymam konia w domu , na balkonie ..;))) . Koty - dwa byłe nieszczęścia schroniskowe w domku . Kto bierze ze schroniska 13 -letniego kocura na moment przed zdechnięciem ?:))).... wyglądał jak po chemioterapii ..;)) ... i żyje do tej pory :))) ..i ma "żonę " Halinkę .. z tego samego miejsca ( zdecydowanie młodszą bo 3-letnią ) . Nie jest to strona o kotach tylko koniach . Nie chcę wylecieć .
Co sobie uświadomiłam ?:)) własną głupotę , niewiedzę i ..i ogólnie ..o rety JA NIC NIE WIEM - to chyba dobry początek ?
Dzięki Wam ZNALAZŁAM :)) Psychologię treningu Konia ..... koń ma charakter faktycznie ale ... ale ja poprzez własną niewiedzę ..niestety ..pogłębiłam pewne zachowania.
Zaczęłam inaczej pracować , znalazłam pomoc :)), powoli efekty już widać ale myślę ,że cały proces trochę potrwa.
Marzenie - chciałabym móc podglądać prawdziwych profesjonalistów , nie tych domorosłych ... to już nawet ja powoli zaczynam dostrzegać ... .
"Mój koń mój nauczyciel " - no i co - uczę się ..;))) tylko pytanie ?:)) czy się nauczę ?:)) śmieję się sama z siebie - zamiast zainwestować w bujany fotel, druty i wełenkę ....

Myślę sobie , raz jeszcze zabrałabym tą upartą koninę tylko teraz zaczęłabym trochę inaczej . Krzywdy na szczęście nie miała ale moja nieznajomość końskiego wnętrza narobiła trochę zamieszania . Przestałyśmy rozumieć się "pod siodłem". Moja wina . Niestety.
Skoro powstała ta książka , skoro powstały inne - Trener radzi - to też moja ulubiona pozycja , to znaczy ,że nie ja jedna...
....i kto by pomyślał ... mówiłam ,że ja nigdy na żadnym forum.... :))

jak to koń potrafi człowieka odmienić ?:))) - i dobrze ,że tydzień ma tylko 7 dni w tygodniu .... bo tyle razy jestem u konia ...;))))

słowa otuchy - o rety :))) potrzebne

pozdrawiam wszystkich :)))
i tych znających się "na rzeczy " i tych którzy "im dalej w las... " tym bardziej uświadamiają sobie jak mało wiedzą ...

jolka:)))

Eska

Post autor: Eska » ndz kwie 17, 2011 3:40 pm

Halo wszytskim jakiś czas temu zagościłam na tym forum ostatnio wogóle nie mam na to czasu :oops: Przygoda z końmi rozpoczęła się jakiś czas temu a jestem właścicielka od 2,5 miesiąca ślicznej karej Ślązaczki :D

Mój cel tak naprawdę do Młodej to pozwolić być jej koniem i zaspokoić jej potrzeby...

Awatar użytkownika
Cezary Szamreta
Administrator
Kontakt:

Post autor: Cezary Szamreta » ndz kwie 17, 2011 9:56 pm

witamy Was bardzo serdecznie! zapraszamy do czytania i dyskusji!

ginger

Post autor: ginger » czw maja 05, 2011 12:24 am

Witam wszystkich :) Po przeczytaniu wątków ciesze się ,że nie będę tu jedyną ,,starszą babą" co nie chce siedzieć w ciepłych kapciach przed telewizorem ! Moją przygodę z konikami zaczęłam niestety dopiero rok temu ...moje dziecię lat wtedy dwanaście zaczęłam wozić na lekcje do szkółki i tak siedząc i czekając przypomniałam sobie ,jakie miałam kiedyś marzenie ... jeździć konno ,obcować z koniem ... po namyśle stwierdziłam więc ,co tam wiek ,mówi się ,że lepiej zacząć późno niż wcale :)) Decyzja trafiona :) Marzy mi się posiadać swojego konika ,dlatego też czytam różne książki ,szukam różnych informacji ... jednym słowem przygotowuję się ,ale nie czuję się jeszcze gotowa podjąć ten trud .Spełniamy się więc z córką w stajni w której uczymy się ...pomagamy ,rozmawiamy i mamy wspaniały wspólny cel .Ponieważ młoda ma ambicje na odznakę dodatkowo zapisałyśmy się do innej szkółki ,gdzie można się przygotować i na danym koniu zdawać na miejscu .Uczę się też tam ,bo skoro już zawożę dziecię to wychodzę z założenia ,że siedzieć i patrzeć nie będę .... zastanawiam się jednak ,czy nie przesadzam :) Grunt ,że młoda zadowolona ... tyle o mnie :) Pozdrawiam wszystkich

jolka

Post autor: jolka » czw maja 05, 2011 10:37 am

witaj :))

nie przesadzasz :)))
a ja dodam .... nie miała baba kłopotu to ..sobie konia sprawiła ..;))
.... a ile UCIECHY :)))))
...korzystaj ile sił :))) ..na kapcie i telewizor przyjdzie pora ?:)))

pozdrawiam
j

Awatar użytkownika
Bartosz Marchwica

Post autor: Bartosz Marchwica » czw maja 05, 2011 12:18 pm

Akurat metryka nie ma tu nic do rzeczy.
Miałem ucznia, który zaczął naukę jazdy w wieku lat... 60. Z niezłym skutkiem, dodam.

Witamy na forum!
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

ginger

Post autor: ginger » czw maja 05, 2011 4:03 pm

:P Dzięki za ciepłe powitanie . Do 60 pozostało mi 18 latek ,więc dłuuuga droga mnie czeka :)) SUPER :)
Pozdrawiam .

interiorterra

Post autor: interiorterra » czw lip 21, 2011 10:10 am

Witam Wszystkich :)

Nazywam się Gabryśka, mieszkam w woj. małopolskim ;)

Nie będę się rozpisywać bo pewnie i tak mało kto by to przeczytał w całości ;P
Napiszę tylko ,że przychodzę na forum wraz ze swoim zwierzyńcem w postaci 3 koni, 6 psów i 3 kotów :))
Konno jeżdżę od... jakiś 10 lat , mieliśmy również własną stajnie i hodowlę koni młp. wielkie plany itp jednak życie różne scenariusze piszę... Niestety.. Aktualnie konie się obijają i dochodzą do siebie po nie trafionym hotelu, może w końcu zmobilizuje się do zorganizowania im czasu w postaci jakiś treningów itp. ,a poza końmi idziemy w hodowlę psów TTB :)

Awatar użytkownika
Bartosz Marchwica

Post autor: Bartosz Marchwica » czw lip 21, 2011 3:43 pm

Witamy na forum.
Jako psiarz spytam tylko, jeśli pozwolisz, czy macie świadomość jacy ludzie będą się interesować TTB?
Kolega hodował dogi argentyńskie, ale zakończył działalność na tym polu. Trudno było znaleźć odpowiednie domy z odpowiedzialnymi właścicielami. A "dresom w złotych kajdanach" trzeba było odmawiać najczęściej...
Zresztą - w każdej hodowli zagadnienie nowych domów dla potomstwa jest kluczowym i najtrudniejszym. Dlatego my nie rozmnażamy naszych koni.
"Bo tak się trudno rozstać..." - że zakończę muzycznym cytatem. :D
Im więcej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

ODPOWIEDZ